Forum REDMOTORZ

Pełna wersja: Stacyjka Ural
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witam. Mam problem ze stacyjką w moim Uralu. Stacyjka sromotnie się zacina więc postanowiłem ją wymienić i kupić nową. I tu zonk bo wszystkie które znalazłem do Urala są inne tj. przykręcane na 2 śruby. Ja mam u siebie przykręcaną nakrętką od góry na kołnierz stacyjki. Nie dziwi mnie jeśli ona nie jest oryginalna ale problem w tym że nie mam nawet w obudowie dziur żeby tą uralowską tam przykręcić stąd pytanie czy ktoś się spotkał u siebie z taką stacyjką i z podobnym problemem? Załączam zdjęcie mojej aktualnie zamontowanej
Ja miałem taką i już tam siedzi od ciągnika, chyba Ursusa pasuje bez przeróbek. Ruskiej szkoda zakładać nie wytrzymuje zbyt długo.
Ja mam taką jak ci potrzeba wystawioną na allegro numer aukcji 6438619960.
Obawiam się że może być tak że zamieni stryjek siekierkę na kijek bo nie dość że stara i ruska to do tego używana. Duże ryzyko że 50 zł pójdzie psu w... Ale dzięki za odpowiedź

Co do Ursusowej to nawet myślałem o tym tylko że nie podoba mi się w nich to że zapłon włącza się przez wetknięcie kluczyka a nie przekręcenie tak jak powinno być. Może jeszcze jakieś inne patenty?
Ja mam w swoim uralu od ursusa i jest ok. Ale musiałem rozwiercić otwór rozwiertakiem bo się nie mieściła.
To pewnie pójdzie od ursusa. Chyba że ktoś podrzuci jeszcze inny patent?
Moze od jawy lub cezety.
Można zamontować też od MZ.
Co prawda ja też polecam ursusa, który i u mnie jest i nic się nie dzieje.
Z jawą wydał mi się całkiem ciekawy pomysł dopóki nie przyjrzałem się tej stacyjce . Oprócz trochę ładniejszego wykończenia i wykonania to jest to taka sama stacyjka jak od Ursusa Tongue
Kolego idz do sklepu rolniczego i poproś o stacyjkę do szezdziesiatki lub trzydziestki zapłacisz 10 max 15zł i to będzie najlepsze rozwiązanie, tylko poproś stacyjkę z metalową nakrętką bo plastikowe lubią pękać.
Tak też zrobię. Dzięki za pomoc