Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Silnik grzeje się na maxa
Takie pytanie czy to normalne, jechałem wczoraj we trzy osoby kaśką i strasznie grzeje się silnik, musiałem co 10 km robić przerwy bo tracił moc i się nagrzewał na maxa. Silnik ma przejechane od całego remontu 2000 km, a od wymiany jednego tłoka bo pękł jakieś 700 km, łącznie 2000 km. Nie wiem czy to normalne, ze tak się grzeje, czy ja mam coś źle zrobione czy jak. Olej świeży lubro, miskę mam stalową (wymienię na aluminium) nie wiem może filtr powietrza - za dużo siatki? Nie mam pojęcia co jest przyczyną. Dwa dni temu zdjąłem lewy cylinder żeby wymienić uszczelkę bo nie było wycięcia? Samemu jak jade to też po 20 -30 km musze zjechać i zrobić przerwę bo się grzeje - czy może ktoś mi podpowiedzieć co zrobić ? Połączenia z gaźnikami strzelne, obawiam się, że znowu się coś rozpier.....

[ Dodano: 17 Czerwiec 2013 ]
Aha i jeszcze jedno, proszę o doradzenie czy kupić miskę głęboka czy średnią i ile oleju wchodzi do głębokiej
Odpowiedz
Zbyt późny zapłon lub uboga mieszanka są częstą przyczyną przegrzewania silnika. Zakładając, że smarowanie jest ok.
Odpowiedz
xud11 napisał(a):Zbyt późny zapłon lub uboga mieszanka są częstą przyczyną przegrzewania silnika. Zakładając, że smarowanie jest ok.

Uboga mieszanka? Hymm nie ma oporów w przyśpieszeniu jak jest zimny, nie strzela, nie dusi się, iglica na 3 ząbek od góry, może podkręce mu jeszcze trochę paliwa - dla próby
Odpowiedz
Po ok 30 km jednostajnej jazdy, zatrzymaj się tak aby silnik jak najmniej pracował na wolnych obrotach poczekaj aż ostygnie i obejrzyj świece - zrób zdjęcia świecom to zobaczymy co wyszło.
Odpowiedz
Nic nie podkręcaj. Sprawdź, jaki kolor mają świece. Jak elektrody są białe, to dopiero zwiększ dawkę paliwa. Silnik był docierany z koszem?
Odpowiedz
Cały czas jeżdżę z koszem, i wydaje mi się, ze wczoraj niepotrzebnie brałem 3 osoby, mam nadzieje, ze nic się nie stało. Ale tracił moc, zaczął trochę klekotać i zjechałem na bok aby ostygł
Dzięki za każdą rade, bo jeśli chodzi o ruskie boxery to ja początkujący. Musze sprawdzić świece jakie mają kolor, dobrze że podpowiedziałeś z tym kolorem świecy
Odpowiedz
Sprawdż czy masz smarowanie(odkręć śrubke kontrolną w lewym cylidrze).Mogła sparcieć korkowa uszczelka miski olejowej i zapchać siatke filtra na smoku pompy.Kolega właśnie to przerabiął z tąd moje domysły.
Odpowiedz
Smarowanie jest ok. na bank, lewy cylinder zdjałem dałem nową uszczelkie, bo w starej nie było otworu wycietego. Ci co wyżej pisali dali mi do myślenia, z tym powietrzem -chodzi o zbyt ubogą mieszanę. Jakos nie mam szczęscia do teo silnika, ciągle problemy z przegrzewaniem się, ludzie normalnie jezdzą tylko ja się kurw... męcze
Odpowiedz
Każdy się męczy tylko na różne sposoby.
Jeśli filtr powietrza masz oryginał a w nim wojłok z żyłki w ilości trzech stuk to wywal jeden,pozostałe rozwlecz po okolicy i po tym wciśnij do komina-pomoże.Ale jak nie pomogło to krok następny(jeśli świece są jasne!!!)-daj większą dawkę paliwa czyli iglica w górę;może nadal byś za uboga mieszanka więc weź jakieś stare dysze główne gaźników i je rozwierć-ale jak najmniej bo na więcej będziesz mógł zawsze jeszcze rozwiercić.
Taki dolniak jak Twój powinien po przejechanych dwóch tysiącach zasuwać bez wysiłku niosąc radość właścicielowi,stawiam zatem na filtr powietrza lub paliwo jeśli się grzeje,ogólnie na mieszankę zasilającą.
only diesel
Odpowiedz
Stepa czyli sugerujesz ze na tych ustawieniach co mam nie zmieniać tylko jeden ząbek do góry iglice? Dobrze rozumuje?
A filtr- te siano wypiernicze zostawie troszeczke
Docierałem większość w zimie, jeżdżąc po 3 -4 h na mrozie, po śniegu aby latem sobie śmigać a tu robi taki cyrk, że niby idzie jak z wozem jak jade sam. Ale ostatnio leciałem do kolesia jakieś 20 km, i już traci moc i nagrzewają sie cylindry. Lubro mam, dzisiaj sie wkurzyłem, i zamówiłem jeszcze na allegro miske alumniowa średnią- b mam metalową.
Odpowiedz
Dolej trochę oleju do benzyny(1:100).Żony Dniepr MT 12 od razu lepiej ciągnie(mniej puchnie).Nawet w Junaku dolewałem trochę oleju z pozytywnym skutkiem.
Na pewno nie jest to przyczyną przegrzewania się u ciebie.
Kolega miał przypadek założonych kół rozrządu od Urala w Kaśce i też się grzała.
Odpowiedz
robson napisał(a):Kolega miał przypadek założonych kół rozrządu od Urala w Kaśce i też się grzała.

Kiedy te koła rozrzadu są zamienne. Pewnie chodziło Ci o koła od dniepra.
"To prawda, że większość ludzi zmienia się za kierownicą. Silnik ma niesamowitą władzę nad duszą człowieka. "
Odpowiedz
Nie wiem jak ci Bąq odpowiedzieć. Np. za wschodnią granicą jak klecą sprzęta.Dzielę się tylko ciekawym przypadkiem.
Odpowiedz
SKŁAD MIESZNKI!!!!!!

Zbierając się na baluki 2012 kumpel w K750 opuścił iglice co by mniej spaliła. Po 15 km złapała z przegrzania spalanie stukowe i strasznie osłabła. Po podniesieniu iglic o dwa ząbki do Jasła po górach szła przez 110km jak burza.
Zasada jest taka, że silnik pracujący na zbyt ubogiej mieszance bardziej się grzeje
CBR XX, 232, 2328, 2350, 2361 - sport, MT16
Odpowiedz
Moze głupie pytanie ale czy kolega jak jeździ to kreci ręcznym przyspieszaczem zapłonu? Bo ja jak nie kręciłem to był slaby( zły zapłon) ,cisłem sprzęta a potem się rozgrzewał do granic topnienia metalu :mrgreen: Ogólnie w takie upały to raczej zimny nie będzie, ale topić się tez nie powinien Cool Tylko zapłon lub gaźniki, nic innego jak ma smarowanie raczej nie powinno być ,mowie raczej bo w rusku to czort siedzi i nigdy nie można być pewnym co mu dolega :twisted:
K-750 :o)
Odpowiedz