Forum REDMOTORZ

Pełna wersja: Częsta guma
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Cześć

mam problem z tylnym kołem często - praktycznie co wyjazd w teren do lasu i pola kończą się dla mnie flakiem z tyłu. jeżdżę na oponach 110/90/19 kostki z crosa. wulkanizator mówi zawsze, ze dętka jest przycięta. mam za mało powietrza w kole? Czy możne włożyć jakąś gumę pomiędzy oponą a dętkę? A możne jakieś inne rozwiązanie?

Dzięki za odpowiedz
Siemka. Jest coś takiego jak wkład piankowy Mousse stosowany w raczej w sportach enduro, cena tego raczej zaporowa. Używasz dętek nowych czy starych ruskich? Wydaje mi się że ruskie mają grubszą gumę.
Kup porządne dętki i skończy się problem. Mam nawet takowe w ofercie z dobrą zniżką dla RM. Tel 602 452 158
Obejrzyj dokładnie opnę może jest uszkodzona. No i chyba nie zakładasz opon śrubokrętem.
Warto jest sprawdzić czy szprychy nie wystają z nypli i założyć fartuchy na obręcz lub opkleić środek taśma izolacyjną. No i tak jak pisał kolega w poście powyżej dobra nowa dętka i dobra nowa opona.
To wszystko co koledzy piszą plus okleić taśmą izolacyjną z dwie warstwy dookoła. Można ułatwić sobie sprawę stosując szerszą taśmę. Na koniec otwór na wentyl i gotowe.
Są też dętki tzw. " crossowe" - grubsze niż opona żużlowa i chyba nawet więcej ważą! Koszt to ze 40zł szt. Jeśli opony masz zdrowe i nie popękane wewnątrz -oraz jak koledzy pisali -nyple zabezpieczone to po problemie!!
Wszystko jak powyżej i przy zmianie zobacz czy nic nie siedzi w oponie i czy nie tniesz dętki zakładając łyżkami.