Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dwie różne głowice Uralowe
Składam właśnie do kupy silnik uralca i trochę się zdziwiłem przy robocie bo się okazało ze mam dwie rożne średnice kanałów ssących Big Grin w głowicach . Jeden ma chyba 28 mm drugi coś koło 34 mm.
[Obrazek: 937DSC00722_tn.jpg][Obrazek: 243DSC00723_tn.jpg]

I teraz pojawiają się pytania czy lepiej szukać drugiej głowicy do pary czy bawić się w rozwiercanie. Kształt większego kanału jest nieregularny co widać na fotkach i to mnie trochę zastanawia.
Cieknie olej - znaczy ze jest
Odpowiedz
Wyobraź sobie że mam ten sam problem. Ostatnio kupiłem okazyjnie silnik do m 63 i wszystko fajnie obie głowice starego typu z pełnym ożebrowaniem, pionowym ustawieniem szpilek do mocowania gaźników. Niestety po rozebraniu i oczyszczeniu okazało się że w prawej głowicy kanał dolotowy jest o mniejszej średnicy niż w głowicy lewej. Pomyślałem że założę frez do dremela i rozpiłuję dolot na większy ale po dokładnych oględzinach okazało się że także zawór ssący w tej głowicy ma mniejszą średnicę grzybka, nie jestem jeszcze pewien co do średnicy gniazda zaworowego ale chyba także jest o mniejszej średnicy. Głowice i tak mam do remontu (duże luzy na prowadnicach) więc raczej rozpiłuję kanał i dam do zrobienia to może wstawią mi większe gniazdo.
Łyk hipolu i do boju !
Odpowiedz
Może macie głowice od wersji policyjnej, które miały większą średnicę zaworu ssącego i kanału dolotowego wtedy też prawdopodobnie Wink Dogadajcie się i powymieniajcie głowicami, będzie jak ta lala :mrgreen:
"To prawda, że większość ludzi zmienia się za kierownicą. Silnik ma niesamowitą władzę nad duszą człowieka. "
Odpowiedz
haha dobry numer bo rzeczywiście u mnie jest odwrotnie. z lewej mam mniejsza średnice a z prawej większa, nie wiem tylko jak z zaworami.
Cieknie olej - znaczy ze jest
Odpowiedz
Starsze wersje miały mniejsze nowsze wieksze.
Dniepr mt9-95%
ural m66 (na cywila)-W świecie
Ural m61-5%
Odpowiedz
Gaźniki do górniaków mają gardziel 28 mm
Więc 34 mm w głowicy to jakaś wydumka
być może dla milicji.
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
W końcu rozkręciłem swój silnik i porównałem głowice z tymi od silnika który niedawno kupiłem i zgadnijcie co :?: Okazało się że moim też była jedna z szerokim kanałem a jedna z węższym tyle że w obu moich głowicach zawory są te większe bo były już robione pewnie z 7 lat temu. Widocznie wtedy facet zrobił mi głowice a kanałami się nie przejmował, a ja na to wtedy nie wpadłem i lekko rozpiłowałem dolot co by mi pasował do przejściówki pod k68 i tak sobie to chodziło ładnych parę lat. W rezultacie nareszcie mam 2 pary głowic :cwaniak: Poniżej można to zobaczyć, głowice ze szpilkami gaźników to te niedawno nabyte.
[Obrazek: 276PICT0003_tn.jpg] [Obrazek: 652PICT0004_tn.jpg] [Obrazek: 217PICT0010_tn.jpg] [Obrazek: 347PICT0014_tn.jpg] [Obrazek: 736PICT0021_tn.jpg] [Obrazek: 374PICT0023_tn.jpg] [Obrazek: 522PICT0026_tn.jpg] [Obrazek: 422PICT0052_tn.jpg] [Obrazek: 505PICT0055_tn.jpg] [Obrazek: 408PICT0056_tn.jpg] [Obrazek: 699PICT0060_tn.jpg] [Obrazek: 880PICT0064_tn.jpg]
Łyk hipolu i do boju !
Odpowiedz
Jeszcze dodam tylko, bo można popaść w konsternacje, że zawór ssący jest zawsze większy tnz. ma większą średnice grzybka Wink
"To prawda, że większość ludzi zmienia się za kierownicą. Silnik ma niesamowitą władzę nad duszą człowieka. "
Odpowiedz
Bąq napisał(a):Jeszcze dodam tylko, bo można popaść w konsternacje, że zawór ssący jest zawsze większy tnz. ma większą średnice grzybka Wink
No to wiadomo że zazwyczaj zawór ssący ma większą średnice grzybka niż wydechowy, ale rozpatrując mój przypadek różnic w głowicach wygląda to tak że w głowicy o średnicy dolotu 26mm zawór ssący ma średnicę około 34mm. Natomiast w głowicy o średnicy dolotu 32mm średnica grzybka zaworu ssącego ma około 36 mm. Co oczywiście nie jest dużym problemem, gdyż obie głowice i tak są do regeneracji a wtedy wstawi się zawory i gniazda o odpowiednich średnicach w obu głowicach. Dla mnie temat możliwych różnic w tych głowicach wyczerpany.
[Obrazek: 251PICT0066_tn.jpg] [Obrazek: 582PICT0075_tn.jpg]
Łyk hipolu i do boju !
Odpowiedz