Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
łańcuchy na zimę
Witam czy ktoś wie lub ma pomysł jak wykonać ewentualnie wie gdzie kupić takie łańcuchy na koło napędowe do ruska? Przydało by się na zime do sprzętu 1wd Smile widać je na filmiku http://youtu.be/2bjTGGlDfSk czas 2:50
Odpowiedz
W tej kwestii to tylko własnoręczna rzeźba wchodzi w grę. Kupujesz łańcuch dla krowy na metry i wzorując się na konstrukcji łańcuchów samochodowych sam sobie robisz to co potrzebujesz.
Odpowiedz
Nawet bez napędu bardzo fajnie jeździ się bez łańcuchów,na zimę najczęściej zakładam miękką żużlówkę.W ekstremalnych wypadkach wystarczy okręcić koło napędowe linką,wystarczy kilka zwojów,wszędzie wjedziesz :mrgreen: Sprawdzone w terenie mocno górzystym.Solówkami też się dawało
https://picasaweb.google.com/10127151515...2358031714
Tomek
Odpowiedz
O tak zima nadciaga, wiem ze fajnie sie jezdzi w zimie bez napedu na kosz, nie mniej kiedyś ganiałem dla przyjemności. Dziś mieszkam na wsi a do pracy mam 20km i bywaja takie dni że nie da się przejechać autem, do tego czesto sie zakopują i blokują drogę. A ruskiem można w pole lub poboczem pocisnąć. Mając taki łańcuch w gorsze dni da trochę więcej pewności przejazdu.

Najłatwiej to chyba jak piszesz, łańcuch dla krowy wymierzyć kawałki i pręt gwintowany by naciągnąć nakrętkami. Ewentualnie taki pręt obtoczyć jeszcze gumą albo skurą by felgi nie rozwalać.
Odpowiedz
Proszszsz uprzejmie:

http://www.oldtimergarage.eu/catalog/pro...600b9e995e
Odpowiedz
Ta "saharka" z filmiku miała oryginalne przedwojenne łańcuchy do motocykli lub współczesną ich podróbkę - gdyż widziałem takie same w przedwojennym katalogu wyposażenia dodatkowego do motocykli (chodzi o to zapięcie).
Odpowiedz
ja śmigałem na żużlówkach w śniegu bez napędu na kosz...
Zawsze wydawało mi się że w teren i w zimę lepiej z napędem więc co jest fajniejszego bez napędu??
Odpowiedz
Konrad napisał(a):Proszszsz uprzejmie:

http://www.oldtimergarage.eu/catalog/pro...600b9e995e

W praktyce nie sprawdzałem tych łańcuchów, ale na moje oko to tylko gadżet do powieszenia na kole a nie jazdy w terenie. Paski troczne są dobre do mocowania menażki ale długo obciążeń w czasie jazdy nie przeniosą. Nie bez powodu porządne łańcuchy mają ściągi z linki stalowej lub innych stalowych cięgien.
Mój kolega do swojej Sahary sam zrobił łańcuchy wzorując się trochę na oryginałach niemieckich a trochę na rozwiązaniach samochodowych wykorzystując właśnie łańcuch do upinania krów.
Aby łańcuch się spisywał musi być mocny, dobrze przylegać do koła, musi być silnie zapięty i co ważne łatwy do montażu. Inaczej to już lepiej koło owinąć linką, która jednak po wyjechaniu ze śniegu czy błota na twarde podłoże szybko będzie się przecierać.
Odpowiedz
też uważam że te łańcuszki z paskiem są do niczego, ja mam samoróby, może nie z "krowiego" ale z "psiego " łańcucha i pękniecie mi się zdarzyło, poza tym po dwóch sezonach zimowych mało intensywnej jazdy zauważyłem mocne zużycie ogniw w miejscach ich współpracy, tak że na pewno dałbym sobie spokój z tymi na paski
Odpowiedz
pantah jak możesz zrób zdjęcie swoich i umieść może ktoś skorzysta.

Co do tych z pod linku wyrzej też wydaje mi się że paski starczyły by co najmniej na kilka km, ciężko też paskami dobrze naciągnąć więc tym bardziej szybko się zerwą. Pozatym pod linkiem w opisie jest napisane "Only for decoration" - tylko do dekoracji.
Odpowiedz
shark2 napisał(a):. Pozatym pod linkiem w opisie jest napisane "Only for decoration" - tylko do dekoracji.
Czyli takie g..no w sprayu dla tych co lansują się po mieście. :lol:
Odpowiedz
Paski można zmienić na coś lepszego, nie tylko do dekoracji i lansu. Kwestia wykorzystania patentu z oferty. Po prostu.
Odpowiedz
shark2 napisał(a):pantah jak możesz zrób zdjęcie swoich i umieść może ktoś skorzysta.

Co do tych z pod linku wyrzej też wydaje mi się że paski starczyły by co najmniej na kilka km, ciężko też paskami dobrze naciągnąć więc tym bardziej szybko się zerwą. Pozatym pod linkiem w opisie jest napisane "Only for decoration" - tylko do dekoracji.

ja zrobiłem swoje tak; położyłem obok siebie dwa odpowiedniej długości łańcuchy i połączyłem poprzeczkami, poprzeczek ile chcesz, lepiej więcej. Łączenie ogniw to przecięcie rozgięcie i zespawanie ogniwa. Końce gotowych łańcuchów po założeniu na koło łącze złączką w kształcie litery U ze sworzniem i gwintem (złączka do łączenia łańcuchów). W razie potrzeby naciągam łańcuch z jednej strony koła, gumą do mocowania bagażu w trójkąt.
Odpowiedz
Wymija ci się taki łańcuch z kardanem? u
U mnie tam ciasno
CBR XX, 232, 2328, 2350, 2361 - sport, MT16
Odpowiedz
W saharze jest dużo miejsca i nie ma z tym problemu.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości