Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silnik nie wkręca się na obroty (Ural)
Jeśli masz blisko odpowiedni zakład to daj tam niech przeszlifują zawory i gniazda zaworowe i przy okazji sprawdzą prowadnice, możesz też sam spróbować dotrzeć zawory.
Sowa nie bydle nie ubodzie
Odpowiedz
Mam niedaleko taki zakład więc chyba zdam się na tych co na tym zęby zjedli. Sprawdzą dokładnie co i jak i będę miał pewność wykonania.
Odpowiedz
mój sposób to pasta zaworowa "0" i wiertara i zawory dopasowane aż miło, ciekawe jak mocno uciekało sprężanie na moje to garnek powinien palić
Odpowiedz
Długo to trwało ale się udało! Ural chodzi jak złoto. Wina leżała w głowicach, które odbierając z warsztatu dostałem info: całkiem puszczały zawory i niektóre części były do wymiany, m.in. te grzybki uszczelniające, nie wiem dokładnie jaka fachowa nazwa. Założyłem dziś i chodzi pięknie. Teraz tylko tydzień w pracy i powrót do domu i w las na motorze z całą ekipą. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.
Odpowiedz
MAJKUSS napisał(a):Długo to trwało ale się udało! Ural chodzi jak złoto. Wina leżała w głowicach, które odbierając z warsztatu dostałem info: całkiem puszczały zawory i niektóre części były do wymiany, m.in. te grzybki uszczelniające, nie wiem dokładnie jaka fachowa nazwa. Założyłem dziś i chodzi pięknie. Teraz tylko tydzień w pracy i powrót do domu i w las na motorze z całą ekipą. Pozdrawiam i dziękuje za pomoc.

Czyli było to co napisałem w punkcie pierwszym i drugim mojego zestawienia procedury sprawdzania silnika na okoliczność jego niezdrowej pracy .
GdziePiekarzJestMechanikiemAKołoElipsą??
Odpowiedz
No to fajnie że udało się wreszcie zlokalizować problem . Cieszę się że będziesz mógł wreszcie pojeździć .
Odpowiedz
Nie bardzo brałem na początku pod uwagę nieszczelność zaworów bo przed remontem były szczelne a przy ponownym zakładaniu już nie, przy braku jakiejkolwiek ingerencji więc dlatego ale najważniejsze, że motocykl żyje.

[ Dodano: 3 Lipiec 2010 ]
I niestety muszę znów pisać post. Po odpaleniu motocykla na wolnych obrotach i ssaniu chodzi super równo, po prostu miód, wyłączę ssanie przez chwilę jest ok ale na obroty jak chce wkręcić to zaczyna strzelać w gaźnik i w tłumik, dodam że lewy gar w ciagu 5 min od odpalenia nagrzał się tak że z odległości pól metra czułem buchające gorąco, strasznie się nagrzał, w przeciwieństwie do prawego który miał temperaturę idealna, nagrzał się adekwatnie do czasu. Proszę z kolejne sugestię i pomoc..
Odpowiedz