Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ural M63 - kanały odpływu oleju
Cze?? po d?u?szej przerwie!

Mam pytanie odno?nie umieszczenia kana????w odprowadzaj?cych olej w Uralu M63 (chodzi o lewy garnek). Okaza?o si?, ?e kana? w cylindrze nie pokrywa si? z kana?em w bloku silnika. Zobaczcie te zdj?cia:

http://www.wioslo.pl/galerie/ural_M63/UR...ilnika.jpg

http://www.wioslo.pl/galerie/ural_M63/UR...linder.jpg

Czy orientujecie si? mo?e czy by?y produkowane r????ne modele cylindr???w do Urali? (to znaczy z kana?em symetrycznym i asymetrycznym). Zak?adam, ?e otw???r w bloku silnika nie jest wypadkiem przy pracy jakiego? pijanego Rosjanina :-)
W tej sytuacji, aby uzyska? odprowadzanie oleju z g?owicy zasadne wydaje si? zrobienie wy??obienia gum???wk? w samym cylindrze na d?. ok. 2 cm i g??boko?ci ok. 3 mm (podobnie jak to jest w Dnieprze). Czy kto? z Was co? takiego robi?? Mo?e jakie? rady odno?nie takiego zabiegu...

Z g???ry dzi?kuj? za pomoc – Adam (lemmenjoki)
Albo znajdziemy Drogę, albo ją wytyczymy...
Odpowiedz
Dobr? metod? r???wnie?, jest uzycie r?cznej frezarki "Dremel", plus frezy dentystyczne. Ale trzeba to robi? polewaj?c obficie denaturatem. Nie s?ysza?em o innych cylindrach. z takim przesuni?ciem otworu odprowadzaj?cego olej z g?owicy do karteru. Nawet najnowsze cylindry do Urala, aluminiowe, z tulej? ?eliwn?, te? maj? otw???r odprowadzaj?cy wywiercony centralnie.
"made in charaszo", czyli pasowanie lekko wpadane, albo mocno wbijane.
Odpowiedz
Najpro?ciej b?dzie wywierci? drugi otw???r w bloku- centralnie.
Pozdrawiam
Pietroni
Odpowiedz
Witam

Jak narazie jestem laikiem je?li chodzi o silniki ural - dniepr, ale taka drobna sugestia.
Czy aby nie masz czasem dw???ch cylindr???w na jedn? stron?.
Poprawcie mnie je?li si? myl?.

Pozdrawiam
Z rowu do rowu URALEM
Odpowiedz
Cze??!

Dzi?ki wszystkim za odzew! Podpowied? Pietroniego (wywiercenie dodatkowego otworu w bloku silnika) wydaj? si? rzeczywi?cie najprostrzym rozwi?zaniem.

Pytanie do posiadaczy Urali - czy pami?tacie mo?e jak to jest w Waszych sprz?tach - to znaczy czy ten centralny otw???r wychodzi na wprost nad sitko miski. Przygl?da?em si? mojemu asymetrycznemu odp?ywowi w bloku i idzie on chyba jako? pod to sitko prosto do miski. A mo?e jeszcze to "ustrojstwo" ma jakie? znaczenie i z czym? tam wsp????pracuje (tylko z czym)... Rysunek pogl?dowy w ksi??ce, kt???r? posiadam du?o mi nie wyja?nia. Chcia?bym mie? pewno??, ?e jak wywierc? ten dodatkowy otw???r centralnie to b?dzie mi wszystko gra?o... (nie b?dzie wtedy wykorzystywany odp?yw asymetryczny).

Mo?e zadam pytanie w ten spos???b - czy bardziej wydaj? si? Wam zasadne zrobienie rowka (w bloku lub cylindrze) prowadz?cego do istniej?cego asymetrycznego odprowadzenia oleju czy te? - tak jak sugeruje Pietroni - wywiercenie otworu w bloku centralnie?

(mo?e to zbyt zawile opisa?em, ale idea powinna chyba pozosta? jasna :-))

Adam (lemmenjoki)
Albo znajdziemy Drogę, albo ją wytyczymy...
Odpowiedz
Witam
U mnie ten otw???r jest centralnie, tak jak Pietroni radzi wier? otw???r, uwa?aj na wi???ry coby nie wlecia?y do ?rodka i po sprawie.
Pozdrawiam
Skazany na rusa
Odpowiedz