Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powiększony zbiornik paliwa
O ile powiększy się pojemność A do kwasu blacha cynkowa
Do zobaczenia w drodze Wink
Odpowiedz
zamiast kwasu są specjalne pasty, po cynowaniu nalezy tez cynę zneutralizować jedni tobią to sodą oczyszczoną lub jakimś specyfikiem ponieważ moze zachodzić w reakcje z farną i bedzie odpadać.
Odpowiedz
@Magneto - jeszcze o jednym zapomniałem napisać - to mnie dotknęło bezpośrednio - po spawaniu może ci schowek na narzędzia powciągać i klapka nie będzie pasować - u @Konrada tak właśnie mi się stało a on akurat ma na klapce megawypasiony aerograf, i porawka Smile
Odpowiedz
Do cynownia zawsze używam takiej oto pasty
http://www.wurth.pl/katalog2/karty/A0982%209.pdf
całkiem fajnie się tym pracuje Wink
Odpowiedz
Kwas po lutowaniu zmywamy octem Cynowanie a lutowanie to dwie różne czynności
Do zobaczenia w drodze Wink
Odpowiedz
No na razie pospawałem z dołu i powciągało ale zajmę się tym później. Mam spotter to spróbuję nim to wyciągnąć. Co do blachu to udało mi się dostać naprawdę zdrowy egzemplarz zbiornika i dałem to teściowi do spawania który kiedyś takie rzeczy robił w Zrembie do dźwigów to doświadczenie myślę w tym ma. A ewentualne poprawki zrobię tig-iem. Po prostu nie mam aż takiej wprawy w tig-u żeby całość zrobić. Ale dziękuję za cenne rady zawsze są pomocne.
Co do filtra powietrza to przez myśl przeszło mi zamontowanie voltomierza do ładowania ale potem szkoda mi było miejsca w zbiorniku zabierać a i z narzędziówki rezygnować. Co do pojemności sam jestem ciekawy ile wejdzie teraz paliwa ;-) jak skończę i wszystko zamontuje to napisze, normalnie wchodzi około 21 litrów jak dobrze pamiętam. Może koledzy którzy to robili mają jakieś doświadczenie o ile się zwiększyła pojemność zbiornika?
Magneto Gliwice
Odpowiedz
rozumiem względy wizualne powiekszania zbiornika.np w motocyklu solo.choc w dzisiejszych czasach kiedy motor ma zasięg 200 km a stacje są co 20 km to chyba trochę szkoda pracy.lepiej chyba zmontować 5 litrowy karnister na wózek lub do schowka i mieć problem z głowy.przewiduję także problemy z zakresem ruchu kierownicy...
enduro nie peka
Odpowiedz
Nie bardzo wiem, dlaczego zniknął mój post rozpoczynający ten problem, więc odpowiadam na pytanie/ zarzut gerarda:
po zmianie kierownicy na szeroką doszedłem do wniosku, że oryginalny zbiornik nie pasuje. Był po prostu za mały. Sorry: to mój zbiornik, moja kierownica, moje zdanie. O gustach ponoć się nie dyskutuje. Stąd wziął sie pomysł z powiększeniem baku. Jestem bardzo zadowolony, ale nie każdy musi. Nie chodziło absolutnie o zwiększenie pojemności ze względu na kosmiczne odległości między tankowaniamiSmile
Odpowiedz
No ja to głównie robię ze względów estetycznych, bo mi się poszerzony po prostu bardziej podoba. A jak wejdzie więcej paliwa będzie to tylko plus. Co do ruchu kierownicy to nie ma znaczenia gdyby się zmieniła wysokość to by miało znaczenie szerokość nie ma żadnego znaczenia.
Magneto Gliwice
Odpowiedz