Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kranik paliwa K750
Ok, wierzę wam, że teflon jest OK, ale mi się nie sprawdził (może to ten mój cholerny pech) i do końca życia będę tradycjonalistą i będę stosował pakuły :mrgreen:
Bierni Mierni ale Wierni
Odpowiedz
Aby Cie przekonać dodam, ze w rafineriach jest to jeden z najlepszych materiałów uszczelniających :wink:
Odpowiedz
jbr napisał(a):Aby Cie przekonać dodam, ze w rafineriach jest to jeden z najlepszych materiałów uszczelniających :wink:
Ale czy to jest taka ogólnie dostępna taśma? Do wody, czy go gazu, bo one się podobno różnią.
Bierni Mierni ale Wierni
Odpowiedz
Ta do gazu jest dużo lepsza, a to z racji, iż ma większą grubość. Dostępna jest w każdym sklepie hydraulicznym. Jeśli nie używasz klejów anaerobowych polecam tą taśmę PTFE do uszczelnienia gwintów. A jakbyś miał płytę uszczelniającą, to pod misę i dekle zaworowe, jak mawia Stepa, cymes delicje :mrgreen:
Odpowiedz
No to już nie wiem o co chodzi. Wkręciłem kranik na nią i ciekło, ok za mało, ale jak go wykręciłem to taśma była praktycznie płynna :evil:
Bierni Mierni ale Wierni
Odpowiedz
Miałem kiedyś taki hydrauliczny, cieniutki jak bibułka i ten to rzeczywiście się nie nadaje, ale ten do gazu cymesik :wink:
Odpowiedz
Gwint kranika trzeba delikatnie porysować brzeszczotem co by się teflon nie ślizgał na gwińcie kranika i wkręcamy aż nadmiar wyjdzie.
Pozdrawiam
Pietroni
Odpowiedz
Ja pozostanę przy miedzi.
Sowa nie bydle nie ubodzie
Odpowiedz
Koledzy. Gwint może nie być uszczelniony. Tym co jest ważne jest sposób uszczelnienia styku zbiornik - zawór. Toż to tiksotrop. I dlatego musicie wybrać porządną uszczelkę. Skóra wytrzyma ze dwa lata. Zdaje się, że o to chodzi. A w końcu - uszczelnienia techniczne. Pozdrawiam.
Odpowiedz
Odgrzeję trochę tego kotleta..
Kranik Paliwa KP-15A. Trochę przeciekał ,więc go rozebrałem w celu dotarcia.
I teraz pytanie czy ktoś dorabiał stożek (element ruchomy do której dokręca się dźwignię)?
Podejrzewam że ktoś kiedyś już go docierał i otwory w stożku nie do końca pokrywają się z kanałami w korpusie kranika, tzn uciekają i przepustowość jest dużo poniżej połowy. Dodatkowo na końcu stożkowej tulei w której pracuje sam stożek jest rowek szerokości prawie milimetra( nie mierzyłem , podaje pi razy oko), prawdopodobnie do zbierania syfu?? Docierając wychodzi na to że pierwszy otwór w stożku ten od głównej lini paliwa( nie od rezerwy) prawie styka się z niedotarą częścią stożka (tą której dotarcie ogranicza ów rowekWink) Otwory mogę jeszczę rozpiłować, żeby przepływ nie został ograniczony. Jest sens pitolić się z tym?? Czy lepiej dorobić stożek albo szukać nowego kranika??( nie mówie o jawoskich i tym podobnych tylko o KP 15A- są osoby na forum które pisały że dotarły i trzyma im lataSmile ) Mam nadzieję że jasno to opisałem :rotfl:
Odpowiedz
Co do pytania to nie pomogę ale zamówiłem ostatnio taki kranik za 50pln a chyba nawet kolega na forum teraz ma taki do sprzedania dużo taniej za poźno dał ogłoszenie więc nie wiem czy warto przy tym grzebać...
Ja zmieniłem bo u mnie był nowszy założony oporyn do kręcenia strasznie... Wszystkie te nowsze tak mają??
Już kilka razy słyszałem ze kranik starszego typu jest lepszy...
Odpowiedz
Radzę poszukać jakiegoś uszkodzonego kranika z urwanym gwintem i potraktować go jako dawcę części. Koszt naprawy na pewno sięgnie kwoty przewyższającej cenę innego egzemplarza. W dodatku trzeba znaleźć kogoś, kto zechce się w taką naprawę bawić.
Odpowiedz
Lepiej się pitolić bo czy z dorobionym stożkiem czy z nowym kranikiem też będziesz musiał się pitolić. Wierć docieraj i ciesz się jazdą.
Odpowiedz