Forum REDMOTORZ

Pełna wersja: Jaki Kask i gogle ?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7
Własnie zamierzam zakupić kask oraz gogle. Proszę o informację jaki jest najlepszy i w miarę niedrogi. Pozdrawiam.
Kask musisz mieć najlepszy :lol: oczywiście w ramach możliwości finansowych.
Nie kupuj najtańszego chińskiego bo musi wytrzymać wiele.
gogle też powinny być takie co nie parują bo to stwarza problemy w kierowaniu.
Jaro masz tyle motocykli i pytasz jaki kask kupić ???

Do M72 najbardziej pasuje pełny Arai w jaskrawym malowaniu :wink:
Właśnie. Pytanie do czego chcesz ten kask. Jestem też tego zdania co Galar, na swoim bezpieczeństwie nie ma co oszczędzać. Ja lubię jeździć w otwartych kaskach miałem też różne gogle i okulary. To jest dobre na cieplejsze dni. Doszedłem do wniosku, że na zimę muszę sobie kupić półotwarty kask ( problem z parowaniem odpada). Będę mógł go używać na rusku i na japonii. Jest to koszt ok 400pln. Ale wybór należy do Ciebie
Obecnie mam kask otwarty Nolan Genesis N41. Kask jest super, tylko ostatnio pomyślałem o zakupie takiego:
http://www.moto-akcesoria.pl/product_inf...s_id=24178
oraz gogle:
http://www.moto-akcesoria.pl/product_inf...ts_id=9695
i dlatego moje pytanie. Nigdy nie jechałem w goglach i nie wiem czy jest to wygoda, czy raczej utrudnienie.
Ja mam gogle ale jakoś nie przywykłem do jazdy w nich i dlatego używam ich bardzo rzadko.
Podzielam zdanie Sowy. Gogle są jednak dobre przy jeździe po polnych drogach, w kolumnie gdy jest dużo kurzu. Sam mam Nolana N41 i nie szukam nic lepszego. Szkoda kasy
Dzięki Panowie za porady. Decyzja podjęta. Dam sobie spokój, też mam Nolana i jestem z niego zadowolony. :lol:
Tez używam N-41 od 7 lat i jest o.k.
Zauważyłem że sporo osób ma kask Nolan N41, a czy ktoś posiada N42 lub N43 ??

Czy może inny kask w podobnej kwocie możecie polecić ??
W zeszłym sezonie kupiłem Lazera model Barcode. Otwarty z szybą podnoszoną i daszkiem. Ceny dokładnie nie pamiętam ale był tani. Jestem zadowolony z niego. Jedyny problem to z rozmiarem, trzeba mierzyć konkretny kask. Mierzyłem niby ten sam model i ten sam rozmiar jedynie w innym malowaniu i moim zdaniem nie było to to samo. W końcu kupiłem z tego względu nie czarny gładki tylko z jakimiś paskami namalowanymi.
Wojtek

[ Dodano: 12 Marzec 2010 ]
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=939003043

O taki dokładnie, tylko zdaje mi się że taniej go kupowałem.
Jakie to jest "Zapięcie micrometryczne" ?? Bo tak napisali w aukcji.

Fajnie że ma wyciągane wnętrze.

Zadowolony jesteś z niego??

Dobra wentylacja podczas jazdy ??
Jestem zadowolony. To zapięcie ma ząbki (8 > policzyłem) i daje to 3cm szybkiej regulacji bez przsuwania na pasku. Jest to wygodne jak jedziesz w kominiarce i ją ściągniesz to można po prostu bardziej kask dopiąć.
Wojtek
A Ja dla odmiany lubię hardkor więc poruszam się w kasku NEXX Basic - ot taki oldscholowy kask otwarty Smile
Mam ten sam kask, całkiem przyjemny w użytkowaniu i cena nie powala.
Stron: 1 2 3 4 5 6 7