Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Panewki, Podpora Dniepr
A nie lepiej ztulejowac samej podpory?
Dniepr mt9-95%
ural m66 (na cywila)-W świecie
Ural m61-5%
Odpowiedz
Niestety nie jest to idealne rozwiązanie Balu. Ruscy pomyśleli i specjalnie kazali pracować twardemu wałowi w miękkim aluminium. Tulejowanie wału zmienia ta współpracę na miękki brąz z miękkim aluminium.... Ile to pochodzi? - zobaczymy - też tak zrobiłem w jednym wale :mrgreen:
CBR XX, 232, 2328, 2350, 2361 - sport, MT16
Odpowiedz
Niestety nie jest to idealne rozwiązanie Balu. Ruscy pomyśleli i specjalnie kazali pracować twardemu wałowi w miękkim aluminium. Tulejowanie wału zmienia ta współpracę na miękki brąz z miękkim aluminium.... Ile to pochodzi? - zobaczymy - też tak zrobiłem w jednym wale :mrgreen:
CBR XX, 232, 2328, 2350, 2361 - sport, MT16
Odpowiedz
Durke ma metalową Tuleje na wale a ty zrobiłeś z brązu? Jak jest czysty olej i dobre łożyska to długo pochodzi.
Odpowiedz
Durke ma metalową Tuleje na wale a ty zrobiłeś z brązu? Jak jest czysty olej i dobre łożyska to długo pochodzi.
Odpowiedz
Mrkubek napisał(a):Witam
Panewki te z allegro są dobrej jakości czy nadające sie na półkę ?
A jak nie to jakie ?

I podporę trzeba nową czy sie jakoś tulejuje ?

Pozdrawiam

Ja zawiozłem po prostu, wał z korbowody i podporę do zakładu który zajmuje się naprawą wałów korbowych i tam zrobili szlif wału, dorobili cywilizowane panewki i odpowiednią tulejkę do podpory, za to wszystko zapłaciłem chyba ze 400PLN, po tym wszystkim silniczek chodził elegancko, nawet zmiany stref geograficznych mu nie zaszkodziły Smile
Ani kroku w tył !
Odpowiedz
Mrkubek napisał(a):Witam
Panewki te z allegro są dobrej jakości czy nadające sie na półkę ?
A jak nie to jakie ?

I podporę trzeba nową czy sie jakoś tulejuje ?

Pozdrawiam

Ja zawiozłem po prostu, wał z korbowody i podporę do zakładu który zajmuje się naprawą wałów korbowych i tam zrobili szlif wału, dorobili cywilizowane panewki i odpowiednią tulejkę do podpory, za to wszystko zapłaciłem chyba ze 400PLN, po tym wszystkim silniczek chodził elegancko, nawet zmiany stref geograficznych mu nie zaszkodziły Smile
Ani kroku w tył !
Odpowiedz
No to widzą że pare zł na regeneracje włąu trzeba szykowac. No nic.
Dziś przyjechał dniepr na handel. Musze go ogarnąć i wyciągam silnik od siebie.

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
Dniepr mt9-95%
Ural m61-5%
Odpowiedz
No to widzą że pare zł na regeneracje włąu trzeba szykowac. No nic.
Dziś przyjechał dniepr na handel. Musze go ogarnąć i wyciągam silnik od siebie.

pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi.
Dniepr mt9-95%
Ural m61-5%
Odpowiedz
Witam.Poniważ od niedawna jestem"szczęśliwym" posiadaczem Dniepra i na pierwszy ogień poszedł silnik,zastanawiam się,dlaczego podpora wału niema uszczelniaczy.Wał jest podparty na łożyskach tocznych,więc nie widzę żadnego sensu takiego rozwiązania.Uszczelniona podpora i małe otworki doprowadzające olej do przestrzeni kół zębatych i ew.łożyska załatwiają wg.mnie temat"wyrobionej"podpory i uciekającego ciśnienia.Może ktoś mnie oświeci,bo wogule nie rozumiem ukrainskiego rozwiązania.
Odpowiedz
Ciasne spasowanie podpory z wałem uszczelnia. Lecz stosują też uszczelniacze ale nie da super efektu, bo jeszcze ciśnienie ucieka z drugiej strony podpory
Dniepr mt9-95%
Ural m61-5%
Odpowiedz
No oczywiście ja,to rozumiem i poprawić taką konstrukcję jest raczej trudno,bo brakuje miejsca na jakieś sensowne uszczelniacze.Dziwi mnie,że wytwórnia nie pokusiła się na rozwiązanie które moim zdaniem bardzo poprawiłoby niezawodność.
Odpowiedz
Witam, ja mam wstawione simeringi plus wstawiony przewiercony brok w mijescu wyjścia kanału do czujnika oleju. Na razie czujnik gaśnie już przy kopaniu motocykla, zobaczymy jak długo simeringi wytrzymają. Podpory nie toczyłem całościowo pod simeringi, a jedynie porobiłem gniazda pod nie z jednej i z drugiej strony, czyli zostało jeszcze trochę ( około2mm oryginalnego ruskiego sposobu uszczelnienia-pasowania), na wypadek jakby simeringi się wytarły lub uszkodziły. Nietoczyłem całej podpory pod simeringi również dlatego aby zmniejszyć odrobinę ciśnienie i ilość oleju napierającego na simeringi.
Pozdrawiam Gazia.
Odpowiedz
Właśnie takie rozwiązanie nasuneło mi się,gdy zobaczyłem rozwiązanie fabryczne.Simmeringi jakie zastosowałeś muszą być napradę wąskie.W moim silniku podpora wygląda nieźle,więc raczej ją zostawię i zobaczę jak będzie,to wszystko działać po zmontowaniu silnika na nowych panewkach.Gdy pojawi się najmniejsza wątpliwość,pójdę w kierunku Twojego rozwiązania.Dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
Gazia pamiętasz rozmiar simmeringów podpory wału?
Odpowiedz