Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kranik do Dniepra
Proszę poradźcie bo już mnie krew zalewa, jak uszczelnić kranik paliwa do Dniepra? A może wymienić na inny, ale jaki?
Odpowiedz
Kup jakiegoś niemca albo japończyka i problem zniknie. Może być MZ.
Piłeś sok z dziwnych jagód - nie podskakuj !!!
Odpowiedz
U mnie chiński kranik chyba trzymał jak należy. Chińskie gaźniki też trzymały - nawet jak zapomniałem zakręcić i tydzień motocykl stał niepalony nic nie kapało.
CBR XX, 232, 2328, 2350, 2361 - sport, MT16
Odpowiedz
Czy gwint będzie pasował do Dniepra?
Odpowiedz
durke napisał(a):Kup jakiegoś niemca albo japończyka i problem zniknie. Może być MZ.
Ale w jakim znaczeniu? Kranik, czy cały motocykl?
Bierni Mierni ale Wierni
Odpowiedz
A ten swoje.

Nie dalej jak z tydzień temu dotarłem wiertarką ruski kranik kumplowi,lekko skręcony nie cieknie a dwoma palcami się obraca,musiałem go mocniej skręcić bo był za delikatny.Piszę Wam nie po raz pierwszy że się da zrobić oryginalny kranik!
only diesel
Odpowiedz
Da się,mój również działa,jedną stronę dodatkowo mam zaślepioną bo pękła.
Choć wkurza jak jakiś znawca chce zakręcić paliwo w zaparkowanym motocyklu.
Tomek
Odpowiedz
Nie jestem nowym użytkownikiem tego forum. wcześniej mój profil był ZIUTEX ale zapomniałem do tego profilu hasła i dlatego zalogowałem się pod nowym profilem.
Pozdrawiam!

[ Dodano: 24 Kwiecień 2012 ]
W jaki sposób docieraliście kranik? Jaką pastą? I czym go później uszczelniliście?
Pozdrawiam!
Odpowiedz
Docieraj czymkolwiek:mleczkiem do garów,pastą zaworową lub polerską,zeskrobanym drobnym papierem ściernym zmieszanym z kroplą oleju-ale delikatnie dociskając,powoli i zmieniaj kierunek obrotów!Kumpel tak robił i zepsuł kilka kraników,mnie się to nie udaje jakoś.Uszczelka oryginalna lub jak dasz radę dobrać fachowym oringiem.
only diesel
Odpowiedz
Tak jest dobrze Stepa prawi. Ja też docieram na drobną pastę zaworową z odrobiną oleju i składam na oryginalnych uszczelkach smarując delikatnie mydłem, łącznie z gwintem i tu już grubiej. Nic nie cieknie i pięknie lekko chodzi jak w japońcu Smile a mydło jak wiadomo nie rozpuszcza się w benzynie i gwint uszczelnia Wink

Kazek
Odpowiedz
Tzn docierając tak jak się dociera zawory.
Wielkie dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam!
Odpowiedz
darek napisał(a):Tzn docierając tak jak się dociera zawory.
Dokładnie tak.

Kazek
Odpowiedz
Bardzo dziękuje za pomoc.
Pozdrawiam!
Darek
Odpowiedz
Szukam informacji jaka powinna być wydajność kraników na minutę, może ktoś podpowiedzieć bo nie widzę?
Odpowiedz
Z czystej ciekawości spytam-po co Ci taka informacja?
Odpowiedz