Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Oto moja maszyna - pochwal się swoim ruskiem !
Witam. W tym wątku w kilku słowach przedstawiamy swoje motocykle które mamy lub mieliśmy.
Macbrus
MacBrus
BMW R1100GS 1996
JUNAK B20 1961
SHL M17 Gazela 1969
WSK 175 W2 S1 SPORT 1975
WSK MO6B3 1978
TOYOTA CORONA MARK II COUPE 1975
Odpowiedz
Witam mam na imię Maciej, ale na forum używam nicka Macbrus. Motocyklami zainteresował mnie mój dziadek i wujek, którzy wozili mnie w dzieciństwie WSK 125. Na wsi spędzałem większość wakacji i tam z braćmi uczyliśmy się jeździć na nie zarejestrowanej 20-letniej Ws-ce. Pierwsze wyścigi Wink pierwsze wypadki i pierwszy kontakt z mechaniką to WSK. W wieku 18 lat jako że rodzice nie chcieli słyszeć o motocyklu (czyli zero dofinansowania) kupiłem za zarobione pieniądze w wakacje mój pierwszy motocykl WSK 125 MO6B3 z 1978.Po zarejestrowaniu i remoncie kapitalnym (w łazience w bloku) motocykl nadawał się do jazdy i z sentymentu nadal go posiadam:
[Obrazek: wskzimowa0036ry.th.jpg]

Następnie na spółkę z bratem zakupiłem Dniepra MT10-36 w opłakanym stanie który potrzebował kapitalnego remontu. To dzięki tej maszynie zawitałem w progi Redmotorz i nadal tu jestem chociaż ruski zaprzęg zmienił właściciela.
[Obrazek: dnieprmacbrusa0051kx.th.jpg]

Przez krótki okres ujeżdżałem Yamahe Xj 600 ( pożyczałem od brata)
[Obrazek: macbrus60pd.th.jpg]

I gdy poszukiwałem mojego wymarzonego motocykla Czyli BMW R100R Mystic trafiłem okazyjnie też na BMW ale R1100GS i tym na co dzień się poruszam:

A jeszcze posiadam SHL M17 Gazela którą traktuje jako zabytek
[Obrazek: gazela0063lz.th.jpg]
MacBrus
BMW R1100GS 1996
JUNAK B20 1961
SHL M17 Gazela 1969
WSK 175 W2 S1 SPORT 1975
WSK MO6B3 1978
TOYOTA CORONA MARK II COUPE 1975
Odpowiedz
Witam wszystkich z forum, zawsze chciałem mieć boxera na moto jeździłem od 14 roku życia (moped marki komar) romet potem WSK junak jawa 350 TS, ślub córka i moto na giełde. Potem jakoś się popiepszyło ze zdrowiem więc na przekur wszystkim niepowodzeniom kupiłem urala z koszem, solo nie mogę jeździć konowały wymienili mi staw biodrowy na taki podobny jak jest w uralu (wałek kardana). Właśnie kończę go składać i szukam znajomych z Wa-wy co by od czasu do czasu zajechac gdzieś na łono natury. Pozdrawiam wszystkich
Piotr
Witam !
Więc dopełnie formalności. Jestem Tomek zwany Sową od pięciu lat śmigam Kaśką Mieszkam w Drezdenku niedaleko Gorzowa Wlkp. Coś nie moge załączyć fotki, moja kasia jest w koloże piaskowym.
Super stronka , super forum!!!!
[Obrazek: na1113nq3qe.jpg]
Odpowiedz
Witam. Jestem Łukasz (dla przyjaciół Ernest), mieszkam niedaleko Wrocławia i z ''ruską trzodą'' użeram się od 2000 roku. Wcześniej były cwajtakty więc nie ma co opowiadać (bez urazy dla nikogo) Jestem tu już dość długo a stronkę znam od czasów Hucka ale miałem dość długą przerwę.

[Obrazek: img00212lq.th.jpg]

Uploaded with ImageShack.us

Dojrzałem do militarkiWink

Aktualnie w parku maszynWink:
Dniepr MT11`93
SHL M11 175ccm`63
Wożę Dnieprem kasztany...
Odpowiedz
A ja jestem Pawe? czyli Korba. Motocyklami je?d?? od 1987ego roku. Najpierw by?a Pannonia TLF 250, potem nasz polski Junak. Obydwa te motocykle doprowadza?em do stanu u?ywalno?ci w?asnor?cznie, ucz?c si? na nich remont???w, co owocowa?o nie zawsze w pe?ni sprawnym sprz?tem. Potem ju? nowsze i sprawniejsze sprz?ty- Jawa 350, MZ ETZ 250. Po kilkuletniej przerwie spowodowanej wojskiem, o?enkiem i dzieckiem- Dniepr MT 11 remontowany od podstaw. Wiele z nim by?o przyg???d dobrych i z?ych. ?wie?o po remoncie urwa? si? korbow???d kt???ry zdemolowa? silnik. Zakupi?em drugi russkij d?wigaciel, lecz nadal to nie by?o to czego oczekiwa?em. Wol?c boxera bardziej niezawodnego ni? Made In Ukraina- przesiad?em si? w ko?cu na BMW R80, kt???rym je?d?? nadal i jak na razie zmienia? tego nie zamierzam. Nie mam juz ruska i pewnie mie? nie b?d?, coraz wi?cej z ruskiej mechaniki zapominam- ale jestem na forum prawie od pocz?tku, od czas???w Hucka, wi?c jestem tu nadal, z sentymentu i uwielbienia dla klasycznych i zabytkowych motocykli, oraz dla ich cierpliwych restaurator???w.
P.S. Obrazki wstawi? gdy si? dowiem jak to si? robi
Odpowiedz
Czo?em!
To ja ,czyli Krzysztof - pseudonim Wilk(PL) lub Vilkas(LT)
Z motorami zetkn??em si? ju? w latach 60-tych ,kiedy Ojciec z Matk? wozili mnie na trzeciego swoj? WFM-k? .Potem w latach 1974- 1980 uje?d?a?em -g?ownie w wyprawch na ryby po nadbu?a?skim Podlasiu swego "Komara -3" i WSK kumpla.
Potem by?a d?uga ,prawie 20 letnia przerwa na sprawy zawodowe i rodzinne.W 1987 roku zrobi?em prawo jazdy -oczywi?cie na motocykl te? ,mimo ?e kurs by? w zimie a egzamin w styczniu przy ponad - 20 C.
W 1999 r naby?em Urala z koszem z czerwon? gwiazd? (rocznik 1998!)
Pocz?tkowe dwa sezony wi?cej je?dzi? nim m???j syn-ja zacz??em bardziej od sezonu 2001.Potem zacz??em powi?ksza? swoj? "stajni?" W 2004 roku kupi?em na Litwie "cywilnego" Dniepra MT-16,kt???ry przy niema?ym nak?adzie ?rodk???w i pracy kumpla zosta? zrobiony na wojskowo.
Jako,?e mechanik ze mnie s?aby -wsp???lnie z drugim kumplem poszerzyli?my stajni? o dwie K-750.Jedna jest ju? gotowa,druga ruszy na ten sezon.
Poniewa? ruskie zaprz?gi s? zawodne -aby dociera? pewnie na wszelkie zloty i imprezy w sezonie 2004 roku nabyli?my wsp???lnie z kumplem Intrudera VS 800 a w sezonie 2005 sta?em si? w?a?cicielem Intrudera 800 "Volusia"
LIETUVA TEVYNE MUSU
Odpowiedz
Witam
Na forum jestem już ponad rok. Ale nie było okazji się przedstawić. Swoją edukację zacząłem tuż po ślubie. To trochę inaczej niż inni...Zaczęło się od Avo sporta, ten to nauczył mnie pokory. Potem był drakster na bazie mki (to nie dla mnie) ! Dalej byl Dniepr mt 11 Generalnie był bezwaryjny. Padł tylko raz z resztą z mojej winy. No i fascynacja japończykami, yamaha xj 650 4ko. Potrzeby socjalno mieszkaniowe zmusiły do sprzedaży. Została tylko emka kupiona kilka lat wcześniej. Jakiś czas leżała w proszku aż doczekała się odpalenia w zeszłym roku. Na ten rok planuje objeździć, zobaczymy co z tego będzie

Pozdrawiam
Andrzej Gałęcki
Odpowiedz
Witam.
Tym razem moja kolej.
Na imi? mam Andrzej m???j Nick to Pipcyk.
Pierwszy raz kiedy zetkn??em si? z motocyklem, nie by?o mie jeszcze na ?wiecie Wink
Odby?em podr???? w brzuchu mojej matki na motocyklu Junak w Bieszczady.
Najwyra?niej to poczyni?o nieodwracalne zmiany w organizmie ?e bez wibracji pochodz?cych od silnika czuje si? ?le.
Pierwsze kontakty bezpo?rednie mia?em ju? w podstaw???wce.
Motorynka , bardzo kr???tko.
Od razu chwyci?em si? za junaka kt???ry zalega? w r????nych katach gara?u.
Niestety ojciec rozebra? go, chc?c go przerobi? na ci?gnik.
Na szcz??cie modyfikacja nie dosz?a do skutku.
Uda?o mi si? posk?ada? go mnie wi?cej do kupy, i zacz??em uje?d?a? okoliczne boczne drogi.
Potem, poniewa? mieszkam w pi?knej g???rzystej okolicy, zacz??y si? terenowe szale?stwa na WSK 175.
Poniewa? permanentnie si? przegrzewa?a, silnik przerobi?em na ch?odzenie wodne.
Odt?d sko?czy?y si? k?opoty.
Potem by?a jawa350 – starszy model przed TS z chromowanym paskiem na zbiorniku.
Mia?em j? ko?o p???? roku.
W 94 roku w ko?cu zrobi?em prawo jazdy.
Kupi?em MZ ETZ250 w bardzo dobrym stanie, niestety ze ?le wykonanym remontem.
Osi?gi by?y niewystarczaj?ce.
Wykona?em remont na niemieckich cz??ciach, wymieni?em t?umik, pomalowa?em ja.
Zacz??a si? turystyka motocyklowa.
By?em na niej w Bieszczadach, po szkole je?dzi?em nad jezioro, mi?dzybrodzkie.
Og???lnie by?a bardzo ma?o awaryjna, i nat?uk?em na niej dosy? du?o klios???w.
Po pierwszym roku studi???w przyszed? czas na pierwszy rosyjski motocykl.
By? to Dniepr z 92 roku, z w???zkiem bocznym.
Motocykl mia? zrobione 600 kilometr???w, i mia? nawet w?oski na oponach.
Po?egna?em si? z MZt?, i zacz??a si? przygoda.
Silnik oczywi?cie ca?y rozebra?em, czopy korbowe okaza?y si? porysowane, wymieni?em ?o?yska, og???lnie to wszystko co us?ysza?em od starszych koleg???w.
Przemalowa?em go na piaskowy kolor, wymieni?em p?kni?ta g?owic?.
P????niej eksploatacja przebiega?a bezawaryjnie.
I znowu troch? nim poje?dzi?em, by?em w Bieszczadach dwukrotnie, na S?owacji.
Po uko?czeniu studi???w zacz??em si? nudzi? w dzi?ki temu powsta? w 2003 roku dnieperek podrasowany.
Wszyscy starzy bywalcy tego forum znaj? t? maszyne.
Nast?pnie do stajni do??czy?o MW750 o nieokre?lonym roku produkcji.
Mia?o blokad? mechanizmu, wtyczki do radiostacji, og???lnie trafi?a si? ?adna maszyna.
W zasadzie nie by?o z ni? za du?o roboty.
Wymiana simmering???w, i zrobienie na nowo instalacji , bo star? kto? poci?? nie wiadomo w jakim celu ( mo?e komu? by? akurat kabel potrzebny )
Sprzeda?em dnieperka, i zakupi?em pierwsza japo?sk? maszyn? Yamaha Super Tenere XTZ750

P????niej nas?pi?y pewne zawi?o?ci losowe o kt???rych tu ni? b?d? wspomina? bo to nie telefon zaufania, ani Wy nie jeste?cie moimi spowiednikami.
W ka?dym razie musia?em si? pozby? MW, zosta?em z rozbit? doszcz?tnie XTZt? i junakiem kt???ry wymaga? remontu.
Ale co tam, co nas nie zabije to nas wzmocni m???wi stare i s?uszne powiedzenie.
Zakupi?em silnik do TRXa, i wykona?em Mutanta kt???rego mo?na obejrze? w najnowszym ?wiecie Motocykli.
Po drodze wpad?a mi w ?apy Yamaha XT600 kt???r? uje?dzam od czasu do czasu.
Obecnie pracuje nad jednym sprz?tem na zam???wienie.
Przer???bka suzuki GSX750R z 91 roku na street fighter’a – silnik ju? zakupiony od Bandita 1200, trzeba go tylko delikatnie podrasowa?. Pewnie b?dzie o tym ?M.
W tym roku prawdopodobnie czeka mnie jeszcze podrasowanie CB750 seven fifty poprzez wsadzenie do tego silnika g?owicy z CBXa i mo?e zastosowanie twardszych spr??yn zaworowych, si? zobaczy.
W tym roku tak?e planuje powr???t do w?asnego ruska, bo jak na razie to nie ma chwili ?ebym nie mia? jakiego? sowieckiego silnika z na stole.
Jeszcze nie okre?li?em dok?adnie szczeg???????w.
Na 100% b?dzie to maszyna z napedem na ko?o w???zka.
Na pewno silnik b?dzie g???rnozaworowy aby mie? odpowiednia ilo?c mocy.
Nie wiem tylko czy b?dzie to BMW, czy te? znacznie zmodyfikowany rosyjski silnik.
Rama na pewno bedzie modyfikowana poprzez dodanie jaki? wzmocnie?, zawieszenie tak?e.
Czas poka?e.
Na pewno b?dzie to maszyna do ostrego katowanie w terenie, tak zwana na front Wink niezawodna, mocna i nie do zajebania.

To tyle z mojej strony
Odpowiedz
Witam wszystkich na imi? mam Jurek, a moja ksywka to Krzaku.Jestem z Lubaczowa, to miesjscow?? w woj. podkarpackim, niedaleko granicy z Ukrain?, z racji tego dosy? cz?sto je?d?? na wsch???d. Teraz obje?d?am Dniepr MT 10, zmieni?em troch? jego wygl?d. Wcze?niej je?dzi?em Irbitem,kt???ry zawi???z? mnie mi?dzy innymi do Odessy. Moim pierwszym rusem by? Dniepr, wersja eksportowa przerobiona na draga, a na pocz?tku by? Junak.Pozdrawienia dla wszystkich
Odpowiedz
jestem andrew :mrgreen:
widze że awansowałem na mitomanusa - gaduliksa
nikt juz nie pamięta ,że jestem ginekolog amator i seksuolog gawędziarz.
[Obrazek: IMG_0689.JPG]

tak jak obiecałem- wyjątkowe zdjęcia
dziękuje za cierpliwość - zdjęcia są moją własnością więc bez mojej zgody prosze ich nigdzie nie wklejać - poza naszym kalendarzem - jeżeli zostaną uznane za odpowiednie.

[Obrazek: 0185ks.th.jpg] [Obrazek: 0190zl.th.jpg]

[Obrazek: 0632tn.th.jpg] [Obrazek: 0972pn.th.jpg]

[Obrazek: 0454nq.th.jpg]
Odpowiedz
Witam Was
Mam na imie Mirek, od roku jeżdżę Uralem. 25 lat temu szalałem na MZ-tce 250 :lol:

[Obrazek: tnimgp15550bb.jpg]
Ural
Odpowiedz
Witajcie.
Nazywam sie Maciej ale znajomi m???wi? na mnie „ KRAKUS „ . Urodzi?em sie dawno temu i mieszkam w Lublinie ( jest to najpi?kniejsze miasto pod s?o?cem i polecam je do zwiedzenia ) . Motocyklami zajmuije sie od 1987 roku . Pierwszy motocykl dosta?em od ojca i by? to Ogar 205 . Nast?pny kupi?em ju? sam za zaoszcz?dzone pieni?dze a mia?em 14 lat i by? to Junak M-10 w stanie rozk?adu ( motocykl dziadka kolegi ) . Potem by?a szko?a ?rednia ( Liceum Lotnicze w D?blinie ) tam pozna?em wielu motocyklist???w , kt???rzy jeszcze bardziej zarazili mnie motocyklami . I tak zacz??em nabywa? stare sprz?ty , kt???re sam remontowa?em by?y to : Komar , WSK , Jawa TS 350 , CZ 350 . A? nast?pnie wyl?dowa?em na Politechnice Lubelskiej na Wydziale Mechanicznym i po zrobieniu inzyniera postanowilem dalej sie kszta?cic w kierunku mechaniczno-motoryzacyjnym i tak znalaz?em sie na Wydziale Motoryzacyjnym na Akademii Rolniczej w Lublinie gdzie napisa?em prace magisterska w Katedrze Silnik???w Spalinowych . Ca?a moja edukacja pozwoli?a mi bym zacz?? zajmowa? si? oficjalnie renowacj? starych motocykli , co robi?em od dawien dawna . I tak stawa?em si? kolejno posiadaczem takich sprz?t???w jak: K-750 , Junaki ( M-07 , M-10 ) , WSK-ki , WFM-ki , Dniepry ( MT-9 , MT-10 , MT-11 , MT-12 ) , MW-750 , a? wreszcie przyszed? czas na japoni? : Honda VT 700 Shadow , a potem Honda XRV 650 Africa Twin , Honda CBR 1000 Dual i obecnie posiadam Yamaha YZF 750R , Junaka M-10 i K-750(z w???zkiem) . Je?li chodzi o m???j stosunek do ?ycia to jestem z natury weso?ym cz?owiekiem , obecne poza podyplom???wkami i prac? cz?sto lubi? po?miga? motocyklem z przyjaci????mi w ciekawe miejsca i nie tylko (tu uk?ony do Ko?tuna). Bardzo cenie nowe znajomo?ci i ciekawych ludzi (Maciejku zw?aszcza ciebieWink kt???rzy maja cos do powiedzenia konstruktywnego, no i oczywi?cie nasz? wy?mienit? Per?? Chmielow? . No to tyle o mnie , a oto moje obecne male?stwa :
[Obrazek: janayzfie4tc.th.jpg]
-to Ja i Yamaha YZF 750R .
[Obrazek: nadziace120ol.th.jpg]
-Junak M-10 -jeszcze przed generalnym remontem .
Odpowiedz
Witam.
Mam na imi? Krzysztof mieszkam pod Obornikami Wlkp. Urala kupi?em w czerwcu ubieg?ego roku po bardzo d?ugiej przerwie w obcowaniu z jedno?ladem. Chcia?em mie? motor prosty, siermi??ny przypominaj?cy co? z lat minionych. Sentyment nie wiem, daje mi si? we znaki chocia? sezon przejecha?em bez wi?kszych problem???w. Lubi? t? maszyn? i nie mog? doczeka? si? lepszej pogody, jazda jest przyjemno?ci? i wypoczynkiem s?owem wolno?? chocia? na chwil?.
Odpowiedz
Mam na imi? Marek. Na forum od wiosny zesz?ego sezonu.Od 2000 jak czas pozwala je?d?? Dnieprem z silnikiem MW750 (z koszem lub solo) i w miar? mo?liwo?ci finansowych doprowadzam do coraz atrakcyjniejszego wygl?du.To pierwszy i na razie jedyny motocykl. Teraz b?d? mia? dla niego bardzo ma?o czasu z racji potomka; mam nadziej?, ?e to zrozumie
Pozdrawiam Wszystkich Entuzjast???w Tematu! Smile
[img] [Obrazek: dscf08400vl.th.jpg] [/img]
Odpowiedz