Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gaźniki
w tego typu ga?nikach sa tylko dwie ?ruby regulacyjne,po zdj?ciu gumowego ??cznika od strony wyj?cia na filtr wida? przepustnic? i kr?cenie pozioma ?rubk? zmienia po?o?enie przepustnicy,druga jest do ustawiania sk?adu mieszanki, przy ustawieniu wolnych obrotow kr?? ?rubk? od skladu mieszanki a? uzyskasz najr???wniejsz? prac? silnika.Czasami trzeba zmieni? jeszcze ustawienie iglicy na przepustnicy a niekiedy poziom paliwa w komorze p?ywakowej, czasem mo?e zawiesi? si? zaworek kulkowy i wtedy ga?nik si? przelewa dostaje za du?o paliwa i wchodzi na obroty ale jak by?o dobrze wcze?niej ustawione to powinno by? dobrze i teraz ot po prostu chyba si? zasta?y i trzeba je rozrusza?.
Odpowiedz
Dzi?ki kolegom za instrukcje !
GSXS - ale czy po?o?enie przepustnicy nie zmienia si? przypadkiem pionow? a nie poziom? ?rubk? ? Pionowa ?rubka powoduje minimalne podnoszenie lub opuszczanie przepustnicy. W takim razie poziomej od mieszanki nie b?d? rusza? - ?. Obawiam si? jednak, ?e pow???d tak znacznego wzrostu obrot???w jest inny. Ga?nik sta? kilkana?cie dni bez paliwa - a wi?c m???g? si? jaki? zaworek zawiesi?. Gdzie znajduje si? zaworek kulkowy o kt???rym piszesz ? Ustawienia iglic s? ca?y czas takie same i my?l?, ?e nie maj? wp?ywu na ten stan rzeczy.
K-750
Odpowiedz
Te gaz?iki nie maj? zaworka kulkowego!Zaworek iglicowy!Sko?na od do?u,to do przepustnicy. Pozioma do sk?adu mieszanki wolnych obrot???w.?????ta ?ruba dysza wolnych obrot???w.
Mia?em model z regulacj? na p?ywaku inny tego nie mia?, by?o tego kilka modeli. Pozioma wykr?cona 2 , 2,5 obrotu.
Regulacja, ja robi?em tak:
Pozioma do sk?adu mieszanki wkr?camy 1,5 obrotu(silnik zwalnia) podkrecamy wolne sko?n?. Wtedy poziom? powoli wykrecamy (silnik nabiera obrot???w). Korekta sko?n? (wykrecamy). Powoli a? nie bedzie widoczna zmiana w obrotach ,srednio wychodzi to w?asnie 2 2,5 obrotu.

Mam nadzieje ?e nic nie pomiesza?em :roll: jakby cu? to korekta
Odpowiedz
Okaza?o si?, ?e po dwutygodniowym postoju maszyny zawiesza?a sie jednak przepustnica. Pomog?o przemycie ga?nika. Ale teraz przynajmniej wiem do czegu s?u?? poszczeg???lne ?ruby, wolne obroty ustawi?em ju? samodzielnie od nowa :-)
Dzi?kuj? wszystkim za pomoc.
A czy kto? z Koleg???w zak?ada? do Ka?ki ga?nik K-68 ? Do tej pory rozmowy o tych ga?nikach dotyczy?y ich monta?u w Dnieprach i Uralach
K-750
Odpowiedz
Witam.
Zak?ada?em ostatnio ruskie turbo i przypomnia?o mi sie ?e kupi?em kiedy? ga?niki k68 (jezdze na k65) . Za?o?y?em i na jednym ga?niku odpala od pierwszego kopa a z drugiego la?a sie benzyna przez t?umik! Zamienia?em p?ywaki, zaworki zamykaj?ce, gumki na zaworkach, dysze, zmienia?em poziom paliwa w komorze, nawet wstawialem dysze od k65 ( p?ywaki od k65 nie pasuj? :wink: ) a beznyna lecia?a dalej z t?umika. Po ca?ym dniu zabawy (p???? baku paliwa ) za?o?y?em spowrotem K65+trubo. Jezdzi spoko tylko nie wiem jeszcze jak ze spalaniem.
Jest mozliwe zeby RUSKI ga?nik by? poprostu do d...??
Hvězdy Chtějí Patřit Tobě
Odpowiedz
A ja juz dwa razy wyławiałem z nowych k68 kawałki palstiku z tego otworu gdzie jest zaworek od pływaka - to moze to - ale wiem ze po założęniu "turbo" większość ludzi ma spore problemy na początku.

Pozdrawiam
Mniej kombinować i wydziwiać, a więcej jeździć....   "I personally prefer after a 300-700km ride rather a good bottle wine then oily fingers, also the landscape is usually more worth to see than the charging control lamp."
Odpowiedz
Juz wczesniej mialem z nimi problem ale myslałem ze dojde do ładu. Ze 3 lata temu jak je kupilem zalozylem i pojechalismy na rajd po Mazurach. Ale na trasie Warszawa-Pułtusk zabrakło mi benzyny ( 13l na 70km!) wsadzilem stare, cieknące k63 i pojechalem dalej. A teraz sobie o nich przypomniałem. Niestety chyba będe musiał kupic nowe ( albo jednego) a tego przybije sobie do ściany w garażu na pamiątke.
Odpowiedz
pozamieniaj elementy stronami - czyli prze????? dysze, potem p?ywaki itd - moze wyczaisz kt???ry element jest wadliwy.
Mniej kombinować i wydziwiać, a więcej jeździć....   "I personally prefer after a 300-700km ride rather a good bottle wine then oily fingers, also the landscape is usually more worth to see than the charging control lamp."
Odpowiedz
Robiłem tak i na jednym jest wszystko ok. Jedna dysza byla troche inna ale wsadzilem do obu od k65 mniejsze i na jednym wszystko działało a drugi sikał benzyną. Tylko iglicy i przepustnicy nie zmieniłem bo juz mnie szlag trafił ze poł baku poszło w tłumik.
Odpowiedz
dziwne - jeżeli paliwo ciekło- to raczej - powiedziałbym ,że słabiutka iskra i pozwala zalać świece przy laniu gaznika.
przy lekkim zalewaniu przez gaznik na dobrej iskrze musi przepalić nadmiar paliwa.
gdyby poszedł pływak to widziałbyś po odpowietrzeniu - przelewałoby się .
więc raczej to coś innego.
dla słabej iskry wystarczy tylko troche więcej paliwa i już masz po zapłonie.
przechodziłem coś takiego w samochodzie.zmniejszyłem poziom plywaka , wyregulowałem mieszanke i ssanie i przestał zalewać - - potem zrobiłem zapłon- miałem słabe przebicie na kablu i świeca tylko lekko mrugała.
w samochodzie to łatwo wyszło bo jeden gażnik obsługiwał trzy świece.
zamień stronami gażnik i zobacz jaka praca i stan świecy po zamianie .
zmieniłeś flaki i raczej wykluczyłes ewidentny błąd gaznika .
mały mankament nie może dawać go aż tyle. - tego paliwa. 8)
Odpowiedz
iskre mam taka ze konia by zabila ( cewka od malucha ). Gazniki zamienialem stronami i wtedy drugi cylinder zaczynal pracowac a z pierwszego zaczynalo leciec. Raz zdjelem swiece, polozylem kabel napiecia na garze zeby cewki nie sfajczyc ,odpalilem na jednym cylindrze i jak nie pier...... polmetrowy plomien z cylinra zapalil mi przewody od swiecy i oslone na kolana. Plywak odcina doplyw paliwa, gaznik nie cieknie ale jak odpale to normalnie wysysa mi paliwo z baku. Kapie z tlumika, przy laczeniu z kolankami i przy glowicach. Zalozylem spowrotem stare k65 i smigam. Jak bede mial czas to znowu poproboje.
Odpowiedz
ciekawa sprawa- zupełnie jakby kanały dysz były połączone.
Odpowiedz
Mia?em K65 w Uralu, spalanie 12l na 100km, co chwila ?wiece do wymiany. Regulowa?em na r????ne sposoby i nic. Kupi?em na Allegro chi?skie ga?niki (mocowanie do wszystkich rusk???w w pionie i poziomie). Poprzedni w?a?ciciel nie potrafi? ich wyregulowa? w K 750 i podda? si?, lojalnie uprzedzi?, ?e lej?.Tak by?o. Podchodzi?em kilka razy do regulacji w ko?cu uda?o si?. Motorek gada? ?licznie na dwa gary. Ale by? jeden problem, trudno?ci z uruchomieniem, ssanie nie pomaga?o a przelewania nie ma. Ratowa?em si? zamykaniem dop?ywu powietrza.
Kupi?em K68. Jest super, regulacja to przyjemno??, s?uchaj? si? ?adnie, spalanie 7,5l na 100km z w???zkiem, oba cylindry pracuj? r???wnomiernie.
Pozdrawiam Was.
Ural
Odpowiedz
Mirek napisał(a):(...)Kupi?em K68. Jest super, regulacja to przyjemno??, s?uchaj? si? ?adnie, spalanie 7,5l na 100km z w???zkiem, oba cylindry pracuj? r???wnomiernie.

Dok?adnie... u mnie by?o to samo... si? z chalier? nau?era?em... p????niej by? zakup K68ek i jak r?k? odj??.... pracuje idealnie... pali w okolicach 5,5l na solo.... no i nie ma najmniejszego problemu z odpalaniem.... nawet w bardzo silne mrozy... dwa sezony smiga?em em? codziennie do pracy (przez ca?y rok) W zimie sta?a na dworzu pod plandek?... przy temperaturach rz?du -25 stopni nie by?o problemu z odpa?em... teraz do ka?dego dolniaka zak?adam K68... po prostu... zaoszcz?dzaj? d?ubaniny przy ga?nikach... moim zdaniem po prostu co? z tym jednym ga?nikiem jest nietak.... wymie? go i po k?opocie...
Odpowiedz
A czy na pewno masz lewy i prawy ga?nik ? bo mo?e masz dwa jednakowe tak z objaw???w by wychodzi?o.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości