Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gaźniki
ja sie podlacze do tematu z pytaniem odnosnie gaznika wlasnie... jak powinien byc ustawiony gaznik w Uralu M63 ? chodzi mi o poziom paliwa i spinke na przepustnicy? i do czego sluzy sruba od strony wlotu powietrza? ta zaraz pod wlotem wlasnie ?
Odpowiedz
Powiem tak: mój kolega przy Uralu nie tykał poziomu paliwa. Spinka na środkowym ząbku i jest O.K. Ale jak masz ruskie turbo, to warto iglicę opuścić.
Szklanka wódki zamiast papierosa!
Odpowiedz
tzn na srodkowym od iglicy czy od plywaka ? :> ja na plywaku mam dorobiony dopdatkowy zabek na samym dole i na nim wlasnie mam ustawiony chwilowo plywak ... dalem na najnizszy fabrycznie i wydawalo mi sie ze jest troche gozej ...
Odpowiedz
Masz je nowe, czy używane? Nikt z moich kumpli nie tyka pływaka i zawsze jest dobrze. Iglica na środek.
Odpowiedz
UZYWANE ... RAZEM Z MOTOCYKLEM BYLY ... DZIEKI ZA POMOC ...
Odpowiedz
Do Grassera: Z tego wnoszę, że masz g...wniane K-301 czy tam coś takiego. Moim zdaniem nadają się do śmietnika. Możesz trochę uratowac sytuację montując ruskie turbo, ale najlepiej jest kupić nowe K-68. No i jeszcze zrobić porządnie głowice. Zapewne masz je rozklekotane, a dodatkowo (dam sobie łapę uciąć) wstawione tulejki w otwory pod świece, bo ruscy pewnie spieprzyli gwint. W każdym prawie starym Uralu sprowadzonym przez moich kolegów jest taki trik. Zrób głowice i kup nowe gaźniki - to jest podstawa. Z tych starych nic nie będzie.
Dziś regulowałem K-68 w swoim zaprzęgu - czysta przyjemność. Big Grin
Odpowiedz
hmm tak masz racje wlasnie ten typ gznika mam ... hmm glowica jest raczej ok. zawory szczelne dzis sprawdze sprezanie jak zdaze... hmm calkiem mozliwe ze mam tulejki pod swiece wstawione ale jaka jest inna metoda naprawy tego ustrojstwa ??

jeszcze jedno ... przeglodam przeglodam i znalezc niemoge ... coz kryje sie pod terminem "ruskie turbo" ?
Odpowiedz
grasser napisał(a):... przeglodam przeglodam i znalezc niemoge ... coz kryje sie pod terminem "ruskie turbo" ?

oj coś słabo przeglądasz :mrgreen: zobacz tutaj http://www.redmotorz.studioo.pl/technika.../turbo.htm
Odpowiedz
nawet bardzo slabo - tu na forum jest caly temat poswiecony temu ustrojstwu:
http://www.redmotorz.studioo.pl/forum/vi...skie+trubo
Mniej kombinować i wydziwiać, a więcej jeździć....   "I personally prefer after a 300-700km ride rather a good bottle wine then oily fingers, also the landscape is usually more worth to see than the charging control lamp."
Odpowiedz
nieczytralem wszystkiego i myslalem ze troche pod innym kontem ten temat ... a stronki wcesniej niewidzialem to i nieszukalem na niej ... dzieki za pomoc...
Odpowiedz
A ja mam założone gażniki od Jawy i nie wiem od 4 lat co to regulacja Big Grin
Odpowiedz
Ja mam podk?adki od 126p pod kolektor wydechowy cena nieca?e 2 z? i dost?pne we wszystkich sklepach motoryzacyjnych. Do dolniak???w pasuj? idealnie nale?y jedynie delikatnie usun?? metalowy pier?cie?.
Odpowiedz
to ?e textolit sie nie ugina to zaleta bo nie krzywi? si? ko?nierze od ga?nik???w , prawie wszystkie stare ruskie ga?niki trzeba "plantowa?" na p?ycie traserskiej bo zasysaja lewe powietrze.Krzywe s? od zbyt mocnego przykr?cania do mi?kkich podk?adek .
KarolSawiak
Odpowiedz
Dlatego trzeba gaźniki dokręcać z umiarem, a nie ile masz pary w rękach
Odpowiedz
Witam.
Pytanie jak w temacie. Zak?ada? kto? ga?niki od g???rniaka do dolniaka? Jakie dysze jakie problemy i czy wogul? jest sens?

Pozdrawiam.
Wożę Dnieprem kasztany...
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości