Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tulejki gumowe- odboje suwaków m 72.
Witam! Nie jestem pewien czy temat był kiedyś poruszany. Chciałbym się dowiedzieć jak użytkownicy emek poradzili sobie z gumowym odbojnikiem suwaków. Nigdzie na necie nie spotkałem się z ofertą sprzedaży zamienników tych elementów gumowych, więc z czego można zrobić zamiennik i na jaki wymiar. Owszem widziałem zestaw krótkich sprężyn, montowanych w miejsce gum, ale jak na tym się jeździ, czy to się sprawdza, nie wiem. Mam nowe suwaki, ale one różnią się tulejami prowadzącymi od dołu, nie są ucięte pod kątem prostym lecz tworzą stożek. Dobre patenty chętnie poznam.
Odpowiedz
raf76 napisał(a):Witam! Nie jestem pewien czy temat był kiedyś poruszany. Chciałbym się dowiedzieć jak użytkownicy emek poradzili sobie z gumowym odbojnikiem suwaków. Nigdzie na necie nie spotkałem się z ofertą sprzedaży zamienników tych elementów gumowych, więc z czego można zrobić zamiennik i na jaki wymiar. Owszem widziałem zestaw krótkich sprężyn, montowanych w miejsce gum, ale jak na tym się jeździ, czy to się sprawdza, nie wiem. Mam nowe suwaki, ale one różnią się tulejami prowadzącymi od dołu, nie są ucięte pod kątem prostym lecz tworzą stożek. Dobre patenty chętnie poznam.

Nie za bardzo wiem o co chodzi z tymi stożkami. Możesz zrobić zdjęcie?
A jeśli wolisz gumy od sprężyn to bez problemu wysyłkowo kupisz repliki u producentów gum do zabytków albo bezpośrednio od nich na bazarze. Także cześć handlarzy ruszczyzną ma je na "stanie" z tego samego źródła. Gdybym teraz stał przed wyborem to pewnie poprosiłbym o wykonanie z poliuretanu.
Odpowiedz
Gumex Toruń namiary dokładne podawałem w odpowiednim poście, wszelkie gumy do emy. pozdro
legendarna wprost niezawodność
Odpowiedz
Wielkie dzięki za info. Chciałbym się dowiedzieć czy te krótkie sprężyny pod suwakiem nie są może lepszym rozwiązaniem, może ktoś już na tym jeździ?
Odpowiedz
Kilka motocykli- ale jeżdżą sporadycznie- jak to emka- służy do patrzenia i posiadania. Ale nie ma różnicy wiec po co przepłacać.
Odpowiedz