Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kranik paliwa K750
Witam.

Mam rozwiercony i dotarty past? zaworow? brak problem???w z kranikiem .

Pozdrawiam
Tadek
Odpowiedz
Czarny-jak se kupiłeś nowy to wiadomo że trza zreperować!Docieraj moim sposobem-musi zadziałać,mi działa ponad 5 lat;takiej suszy jak przy moim kraniku to nawet Beduini nie znają na pustyniach...
only diesel
Odpowiedz
To ja chyba jestem w czepku urodzony
kupilem ruski i dwa lata jeżdżę bez problemów
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
Aby ograniczy? dostawanie si? zanieczyszcze? do kranika powoduj?cych jego zacieranie a co za tym idzie przy wi?kszych paprochach jego ciekni?cie. Wykonuj? nast?puj?cy patent. Robi? z miedzianej siatki filtr. Za pomoc? bardzo drobnej siatki, o????wka i lutownicy idzie si? z tym uwin?? raz, dwa trzy a rado?? wielka. Zalet? tego rozwi?zanie jest jeszcze to, ?e ewentualna woda ze zbiornika przy ekstremalnej je?dzie nie leci do ga?nik???w.
P.S. Moje ruskie kraniki te? d?ugo trzymaj? susz?. Wojtek
01.06.2005-01.06.2009
Odpowiedz
O tak-o tym nie pisałem a oczywiście stosujemy miedziane filterki i ,faktycznie,mogą one pomagać w długiej eksploatacji.s
only diesel
Odpowiedz
Proponuje takie rozwiązanie.
[Obrazek: dsc00074fu7.th.jpg]
Pozdrawiam
Pietroni
Odpowiedz
Z ciekawostek powiem, ?e spotka?em kilka lat temu na zlocie w Dar?owie go?cia z Bytowa(?), kt???ry zamontowa? w swoim MW- 750 kranik zrobiony z jakiego? zaworu do samochodowej instalacji gazowej. :?: Confusedhock: Bardzo sobie to chwali?. Niestety, nie znam szczeg???????w.
Odpowiedz
Potrzebny jest gwint kranika M 14 X 1,5.
Wyst?puje taki w Jawie.
Konrad czy Tw???j znajomy mia? kranik o takim gwincie?
Jak masz lepsze rozwi?zanie od Pietroniego to podziel si? wiedz?.
Ural
Odpowiedz
Witam,

Dodam swoje 0,03 PLN.

Najpierw miałem stary kranik, z wajchą "na jedną stronę" . Ciekł. Ciekł jak jasna cholera.

Rozbierałem, docierałem, pocierałem, tarłem, myłem, czyściłem. Pocierałem tak że albo powinien się we mnie zakochac albo przynajmniej wypuścic Dżina - niestety, jedyne co wypuszczał to oktany. Luzem.

Zrobiłem zakup, dałem jakieś 22 zeta chyba i jestem wybitnie zadowolony (póki co).

[Obrazek: kranik.jpg]

pozdrawiam,
Michał

ps. mam taki kranik jak poleca Pietroni - oddam gratis komuś potrzebującemu. Nowy, nie zakładany - kupiłem go w fazie "poszukiwania" ale ruski mi się sprawdza więc nie wykorzystałem. Ew. chętny musi sobie skołowac trójnik i podocinac przewody paliwowe.
pozdrawiam,
michał
administrator(admin_bb) od 12 stycznia 2011
Odpowiedz
Niestety, nie znam szczeg???????w :cry: Ten go?? mia? totalnie przerobione MW na turystyka. Prawie jak mobilhome. ?wiat?a cofania, siedzenie w koszu z jakiego? samochodu, anteny, dodatkowa przyczepka z ty?u na klamoty ( ale nie amunicyjna) itp. Gdzie? mam chyba fotki, ale musia?bym troch? poszuka?. Obiecuj?, ?e jak znajd?- pode?l?. W trakcie rozmowy pokaza? kilka patent???w, m.in. w?a?nie ten kranik. Nie pyta?em o szczeg????y i potraktowa?em to jako ciekawostk?, gdy? nigdy nie mia?em k?opot???w ze zu?yciem paliwa bez jazdy :grin: S?dz?c z dyskusji- mia?em szcz??cie. Bez docierania itp itd. A kranik mam oryginalny- ruski, a w?a?ciwie jeszcze radziecki.
Mo?e kto? z koleg???w zna tego starszego go?cia ? Na 90 % mieszka w Bytowie. Nie widzia?em go ani w tym, ani w zesz?ym roku w Dar????wku. Mo?e je?dzi do Bornego Sulinowa? :?: :?: :?:
Odpowiedz
Samochodowa instalacja "gazowa" posiada jeden lub dwa elektrozawory odcinaj?ce dop?yw paliwa gdy korzystamy z gazu. Zalet? stosowania tego zaworu w motocyklu jest to, ?e zapominamy o zakr?caniu kranika. Po od??czeniu zap?ony sam sie blokuje. Lekka wada to, ?e przy d?ugiej bezczynno?ci motoru w??czamy zap?on czekamy na zalanie ga?nior???w i odpalamy maszyn?. i jeszcze jedno cewki elektromagnes???w s? niestety przystosowane do napi?cia 12V. Wojtek
01.06.2005-01.06.2009
Odpowiedz
Dzi?ki, Wojtek!
I tak zesp???? w zesp???? udzielilismy chyba odpowiedzi. Teraz to ja mam frasunek, jako ?e moje MW ma instalacj? 12 V... :wink:
Odpowiedz
Chłopaki-jest i wada:nie ma rezerwy!!!!!!! A dziś wyjeździłem wszystko,łącznie z rezerwą.
only diesel
Odpowiedz
Stepa ! Jest za to jeden plus: na w???zku masz kanister zapasowy 10 l. Jako? doczo?gasz si? do najbli?szj stacji benzynowej. A mo?e kto? ju? wykombinowa? wska?nik poziomu paliwa do sowieta? Niekt???re maj? instalacj? 12 V, tak jak japonie. Prosimy o szczeg????y Confusedhock:
Odpowiedz
w_brat napisał(a):Samochodowa instalacja "gazowa" posiada jeden lub dwa elektrozawory odcinaj?ce dop?yw paliwa gdy korzystamy z gazu. Zalet? stosowania tego zaworu w motocyklu jest to, ?e zapominamy o zakr?caniu kranika. Po od??czeniu zap?ony sam sie blokuje. Lekka wada to, ?e przy d?ugiej bezczynno?ci motoru w??czamy zap?on czekamy na zalanie ga?nior???w i odpalamy maszyn?. i jeszcze jedno cewki elektromagnes???w s? niestety przystosowane do napi?cia 12V. Wojtek

Witam.

To nie do ko?ca jest Tak jak kolega sugeruje .

Po pierwsze : Elektrozaw???r benzynowy musi by? zamontowany tak ?eby cewka dzia?a?a w pionie .

Po drugie : KA?DY elektrozaw???r benzynowy stosowany w instalacjach LPG ma dodatkow? mo?liwo?? r?cznego sterowania .

Po trzecie : zawory stosowane w instalacjach LPG mog? by? sterowane napi?ciem 12v i 24v :wink: Confusedmile: .

Konrad napisał(a):A mo?e kto? ju? wykombinowa? wska?nik poziomu paliwa do sowieta? Niekt???re maj? instalacj? 12 V, tak jak japonie. Prosimy o szczeg????y Confusedhock:

Mo?na zamontowa? od fiata 126p Confusedmile:

Widzia?em kiedy? tak? "wydumk? " Confusedmile:

Pozdrawiam
Tadek
Odpowiedz