Forum REDMOTORZ

Pełna wersja: kranik paliwa K750
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5
Witam. Kupi?em kranik do ka?ki oryginalny ruski , bo ten co by? lekko przecieka? i zapchany by? kana? rezerwy.( ze dwa razy stan??em bez paliwa na mie?cie).No i ten nowy po kilku dniach zacz?? si? zaciera? czy c???? ,bo nie sz?o go zakr?ci? ani odkr?ci? inaczej jak kombinerkami.(spuch? w ?rodku czy jak?)Pierwszy raz si? z czym? takim spotka?em, zaznaczm ?e przed zamontowaniem kr?ci? si? bardzo ?adnie.
1.Czy s? sposoby jego reanimacji?
2.Czy da si? zastosowa? jaki? zamiennik od innego moto?[/fade]
Od "CZ" gwint M14X1,5. Ale ma jedno wyj?cie, wiec musisz do?ozy? tr???jnik.
Je docierałem wiertarą, prawo lewo ,na zmianę, do skutku i parę lat jest szczelny i działa dwoma palcami.s
Zawory stozkowe s? doskona?e do np. gazu, kt???ry jest o?rodkiem t?ustym, ale na benzyn?, to jet to rozwiazanie - takie sobie. nie widzia?em jeszcze zadnego rosyjskiego kranika, stozkowego, nawet docieranego, kt???ry by nie ciek?. Ot! Zwyczajne made in charaszo...!
To dawaj do Piotrkowa-zobaczysz dwa suchutkie kraniki naraz.
...oj,chyba więcej niż dwa.s

Anonymous

JLN: po drodze mo?esz wpa?? do mnie, to jeszcze 1 obejrzysz Wink

endrju: a nie l?ej by?o by przedmucha? i dotrze? stary kranik? Smile

przy okazji docierania: pr???bowa? kto? dociera? cokolwiek stosuj?c ocet zamiast pasty do docierania?
Prawdę powiedziawszy, o metodzie na ocet, nie slyszalem. Ale jesli się sprawdzila, to i ja się czegoś dobrego dowiedzialem!
A niby co takiego jest w occie że się do docierania nadaje ? W takim razie ja proponuję na ślinę Big Grin
M???j znajomy podczas pobytu nad Baltykiem Junakiem M10 zajechal g?owic? , do teraz mam ubaw jak przypomn? sobie jak docieral zawory na PASZTET Z PIASKIEM . To sie nazywa desperacja...

Anonymous

ja nie stosowa?em nigdy octu do docierania, kiedy? s?ysza?em o takiej metodzie i pytam czy kto? z ekipy redmotorz stosowa? takowe co? Smile

ja tam jestem zwolennikiem pasty do docierania zawor???w, wszystkie 3 ziarnisto?ci Smile
Nie słyszałem o occie ale za to słyszałem bajkę o rosole. Słyszałem że aby polerowany np karter nie zaśniedział to trzeba go wygotować w rosole :mrgreen: ale nie wiem czy odrazu z makaronem czy może z kluskami? :o
No i h... bombki strzeli?, zastosowa?em metod? na wiertar?, ale zatar? sie jeszcze bardziej( wiadomo ciep?o tarcia , rozszerzalno?? metali), tak ?e w ko?cu ukr?ci?em t? gwintowan? ko?c???wk?. Chyba pozostanie dopasowa? od CZ...[/code]
To napraw sobie stary kranik! Odkręć odstojnik, wyczyść benzynką ekstrakcyjną z syfu przeczyść drucikiem kanaliki. A z kąd ci ciekł?? Może miałeś zniszczoną gumkę pod odstojnikiem do podmień od tego co kupiles.
Endriu-masz nowy kranik to delikatnie,na wolnych obrotach wiertarką w lewo i w prawo(nie odwrotnie!) i tak na zmianę kręć zaworek ale kranik trzymaj w garści-będziesz wiedział kiedy zaczyna się zacierać;i całą czynność delikatnie,jak z kobietą nie jak ze śrubą.Dotrzesz.A gumkę potnij i do śmieci-zakładaj o-ring.s
Tak odno?nie kranik???w - dupa tam... dociera?em past? do zawor???w - by?o extra przez 2-3 tygodnie, teraz je?d?? na tych od CZ - nowe - te? jeden puszcza.
nie wiem ju? co zrobi? z?by by?o dobrze, a z?y jestem bo wcze?niej pos?ucha?em "doberj rady" kup se nowe ruskie i b?dzie super - kupi?em wyda??m kilka dych i by?o ale tak z 6 miesi?cy.

Pozdrawiam
Stron: 1 2 3 4 5