FORUM.REDMOTORZ.EU

Turystyka i relacje - Święto Kosza 2018

brzytwa - 5 Grudzień 2017
Temat postu: Święto Kosza 2018
Święto Kosza odbędzie się w dniach 12-14 stycznia -2018 roku (czyli chyba dwa tygodnie przed łódzkim bazarem).
Impreza odbędzie się pod ciągle aktualnym hasłem "Powrót do korzeni" - dla niewtajemniczonych mięczaków nasze spotkanie jest wyłącznie dla prawdziwych twardzieli, którzy nie stękają, że jest zimno.
Jest zima i musi być zimno (albo zimno i mokro).
Na bramce złapie was Skarbnik ŚK i skroi na kasę. Nie wiem jeszcze, ile wyniesie zrzuta, prawdopodobnie jakoś tak, jak w zeszłym roku - jeszcze tego nie policzyliśmy.
Przypominam o kilku podstawowych zasadach ŚK:
1. Jak jest ci zimno, to lepiej nie jedź.
2. Impreza jest dla motocykli z koszem i radzieckich bokserów; więc tradycyjnie już samochody zostają we wsi, na teren wjeżdżają tylko zaprzęgi.
3. Nie jeździmy po obsianym polu sąsiada
To chyba tyle. Lokalizacja ta sama, co w zeszłym roku. Aha; w hotelu śpią tylko ci, co mają ponad 200km w jedną stronę, reszta niech lepiej weźmie sobie namiociki:-)

astride - 5 Grudzień 2017

:cwaniak: i :cwaniak: Nareszcie!!! Wszystko wskazuje na to że jeśli niebiosa nie pokrzyżują planów spełnię swoje dawne marzenie i przyjadę!! :grin: :lol:
Alek - 6 Grudzień 2017

Jakbyście chcieli zmienić termin na późniejszy, to nie będę narzekał...
Michal_ - 11 Grudzień 2017

Będę! Jedyne niedogodności to że silnik w proszku, zapasowy dyfer w proszku, obecny dyfer ledwo dycha, rozpoczęte modyfikacje stoją w miejscu, garaż nie ogrzewany... ale jest dobrze- jasna sytuacja w pracy i parę dni przed świętami jestem na wsi. Także po powrocie ze świątecznej sielanki zostanie niecałe 2tyg na docieranie i chuchanie.

I teraz meskie deklaracje:
1)jedynym usprawiedliwieniem mojej nieobecności będzie śmierć :twisted:
2) jak się nie pojawię to stawiam 0,7 wyborowej każdemu kto się zdeklaruje poniżej i przyjedzie :mrgreen:

rękawica leży...

endrju - 11 Grudzień 2017

Wyborowej z orzecha laskowego z Miller milch. ?
Michal_ - 12 Grudzień 2017

Cytat:
orzecha laskowego z Miller milch
+mleko, jeszcze mleko musi być, ale ten drink to na gorętsze dni raczej, a dam sobie rękę uciąć, że w styczniu upał zelżeje...
chorwat - 22 Grudzień 2017

Przygotowania czynię , świniak będzie ? zdrowych wesołych świąt dla wszystkich!!!
Ural63 - 22 Grudzień 2017

Oczywiście, że będzie. Również Wszystkim życzymy zdrowych i wesołych świąt.
kozichwost - 22 Grudzień 2017

Podkarpacie z decyzją czeka do ostatniej chwili
nagar - 22 Grudzień 2017

Decyzji ostatecznej nie ma, ale przygotowania poczynione.
Michal_ - 22 Grudzień 2017

to nie ma co się decydować tylko deklaracje składać (mniej deklaracji=mniej wstydu)!
ps:ja już silnik złożyłem...
ps2: gdzie te czasy gdy wątek ŚK miał kilkanaście stron...

kozichwost - 23 Grudzień 2017

Ja przygotowania poczynię a decyzja zapadnie tuż przed wyjazdem
brzytwa - 23 Grudzień 2017

W tym roku "wjazdowe" to jedyne 45 zł od łebka.
Ural63 - 25 Grudzień 2017

Żeby rozwiać wszelkie wątpliwości my jako organizatorzy też płacimy wpisowe za siebie i za ludzi których przywozimy w kolasce. Z Świątecznym Pozdrowieniem
gerard - 26 Grudzień 2017

deklaruję sie ze nie przyjadę...nawet gdybym chciał tooststnio skasowałem 2 koła! zjednego wyszło na spacer 14 szprych a drugia sie rozkerciło.w okazji 2 pany...kurde co sie dzieje...
1 krzyżok sie konczy i kurde sprzegiełko do tego nonie!
deklaruje zatem ze nie dojade .

astride - 26 Grudzień 2017

Gerard, pożyczę Ci wszystkie klunkry. Jedź, będzie mi raźniej ( taki egocentryk że mnie) :P
Hilts - 3 Styczeń 2018

Ja melduję,że będę :) Pierwszy raz na moto... Zakupiony dniepr w proszku ale kilka dni temu wpadł Ural... Kosz mam ruinę,ale ważne,by być!
Ural63 - 3 Styczeń 2018

Niektórzy już jadą

astride - 4 Styczeń 2018

Hills, to ten z Leżajska? Czaiłem się na niego ;) Mega patent z tylną falbaną..Tylko kosz doczep bo Cię nie wpuszczą :P
astride - 4 Styczeń 2018

Ural63 napisał/a:
Niektórzy już jadą
[url=http://fotownia.redm...327.jpg]Obrazek[/url]

Grzegorz, przywiózłbyś parę części dla mnie? Robię właśnie listę a po co wysyłać. Gabaryty małe.

Ural63 - 4 Styczeń 2018

Przypominamy że radzieckie boksery mogą wjechać na impreza bez kosz.
Części mogę zabrać ale proszę o wcześniejsze wysłanie zamówienia do czwartku na adres marinoboksery@gmail.com

Hilts - 4 Styczeń 2018

astride napisał/a:
Hills, to ten z Leżajska? Czaiłem się na niego ;) Mega patent z tylną falbaną..Tylko kosz doczep bo Cię nie wpuszczą :P

astride,to ten z Leżajska :) Zobaczysz go na żywo,ale jest niezły :D Patent z falbaną spox,tylko na asfalcie jak na koniu,bo trzeba wycentrować :P

astride - 5 Styczeń 2018

Chiałem jeszcze zapytać o słomę :razz: . Będzie czy brać swoją? :roll:
brzytwa - 5 Styczeń 2018

Chyba będzie :-)
W ogóle, to weźcie sobie wszyscy porządne ręczniki, bo na pewno się przydadzą.

astride - 5 Styczeń 2018

https://www.youtube.com/watch?v=Arq5OnWajt4
:)

Michal_ - 7 Styczeń 2018

a na chuj te ręczniki?
Boston - 7 Styczeń 2018

Jest ciepła pogoda, stawy i rzeki nie zamarznięte to chyba jest planowane łowienie ryb :nerwus: jak g...no złapiesz to będzie w co ręce wytrzeć :hejka:
KowalGD - 7 Styczeń 2018

Michal_ napisał/a:
a na chuj te ręczniki?

...bo firanek nie będzie(od 0:52)
https://www.youtube.com/watch?v=GTkio5P_P0k

brzytwa - 8 Styczeń 2018

Majtki też sobie weźcie. W sobotę jedziemy na "morsowanie".
P.S. Lepiej wziąć ciemne, nic nie będzie widać :-)

astride - 8 Styczeń 2018

Mam wełniane kąpielówki więc spoko :cool:
MariuszB - 8 Styczeń 2018

Wełniane to w jajka będą gryzły :wink: :mrgreen:
astride - 8 Styczeń 2018

To prawda, ale "jajki" się tak skurczą że materiał nie dojdzie :lol:
Hilts - 8 Styczeń 2018

I dużo wody ognistej trzeba wziąć bo ma być koło piątku nawet -15 w nocy ;)
brzytwa - 10 Styczeń 2018

Skąd wziąłeś te dane? Miało być koło zera.
chorwat - 10 Styczeń 2018

Ważniejsze jest towarzystwo od pogody, zapisuje się na cały turnus , pół snopka słomy prosił bym. A oprócz ręcznika płetwy będą potrzebne ?
Hilts - 11 Styczeń 2018

brzytwa napisał/a:
Skąd wziąłeś te dane? Miało być koło zera.
Nasze telewizyjne prognozy emitowane dwa dni temu :P Telewizja kłamie...
astride - 11 Styczeń 2018

Jesłi nic sie nie zmieni wyjeżdzam "zesrana". ok. 130km od celu zabieram kumpla i gnamy na zlot. Powinismy bys 18-19 ta. Do zobaczenia!
Ural63 - 11 Styczeń 2018

Wracasz mi wiarę w ludzi czekamy :lol:
orita - 12 Styczeń 2018

Cześć .
Zgłaszam dwie osoby , jeden bolid . Nic nie pisałem wcześniej bo tegorocznego urlopu nie zaliczam do najbardziej udanych . Motocykl wrócił do domu na lawecie a ja poleżałem w 107 szpitalu wojskowym do września . Tak że w sumie : wstałem , śnieg pada , motocykl nie sprawdzony , ja mogę podnieść 10 kg czyli jedziemy :okok: . Plan taki że dopiero w Sulejowie na asfalt , reszta lasem . Do wczoraj nie wiedziałem czy damy radę ale jest ok.

lemmenjoki - 12 Styczeń 2018

Grupa świętokrzyska w sile dwa zaprzęgi wyjeżdża około południa. To nowość, więc potwierdzam - ręcznik spakowany :-) .

Do zobaczyska - Adam

nagar - 12 Styczeń 2018

Będziemy z Michałem około 12:00 startować z Łagowa z pod Baru Leśnego
astride - 15 Styczeń 2018

Dziękuję organizatorom za fajną zabawę! Szwankujące sprzęgło dało o sobie znać pod koniec podróży.. Niestety , ostatnie 50KM na lawecie. Zblokwalo skrzynię i dupa -ani w przód ani w tył. Korzonki jeszcze bolą ;) .Mogło być gorzej!
W sumie fajna przygoda,750kilometrów nie licząc lawety,.miła pogawędka z t/ policją na parkingu (podziękowania tu się należą za wskazanie praktycznego skrótu), pysk czerwony od mrozu ;) Na morsowanie nie dojechaliśmy bo złą drogą pojechaliśmy z kolegą. Ponadto każdy ruch w piachu to niebezpieczeństwo utraty sprzęgła np 200km od chaty.
Pozdrowienia dla wszystkich
P.S. W dziesięcioletniej przygodzie z rusami pierwsza laweta -cóż, zawsze musi być ten pierwszy raz.

Alek - 15 Styczeń 2018

Jak to, silnik BMW i nie dojechałeś :) - od razu uprzedzam, że to prowokacja.
jantos - 15 Styczeń 2018
Temat postu: zlot
Witam pierwaszy raz bylem na zlocie Najbardziej uradowal me serce widok tylu ruskich maszyn oczywiscie reszta atrakcji tez byla w dechę Dziekuje wyzej wymienionemu tomkowi za zabranie mnie na wieprza/bawarke Na przyszly zlot postaram sie dojechac wlasnym dziadkiem uralem
Ural63 - 15 Styczeń 2018

Monika znalazł się właściciel latarki którą mi przekazałaś. Masz wielkie podziękowania.
Poszukuję swojej czołówki baterię z tyłu paski szaro białe przycisk włączania czerwony latarka z czujnikiem ruchu. Jeśli ktoś znalazł bardzo proszę o zwrot. Pozdrawiam wszystkich uczestników.

orita - 15 Styczeń 2018

Pokazywałem Monice , wie , spoko , mam nadzieję że druga latarka też się znajdzie . Za to okazalo się że porwalismy jeden kubek za dużo - cechy charakterystyczne : matalowy , srebrny , pojemność ok. 500 gr , lekko okopcony na dole , jest slad ślad po etykiecie . Czyli łatwo będzie poznać bo nietypowy :rotfl: . Wezmę na bazar do Łodzi albo proszę właściciela o kontakt .
Pragnę też zdementować plotki - ural sie nie popsuł tyko ja lubię sobie przy niedzieli rozebrać pół silnika w lesie , tak dla podtrzymania nawyków i rozrywki . Zgodnie z zaleceniem Atamana Koszowego "na kaca najlepsza jest praca " :rotfl: .
Klasycznie bardzo się nam podobało , dziękuję .

Michal_ - 15 Styczeń 2018

Dojechałem i ja...
Podziękowania w pierwszej kolejności dla organizatorów, a dalej dla reszty przybyłych.
astride musimy coś wychylić przy najbliższej okazji za blokujące się skrzynie :wink: , u mnie na 6lat jazdy ruskiem pierwsza laweta, a przyczyną samowolka wstecznego :uoee: , aż mnie ciekawi co tam znajdę jak rozbiorę... do Lublina dojechałem jaszcze normalnie.

astride - 16 Styczeń 2018

Michal- koniecznie taniec przy ognisku następnym razem. Ty jesteś od tej r100 co kręcila kółka?
brzytwa - 16 Styczeń 2018

Krótkie podsumowanie:
legalnych uczestników było 43, a motocykli z koszem lub ruskich bokserów 25.
Nikt nie został zabity.

Ural63 - 16 Styczeń 2018

Moja latarka się znalazła wypatrzył ją Balas :radocha:
Michal_ - 16 Styczeń 2018

Cytat:
Ty jesteś od tej r100 co kręcila kółka?

no chyba ja...

Cytat:
Nikt nie został zabity.

a ilu trafiło na izbę przyjęć? :mrgreen:

Ural63 - 17 Styczeń 2018

Po wstępnym rozpoznaniu jedna uszkodzona noga :sad: jeden poparzony ręka :( jeden ogólne przeziębienie, ale to kara że nie morsował, ;)
chorwat - 17 Styczeń 2018

Byłem drugi raz , warto ! tak trzymajcie ! Morsowanie strzał w dziesiątkę ! Pozdrawiam!
koyot - 21 Styczeń 2018

Trochę wspomnień- Koyot i Syn

http://uploadfile.pl/pokaz/1338311---ya1x.html

Ural63 - 21 Styczeń 2018

Dobre ale możesz dać na Youtuba
Lampa - 22 Styczeń 2018

Najtwardsi twardziele luzik :brawo:
Michal_ - 22 Styczeń 2018

jak to nagrywano to ja już dawno wysuszony i ubrany byłem...
ma ktoś jakieś jeszcze dowody zbrodni?

chorwat - 6 Luty 2018

Synkowie fantazja musi być!