Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dniepr - po zagrzaniu zaczyna na wolnych świecić ciśnienie?
Jak w temacie, po odpaleniu wszystko jest ok, po zagrzaniu silnika na wolnych obrotach zaczyna się świecić ciśnienie oleju. Dodatkowo zaobserwowałem że z odmy wydostaje się też olej. Dopiero co wymieniłem cylindry z tłokami tam już nie dymi to teraz to ;-) Ma ktoś pomysł co z tym zrobić? To wina pompy oleju czy panewki?
Magneto Gliwice
Odpowiedz
To normalne zjawisko w Dnieprze ;-), jestem na etapie walki z nim ale jeszcze to potrwa. Słabo wydajna pompa plus luz na zaworze odmy dają taki efekt. Proponuję adopcję pompy od innego pojazdu, tulejowanie gniazda odmy brązem plus zastosowanie oleju o lepszych parametrach w górnych granicach tempera tur. Np 10w60 i po problemie ;-)
Piłeś sok z dziwnych jagód - nie podskakuj !!!
Odpowiedz
tulejowanie gniazda odmy brązem, to to już chyba ktoś zrobił bo jest dużo mniejsze i właśnie z brązu. Więc pozostaje zmiana oleju. Jaki byś polecił bo 10W60 to już pełny syntetyk, a nie mineralny będzie. Nie jest zbyt dobry do tak "zaawansowanej" technologii jaką prezentuje sobą silnik Dniepra?
Magneto Gliwice
Odpowiedz
Rozbierz silnik i zmierz pasowanie czopa walu z przednią podporą. Dniepr właśnie tam gubi większośc ciśnienia.
CBR XX, 232, 2328, 2350, 2361 - sport, MT16
Odpowiedz
Witam, ja mam motula 4t 15W60 i jest bajka ,żadnych zatarć i problemów z ciśnieniem.
Pozdrawiam Gazia.
ps. Jedynie cena trochę boli ale przy moim aktualnych przebiegach to wymiana raz na sezon.
Odpowiedz
Czyli Motul 300V taki leje do suzuki ;-) to chyba trza będzie ujednolicić oleje w garażu ...
Magneto Gliwice
Odpowiedz
Dniepry działają z powodzeniem na rzadszych olejach tylko trzeba sprawdzić szczelność całej magistrali. U mnie była malutka dziurka w kanale olejowym w podporze bo bul niedolew aluminium i wiertło uciekło w tym kierunku budowniczemu uraińskiemu. Uciekło ciśnienie trzeba było zaspawać. Proponuje najpierw wszystko sprawdzić kompresorem. Ciężko dziurę zatkać gęstym olejem.
Odpowiedz
Sęk w tym że jak jest gęsty czyt. zimny jest ok. Dopiero jak Przejadę około 20-30 min zaczyna się tak dziać. A wtedy już jest olej dużo rzadszy.
Magneto Gliwice
Odpowiedz
To że była mała dziura to nie znaczy ze nie miałem ciśnienia oleju, było tylko że odpowiednio mniejsze. Dziura ujawniła się po kompresorze.
Odpowiedz
Wg. instrukcji obsługi kontrolka może się zapalać na rozgrzanym silniku przy obr. 800 na min.Ciśnienie załączenia od 1,3-1,8 atm.Myślę,że warto zmierzyć jakie jest ciśnienie i zadecydować co zrobić,bo może jest w normie.
Odpowiedz
Ok to muszę załatwić gdzieś manometr i zapnę go zamiast czujnika. Ale wolne chyba są u mnie niższe niż 800 obr/min.
Magneto Gliwice
Odpowiedz
Wydaje mi się,że manometr na"stałe"zamontowany w tym sprzęcie,to odrobina stresu mniej.Ja mam dorobiony króciec z miejscem na czujnik i manometr.Z tego co zauważyłem,to czujnik ma rozrzut jak katiusza,nieraz kontrolka zapala się nieco powyżej 1 atm,a nieraz przy 2atm.
Odpowiedz
Manometr koniecznie zalany gliceryną bo inaczej i taj nic nie zobaczysz.
Odpowiedz
A jakie tam macie maksymalne ciśnienie żeby dobrać manometr?
Magneto Gliwice
Odpowiedz
Magneto napisał(a):A jakie tam macie maksymalne ciśnienie żeby dobrać manometr?

Cześć.
Taki do 0,6 MPa wystarczy, ale jak kolega wyżej pisał najlepiej glicerynowy.
Miałem zwykły to szybko padł, zawiesił się koło 0,4. Dostałem drugi też zwykły zamontowałem pewnie też długo nie wytrzyma.
--
Pozdrawiam
Deadamf
Odpowiedz