Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
blok silnika
Powoli zabieram się za silnik.To moje pierwsze ustrojstwo więc podchodzę jak do jeża bo nie chcę nic spaprać co i tak pewnie się nie uda.No ale do rzeczy.

Łożysko wałka rozrządu lata w gnieździe.Da się je wcisnąć palcami z lekkim oporem,nie wykazuje luzu promieniowego.Ruski punktował na szczęście nie za gęsto. Myślę aby pociągnąć zewnętrzną bieżnię łożyska za pomocą pasty do lutowania i palnika.Tylko czy będzie to wszystko w osi wtedy ... Każda sugestia mile widziana.

[Obrazek: 641IMG_0398_tn.jpg]
Jestem za młody na Heroda.
Odpowiedz
Ja bym wkleił na loctite do łożysk tani to środek nie jest ale trzyma.
Odpowiedz
Klej do łożysk i po problemie.
Odpowiedz
Np. Loctite 638 - luz do 0,25 na średnicy - cena 42 zł za 10ml.
Odpowiedz
No to zrobię jak radzicie,zwłaszcza,że klej i tak muszę kupić bo jest jeszcze parę miejsc gdzie nie wszystko jest cacy.

A jak jesteśmy przy kleju - jest sens wklejać dorobione szpilki w blok ?? Gdzieś na forum czytałem,że są takie patenty ale kurna tam gwintu jest sporo więc powinno trzymać i tak ...
Odpowiedz
Zamiast wklejania to bym
wymienił gwinty w bloku na helicoil.
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
galar napisał(a):Zamiast wklejania to bym

Koszty, koszty. Ale święta racja.

Sa szukam coś na kształt helicoli ale wkładek które zredukują mi gwinty z m8 na m6.
Odpowiedz
Sprężynek to ja mam sporo tak więc to nie problem.Gwinty cylindrów są jednak zdrowe więc na razie nie będę ich ruszał.Wprawdzie gwintu w aluminium nie dociągnie tak mocno jak w stali ale za to chcę to skompensować ucinając szpilki tak aby trzymały się w bloku na całej długości gwintu - nie wiem jak głęboko siedziały fabryczne bo silnik był grzebany i szpilki wyglądały na zdekompletowane.A jak się zwali to dopiero helicoil.

Do poprawy sprężyną i tak jest jeden gwint M6 przy przedniej podporze wału i jeden pod miskę. Gwint pod bagnet trzyma ale szału nie robi i też chcę go poprawić,nie wiem tylko czy rozwiercać bo mięsa tam mało,czy wkręcić tulejkę w to co zostało i dorobić bagnet na podwymiar.

Z innej beczki to muszę jeszcze sprawdzić pasowania podpór wału,aż się boję.
Odpowiedz
Prince napisał(a):
galar napisał(a):Zamiast wklejania to bym

Koszty, koszty. Ale święta racja.

Sa szukam coś na kształt helicoli ale wkładek które zredukują mi gwinty z m8 na m6.
Osobiście wykonywałem taką operację wytaczając tulejki mosiężne(może być brąz nie polecam aluminium i jego sopów-ciężko się wkręcają i są dużo miększe niż mosiądz) z zewnętrznym gwintem M8 i otworem pod wewnętrzny gwint M6. Wkręcałem na klej do wklejania łożysk a po wyschnięciu gwintowałem. Trzyma dobrze i nic nie cieknie. Nie można od razu nagwintować obu gwintów bo się na wzajem poprzecinają. To taki mój tani sposób na wkładki halicol.
Odpowiedz
I dalej w temacie bloku.Czy koledzy z warszawy mogą polecić fachowca który dotoczy mi tulejkę wałka rozrządu a następnie wpakuje mi ją w blok tak aby wszystko trzymało się osi ?

Byłbym jakiś taki spokojniejszy gdybym oddał to komuś kto miał już z tym do czynienia.
Odpowiedz
Zdaje mnie się, że to nie jest wielka filozofia, jeśli gniazdo tulejki nie jest wybite. Mi tulejki w Junaku toczył i osadzał Trzaska z Zalesia Dolnego, ale później całość osiowałem rozwiertakiem specjalnym, myślę, że z karterem Ruskim sobie poradzi, jak nie to na Słonecznej masz zakład obróbki silników, albo do zakładów remontowych energetyki za obwodnicą.
Na pewno zrobi to dobrze gość z Osiecka ale drogo i raczej nie zbyt szybko.
pozdro
legendarna wprost niezawodność
Odpowiedz