Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wszystko i nic !!!!
Czyli różne pytania na tematy techniczne, takie może mniej ważne, a po to co by nie zakładać nowych tematów w błahych sprawach,
a jak źle myślę to wywalić temat :!:
Odpowiedz
Krótkie pytanko.
Pokruszył mi się piesek kopniaka, chciałem go obrócić, ale nie mogę wybić jego ośki.
Mam wziąść większy młotek, czy to jest jakoś wprasowywane i mam sie udać do kogoś z maszyną?
pozdrawiam
legendarna wprost niezawodność
Odpowiedz
Jak nazywa się zielona lampka, mocowana z tyłu w wojskowych samochodach?
Pozdrawiam Szymon
Odpowiedz
smn2000 napisał(a):Jak nazywa się zielona lampka, mocowana z tyłu w wojskowych samochodach?

Notka
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
Właściwie do czego ona służyła i dlaczego zielona ?
Odpowiedz
karrad13 napisał(a):Właściwie do czego ona służyła i dlaczego zielona ?
Dlaczego zielona? Pewnie ma to związek z noktowizorem, a do czego służy? Do utrzymania odpowiedniej odległości w kolumnie bez świateł w nocy. Są tam 4 kwadraciki, dwa bliże siebie, większa przerwa i znów dwa kwadraciki, a działa to tak:
widzisz 4 kwadraty - jedziesz za blisko poprzedniego pojazdu
widzisz 2 poziome kreski - masz dobrą odległość
widzisz jedną kreskę - jesteś za daleko od poprzedzającego pojazdu
Bierni Mierni ale Wierni
Odpowiedz
"jednym" slowem to jest notka marszowa.
Odpowiedz
Dzisiaj już do końca skrzynię biegów rozebrałem biegi wszystkie zajeżdżone niewiem co oni robili tym motocyklem, a na dodatek ta skrzynia nie jest fabryczna bo jest z Kijowa wszędzie ma znaczki KMZ. Gdzie kupować najlepiej i ile zębów mają mieć poszczególne biegi, myślałem że najlepiej będzie mi dać wolną jedynkę i szybką czwórkę resztę normalną. Jaka to jest wolna jedynka i czybka czwórka z tego co policzyłem mój czwarty bieg miał 26 zębów.
Odpowiedz
NIe notka, tylko lampa szlakowa, lub lampa do jazd nocnych w kolumnie. NOTEK to nazwa własna niemieckiej wytwórni lamp z okresu II WŚ.
Bo lubię ten wiatr co w ryj dmucha
Odpowiedz
Gdzie kupić dźwignię sprzęgła bo Zawczasti nie ma w Soviet moto nie mają tylko Zawczasti powiedział żeby od Dniepra kupić coś podszlifować i będzie ok ale ja wolę oryginalną od Emki?

A i jeszcze jedno czy obudowę skrzyni biegów wypiaskować, wyszkiełkować czy tylko umyć jakimś płynem?
Odpowiedz
Np. w Oldtimer garage http://www.oldtimergarage.eu/store/produ...ts_id=1569 - zapytaj ich o Polską cenę, nie raz tak ich pytałem i zawsze była mniejsza jak ta w euro Smile

Pozdrawiam
Kawał żelastwa .......
Odpowiedz
potwierdzam ceny u nich są zawsze korzystniejsze w złotówkach a produkty maja pierwszej klasy
Odpowiedz
Saakaszwili -piesek już pewno zrobiony ale jak nie to jego ośka musi wyjść,nie jest twarda a jest rozklepana na końcach,odrobina rozwiercania i wyjdzie.
Bardok-obudowę skrzyni biegów możesz wypiaskować, wyszkiełkować lub umyć jakimś płynem,Twój wybór.
only diesel
Odpowiedz
Dzięki za chęci, ale odezwałem się na PW do kolegi Marcysda i doradził większy młotek, co przyniosło natychmiastowy skutek. Paradoks jest taki, że po odwróceniu pieska i poprawieniu sprezynki od tegoż, kopniak łapie jeszcze niżej niż łapał przed, a o szlifowaniu blaszki poczytałem za puźno. No nic poczekam na następną awarię skrzyni i poprawie i to. Co sądzicie o doraźnym rozwiązaniu w postaci zmiany geometri kopajki?
legendarna wprost niezawodność
Odpowiedz
odpowiadając na twoje pytanie "co sądzicieo doraźnym rozwiązaniu w postaci zmiany geometri kopajki?" to jeśli nie poprawisz tej blaszki w skrzyni to zmiana geometri kopki ci nic nie da, a tak z ciekawości to jak to chciałeś zrobić? Wgiąć ją jeszcze bardziej potem troche wyprostować i znów wygiąć??? daj sopbie spokój poczekaj na awarie skrzyni i wtedy naprawisz z tym że możesz sobie długo czekać bo ja już czekam ponad rok aby to poprawić :razz:
i wsio budiet haraszo.
Odpowiedz