Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odma, rozrząd?
Witam! Taki problem, kiedyś pisałem zatarł mi się silnik, zrobiłem remont teraz włożyłem w rame, odpalanie chodzi ale zaczyna coś rzęcholić w okolicy rozrządu. Zdjąłem pokrywę od rozrządu, spradzam koła wszystko jest ok, ruszam starterem szybckiej wolnije nie widac nic co by powodowało w/w odgłos. Zauważyłem, że ta odma ma luz w pokrywie i może to o powodować taki dzwięk, teraz pytanie jest jakieś wyście na to, tzn, czy wymiana odmy cos tu pomoże- założyłem starą odme tą, która była w rusku w Białorusi- wymira kołnierza 4,2 (suwmiarka) a nowa jaki wymiar ma? Czy to możliwe zeby te luzy powodwały takie odgłosy metaliczne?
Odpowiedz
A sprawdzałeś zębatkę prądnicy i śruby mocujące gniazdo przedniego łożyska? Jeśli tak to to pewnie odma, musisz znaleźć jak najbardziej okrągłą odmę i dać do przetoczenia. W pokrywę wstawić nową tuleję z brązu. Luz większy niż książkowy Wink
"To prawda, że większość ludzi zmienia się za kierownicą. Silnik ma niesamowitą władzę nad duszą człowieka. "
Odpowiedz
Mam altek ale nie przypuszczam aby to była jego wina, zasanawiam się jeszcze nad rozrządem, chociaż, wcześniej jeździłem ok. 3 tyś. i nie było problemu. Smiać mi się chce bo jak patrze na tego mojego ruska to proorcja jest taka: 90% garaż, 10% jazdy. Zastanawiam się czego jeszcze nie wymieniłem w tym rusku.
Ale wracając do tematu to nie wiem jak sobie poradze z tą usterką. Masz może wymiar tej odmy Nowej moja stara ma 4,2 grubość kołnierza
Odpowiedz
Kiedyś odkręciła mi się śruba trzymająca zabezpieczenie na kole zębatym na wale. Chwilę potem koło dostało luzu na klinie. moto odpalał, jeżdził ale hałas był jakby miał się rozpaść. Co ciekawe hałasował najbardziej przy altku. Zerknij na małe koło rozrządu, oby to nie to ale warto sprawdzić.
Odpowiedz
krzysztof772 napisał(a):Smiać mi się chce bo jak patrze na tego mojego ruska to proorcja jest taka: 90% garaż, 10% jazdy. Zastanawiam się czego jeszcze nie wymieniłem w tym rusku.
Odkąd przestałem przejmować się dźwiękami z mojego motocykla proporcje wyglądają przeciwnie 90% jazda 10% garaż. To też jest metoda ;-)
Piłeś sok z dziwnych jagód - nie podskakuj !!!
Odpowiedz
Moja odma w pokrywie też latała jak świnia w kojcu... - przetoczenie + tulejka z brązu (nie pamiętam już z jakim pasowaniem) i cisza totalna (oczywiście w kwestii tego zagadnienia).
Całe życie z debilami...
Odpowiedz
Krzychu sam robiłeś czy masz w pobliżu jakiś warsztat, który to robił ?
Odpowiedz
Mam zaprzyjaźniony warsztat - od remontów ciągników.
Każdy tokarz Ci to zrobi, tylko żeby zrobił dość luźne pasowanie (nie pamiętam jak ja miałem, chyba 0,30 mm) tuleja-odma, no i samą odmę niech przetoczy coby okrągła była., a kosztowało mnie to bodajże 50 złotych. Warto to zrobić.
Całe życie z debilami...
Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?feature=pl...AxnXpNxjjc
Pozdrawiam
Pietroni
Odpowiedz
U mnie dla odmiany zaczęło coś dzwonić jak zatulejowałem brązem odmę w silniku dniepra.
Nie wiem w sumie z jakim luzem ustawił ją tokarz, ale dość ścisło więc na mój gust dzwonić nie powinna.
Co się okazało małe koło rozrządu te na wale korbowym ma lekki luz na klinie, póki co nic z tym nie zrobiłem, mam nadzieję, że się nie rozleci Smile))
Odpowiedz