Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Panewki, Podpora Dniepr
Witam
Panewki te z allegro są dobrej jakości czy nadające sie na półkę ?
A jak nie to jakie ?

I podporę trzeba nową czy sie jakoś tulejuje ?

Pozdrawiam
Dniepr mt9-95%
ural m66 (na cywila)-W świecie
Ural m61-5%
Odpowiedz
Witam
Panewki te z allegro są dobrej jakości czy nadające sie na półkę ?
A jak nie to jakie ?

I podporę trzeba nową czy sie jakoś tulejuje ?

Pozdrawiam
Dniepr mt9-95%
Ural m61-5%
Odpowiedz
Innego wyboru w kwestii panewek to chyba nie masz. Tylko ruskie. Pasują też od bodajże Żyguli lub Zaporożca.

Co do podpory to dobrze wziąć w rękę i pomierzyć średnicówką. Ja jak kupowałem w "sklepie przyfabrycznym" to dopiero trzecia z kolei nie miała w środku jaja.
marcysd
Odpowiedz
Innego wyboru w kwestii panewek to chyba nie masz. Tylko ruskie. Pasują też od bodajże Żyguli lub Zaporożca.

Co do podpory to dobrze wziąć w rękę i pomierzyć średnicówką. Ja jak kupowałem w "sklepie przyfabrycznym" to dopiero trzecia z kolei nie miała w środku jaja.
marcysd
Odpowiedz
Ruskie panewki dają radę. Odnośnie podpory to ja tulejowałem wał a podporę rozpocząłem. Nie jest to idealne rozwiązanie ale działa.
Piłeś sok z dziwnych jagód - nie podskakuj !!!
Odpowiedz
Ruskie panewki dają radę. Odnośnie podpory to ja tulejowałem wał a podporę rozpocząłem. Nie jest to idealne rozwiązanie ale działa.
Odpowiedz
Durke rozwiń swoją wypowiedź? Dlaczego nie idealne?
Odpowiedz
Durke rozwiń swoją wypowiedź? Dlaczego nie idealne?
Odpowiedz
O ile dobrze pamiętam(po 15-tu latach) jak robiłem korbę to poszła na to panewka od Żuka.
Tomek
Odpowiedz
O ile dobrze pamiętam(po 15-tu latach) jak robiłem korbę to poszła na to panewka od Żuka.
Tomek
Odpowiedz
Balu napisał(a):Durke rozwiń swoją wypowiedź? Dlaczego nie idealne?
Ciężko złapać idealnie oś podpory z wałem. Jedynym słusznym punktem wyjścia jest gniazdo łożyska w podporze. Jednak nawet niewielkie przekoszenie będzie skutkowało blokowaniem wału. Co ja się napracowałem przy docieraniu! I mam teraz wrażenie że szczelina pomiędzy wałem a podporą jest zbyt duża.
Odpowiedz
Balu napisał(a):Durke rozwiń swoją wypowiedź? Dlaczego nie idealne?
Ciężko złapać idealnie oś podpory z wałem. Jedynym słusznym punktem wyjścia jest gniazdo łożyska w podporze. Jednak nawet niewielkie przekoszenie będzie skutkowało blokowaniem wału. Co ja się napracowałem przy docieraniu! I mam teraz wrażenie że szczelina pomiędzy wałem a podporą jest zbyt duża.
Odpowiedz
Sądzę po ciśnieniu że chyba jest ok. A myślisz że ruskie jak robią? Uważam że ty masz to bardzo dokładnie zrobione lepiej jak fabryka.
Odpowiedz
Sądzę po ciśnieniu że chyba jest ok. A myślisz że ruskie jak robią? Uważam że ty masz to bardzo dokładnie zrobione lepiej jak fabryka.
Odpowiedz
A nie lepiej ztulejowac samej podpory?
Dniepr mt9-95%
Ural m61-5%
Odpowiedz