Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabezpieczenie sworznia tłoka - które lepsze
Witam, niejednemu motocykliście zdarzyło się wypadnięcie takiego zabezpieczenia, może narobić sporo bałaganu - i znów remont :mad: Które wybrać? Nie wiem jak w rusku ale w polskich sprzętach chyba dominuje to z pierwszej fotografii.

http://img197.imageshack.us/img197/7229/2342423.jpg
http://img197.imageshack.us/img197/3283/erwrwrew.jpg
Odpowiedz
Ja zakładał bym to 2 bo zdarzyło mi się że to 1 wypadło. Nie w rusie ale w motocyklu.
Odpowiedz
Nie ma co się zastanawiać zakładaj pierścień segera (nie wiem jak się to pisze) niedawno kupowałem po 2zł sztuka.
Sowa nie bydle nie ubodzie
Odpowiedz
Seger zły nie jest ale nie wiem czy wiecie że zabezpieczenie ze sprężystego drutu jest w swoje gniazdo wciskane przez sworzeń specjalnie ku temu podtoczony na końcach.Jeśli wszystko jest w tym miejscu OK,zawleczka również to jest to bardzo dobre zabezpieczenie.A tak naprawdę to już bardzo dawno nie widziałem w kompletach z tłokami segerów.
only diesel
Odpowiedz
Kiedyś mi się przydarzyło że drut wyskoczył ze swojego miejsca i wyrył niezły rów w cylindrze.
Tłoki Poloneza są z segerami.
Sowa nie bydle nie ubodzie
Odpowiedz
No dokładnie - zakładałem do swojego tłoki z poldka i zabezpieczenia były takie jak na tym drugim linku.
Kawał żelastwa .......
Odpowiedz
Witam jak dla mnie oba zdają egzamin pod jednym warunkiem muszą być wykonane z odpowiedniego materiału tzn. muszą mieć odpowiednia sprężystość , jeżeli po zgięciu kleszczami nie powracają do stanu wcześniejszego to nadają się do kosza a niestety dużo takich na rynku , ja zawsze zakładam tylko raz potem kosz i nowe nie miałem nigdy problemu ani z jednymi ani drugimi.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
Popatrz na rowek w tłoku. Jak jest kanciasty to seger, jak okrągły to druciak.
Wojtek
Odpowiedz
Dziękuje za ciekawe odpowiedzi :grin: Chyba pozostanę przy segerach. :grin:
Odpowiedz
Balu napisał(a):... Nie w rusie ale w motocyklu.
...spadłem z wyrka Balu :mrgreen: tekst roku normalnie
Piłeś sok z dziwnych jagód - nie podskakuj !!!
Odpowiedz
Z mojego doświadczenia mogę napisać tyle, że w przypadku awarii któregoś z tłoków lub cylindrów podczas wyjazdów udawało się czasem załatwić część na wymianę. I zmiana tłoka z zabezpieczeniem z drutu w warunkach polowych jest dużo prostsza (wystarczą kombinerki) , natomiast wyjęcie tego pierścienia bez tych szpiczastych szczypiec jest mocno męczące. Oczywiście nikomu tego nie życzę.
Adam Smile
Odpowiedz
Durke rus rządzi się swoimi prawami :mrgreen:
Odpowiedz
AdamBem napisał(a):Z mojego doświadczenia mogę napisać tyle, że w przypadku awarii któregoś z tłoków lub cylindrów podczas wyjazdów udawało się czasem załatwić część na wymianę. I zmiana tłoka z zabezpieczeniem z drutu w warunkach polowych jest dużo prostsza (wystarczą kombinerki) , natomiast wyjęcie tego pierścienia bez tych szpiczastych szczypiec jest mocno męczące. Oczywiście nikomu tego nie życzę.
W moim zestawie naprawczym posiadam takie szczypce. Wiadomo z jakich powodów. :grin:
BMW-Boxer Może Więcej
Vivere militarie est!
Odpowiedz
Kiedyś podczas remontu podkusiło mnie żeby do ruskich tłoków wsadzić segery.
Nie wiem czy problemem było właśnie to podtoczenie czy moze sam seger byl zlej jakosci.
Wyszło tak ze seger się złamał i narobił naprawdę niezłego bałaganu w silniku.
Od tamtej pory bardzo sceptycznie podchodzę do pomysłu wsadzania tego typy zabezpieczeń.

Obecnie mam wsadzone oryginalne ruskie Smile druty i juz 4 sezon z rzedu nie mam przypalow.

Wybór oczywiście należny do ciebie :lol:
Cieknie olej - znaczy ze jest
Odpowiedz