Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbiornik paliwa a rdza ???
Cze
Mam problem z rdzą w zbiorniku, co prawda nie jest tego wiele ale jest, motor trochę stał więc tak się stało, jak się stało. Co można z tym zrobić ???

Pozdrawiam
Kazek
Odpowiedz
Każdy robi inaczej.Ja do środka wsypałem kamieni ,wlałem gorącej wody i jakiegoś płynu do mycia naczyń.A następnie przez parę dni ćwiczyłem muskuły potrząsając zbiornikiem.Dobrze jest tak przygotowany zbiornik przywiazać do pracujacej betoniarki.
Odpowiedz
Cze
A nie ma jakiegoś chemicznego środka co by se z rdzą poradził, a zarazem był łagodny dla lakieru ??? Co prawda jeszcze nie lakier ale jest już wszystko w podkładzie. http://img123.imageshack.us/img123/4411/...9265bp.jpg

Kazek
Odpowiedz
Kaz-to wygląda jakby ptaki siedzialy na drutach ;-) .
Fajny kolor, gratulacje,podoba mi sie fotka.
KarolSawiak
Odpowiedz
karol sawiak napisał(a):Kaz-to wygląda jakby ptaki siedzialy na drutach ;-) .
Fajny kolor, gratulacje,podoba mi sie fotka.

To jest dopiero podkład pod lakier !!! Tongue

Kazek
Odpowiedz
Nalej do baku kwasu fosforowego. Ma on t? szczeg???ln? zalet?, ?e znakomicie wy?era rdz?, ale gdy dotrze do metalu reakcja zatrzymuje si?. A na dodatek na powierzchni czystej blachy zrobi cienk? warstw? ochronn?, zapobiegaj?c? odnawianiu si? korozji. Nie ma on w?a?ciwo?ci kwasu solnego, kt???ry w szybkim tempie trawi wszystko co napotka na swojej drodze, dlatego i czas odrdzewiania jest wielokrotnie d?u?szy, ale bardzo skuteczny. Na starym forum by?y zdj?cia mojego baku, przed i po odrdzewianiu, ale w obecnym chyba ich juz nie ma.
"made in charaszo", czyli pasowanie lekko wpadane, albo mocno wbijane.
Odpowiedz
Cze
A kwas ma być w jakimś konkretnym stężeniu :?:
A czy taki środek jak "FOSOL" to nie jest na kwasie fosforowym :?: , może by tym ją, znaczy rdzę potraktować.

Kazek
Odpowiedz
Kwas fosforowy rozcie?cz do oko?o 50%. Mnie nie bardzo sie ?pieszy?o, wi?c trawi?em 30% i trwa?o to 3 dzni. "Fosol", ma w sobie kwas fosforowy, ale tylko od 15%, do 20%, reszta to kwas solny. Tego zestawu nie poleca?bym , bo jest w zbiorniku kilka miejsc, z kt???rych nie b?dziesz w stanie go wyp?uka?, a proces trawienia trwa? b?dzie dalej...! Kwas fosforowy dostaniesz w ka?dej hurtowni chemicznej. Zwr???? uwag?, aby by? kwasem technicznym, a nie spo?ywczym.
Odpowiedz
jln napisał(a):.... Na starym forum by?y zdj?cia mojego baku, przed i po odrdzewianiu, ale w obecnym chyba ich juz nie ma.

Hej - s?uchaj JLN oczywi?cie umieszcz? opis remontu Twojej maszyny na stronie, my?l? jednak ?e przez ten roku troch? si? prace posun??y do przodu i moze do?lesz kilka fotek - bo szczerze m???wi?c to bym wola? to zrobi? raz.

pozdrawiam serdecznie.
Mniej kombinować i wydziwiać, a więcej jeździć....   "I personally prefer after a 300-700km ride rather a good bottle wine then oily fingers, also the landscape is usually more worth to see than the charging control lamp."
Odpowiedz
Cze
Mam przed sobą opakowanie fosolu i jest tu napisane :"Preparat zawiera do 35% kwasu fosforowego." o kwasie solnem nic tu nie pisze wiec może się nadawał by do tego :?:

Kazek
Odpowiedz
Każdy fosol, jako bazę podstawową, ma kwas solny. Kwas fosforowy jest tylko dodatkiem uszlachetniającym. Ale jak nie wierzysz, to wrzuć do tego fosolu np. nakrętkę stalową i przekonaj się, czy następnego dnia jeszcze tam będzie, czy rozpuści się.Pamietaj, ze skoro masz korozję to spora powierzchnia zbiornika już zamieniła się w rdzę, a zatem grubość ścianki jest w tym miejscu znacznie zmiejszona, a fosol, grubość tej ścianki, jeszcze bardziej zmiejszy. Ale jak zawsze, decyzja nalezy do Ciebie!
Odpowiedz
Ja nie mówię że Ci nie wierzę, nie neguję tego co piszesz, widzę tylko etykietkę więc pytam :!:

Kazek.
Odpowiedz
I co w końcu zrobiłeś Kaz?
Odpowiedz
Lać coś lałem i płukałem, ale już nie pamiętam co Confusedad:, skleroza nie boli.
Odpowiedz
Ano tu trochę jest
http://stareforum.redmotorz.eu/viewtopic...t=zbiornik
BMW-Boxer Może Więcej
Vivere militarie est!
Odpowiedz