Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remont mojego urala
Witam,

Żeby nie zakładać 10 tematów z pytaniem "czy to jest ok" albo "od czego ta część" pojadę w jednym:

Pytanie pierwsze: Czy tu nie powinno być coś zamocowane ? Albo może to silnik od innego modelu ?
[Obrazek: IMG_20141013_162604.jpg]

[Obrazek: IMG_20141013_162611.jpg]

[Obrazek: IMG_20141013_162621.jpg]

Tak to zastałem po odkręceniu baku.
Odpowiedz
Powinien być uchwyt między silnikiem a ramą. Załóż jeden temat pt. np. remont mojego urala. I tam będziesz wypytywać a my jak będziemy wiedzieć będziemy odpisywać.
Odpowiedz
O coś takiego należy założyć:
[Obrazek: 575001_tn.jpg]
Odpowiedz
Masz ramę od m-63, a silnik m-67, albo i późniejszy. Możesz dorobić łącznik, albo kupić oryginalny i przespawać górne mocowanie, albo jeździć bez.
Pozdrawiam
Odpowiedz
A mogę prosić o zmianę tytułu i przeniesienie w "odpowiednie miejsce" ?
Obojętne mi jak się temat nazywa byle jak najwięcej osób z doświadczeniem go zauważyło Big Grin

(Próbowałem wysłać to wiadomością prywatną ale coś nie śmiga wysyłanie)

Z góry dzięki Wink
Odpowiedz
Wszystko doszło. Jak piszesz wiadomość PW to ona pozostaje w skrzynce "do wysłania" do czasu, aż odbiorca ją przeczyta. Potem znajdziesz ją w skrzynce "wysłane".

Miłego remontu. Pytaj do woli.
marcysd
Odpowiedz
Dzięki wielkie marcysd !

Gaźniki mam w opłakanym stanie, poobijane, leją, brakuje elementów itd itp (oba działają)

Wyczytałem znośnie pozytywne opinie o pekarach k-68, na allegro znalazłem takie:
http://archi.inosak.org/imgdb/item4675920548_1.html
Wersja "y" za 360

[Obrazek: 4675920548.jpg]

Są warte swojej ceny ? Wolę zapłacić 100 zł więcej niż bujać się i bawić w regenerację tak bardzo zniszczonych gaźników czy też regulacje chinoli z którymi mam złe wspomnienia z ETZki
Odpowiedz
Idz w podciśnieniowe od Gs500 albo coś podobnego z gardzielem 34-36mm
Odpowiedz
Na początek to lekko ogarnij swoje gaźniki coby zapoznać się z ruskiem. Dopiero jak ochłoniesz i trochę pojeździsz pomyśl o podciśnieniowych.

Do poczytania tu i tu.
marcysd
Odpowiedz
TheMaciej napisał(a):Dzięki wielkie marcysd !

Gaźniki mam w opłakanym stanie, poobijane, leją, brakuje elementów itd itp (oba działają)

Wyczytałem znośnie pozytywne opinie o pekarach k-68, na allegro znalazłem takie:
http://archi.inosak.org/imgdb/item4675920548_1.html
Wersja "y" za 360

Obrazek

Są warte swojej ceny ? Wolę zapłacić 100 zł więcej niż bujać się i bawić w regenerację tak bardzo zniszczonych gaźników czy też regulacje chinoli z którymi mam złe wspomnienia z ETZki
To są bardzo dobre gaźniki (mówię o oryginałach z Petersburga - K68). Stosujemy takie w wyścigach w Dnieprze i w Uralu. No, ale zrobisz, jak zechcesz.
Szklanka wódki zamiast papierosa!
Odpowiedz
34 - 36mm to na ruska dużo za dużo jak na gaźniki.
CBR XX, 232, 2328, 2350, 2361 - sport, MT16
Odpowiedz
Na szybko rano zerknąłem na lewym jest napis K-63 i że zdjełano w SSSR

Wyglądają mniej więcej tak:

[Obrazek: 1_1_4377175.jpg]

Z takim charakterystycznym plastikowym daszkiem / dzwigienką która nie mam pojęcia do czego służy a które pozwoliłem sobie zaznaczyć zielonymi kółkami na tym obrazku.
Wstawie fotkę moich ale rano było za ciemno telefonem zrobić ostre zdjęcie.

Do tej pory odpalałem go tak: Ponaciskałem ten srebrny guzik na każdym gaźniku aż pojawiło się paliwo (w tym momencie lewy próbował spuścić cały bak musiałem się jakoś ratować dłubiąc przy nim)

Potem stacyjka, zapłon i bucior do skutku, na zimno trzeba się było napracować odrobinkę.
Co prawda dopiero po zdjęciu baku dowiedziałem się że jest jakaś przepustnica powietrza która wygląda jak "ssanie" ale skoro ETZ odpala na zimno bez ssania to czemu by i nie ural ? Tongue
Odpowiedz
Zdejmij te gaźniki, rozbierz, wyczyść w zależności od stopnia zużycia zastosuj zestaw naprawczy ten lub ten. Ten pierwszy jest z pływakiem i mechanizmem ssania (to właśnie ta dźwigienka o którą pytałeś). Nie przejmuj się, że aukcja dotyczy zestawu naprawczego do k-65 bo to niemal identyczne gaźniki z k-63. Przynajmniej zestawy naprawcze są te same.

Będzie taniej, nabierzesz doświadczenia i wówczas będziesz mógł bawić się w nowe gaźniki, piekary lub podciśnieniowe.

PS: Dławienie powietrza dolotowego do filtra powietrza, o którym wspominałeś, to też ssanie :-) Rusek ma dwa :mrgreen:
marcysd
Odpowiedz
Pewnie dziurawy plywak albo nie wyregulowany. Z tego co wiem to k63 zaworek iglicowy ma na stozku a nie na gumce jak nowsze gazniki. Ta dzwigienka na foto to jest wlasnie ssanie. Te gazniki co masz sa dobre, ja bym na nich probowal jezdzic na poczatku.
Odpowiedz
Tak wyglądały moje k-63 jak je rozebrałem. Myślałem, że poprzedni właściciel jeździł na śmietanie homogenizowanej ;P
A tutaj masz "rozczłonkowane".
marcysd
Odpowiedz