Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prowadnice zaworów dniepr - brąz czy żeliwo
Rozwiń myśl,proszę
Odpowiedz
Na razie jeszcze nie mogę, bo testy się nie odbyły...
CBR XX, 232, 2328, 2350, 2361 - sport, MT16
Odpowiedz
:milczek:
Odpowiedz
No ale chyba możesz powiedzieć co takiego znalazłeś w eskorcie
Odpowiedz
Nie chcę, żeby ktoś popsuł sobie głowice. Jak prototyp przejdzie testy - wtedy tak
CBR XX, 232, 2328, 2350, 2361 - sport, MT16
Odpowiedz
Ciekawy temat mógłby,odprężyć atmosferę w sferze prowadnic Smile
Odpowiedz
nagar napisał(a):Tak "żółte" prowadnice są z brązu :oops: :kwiatek: :mrgreen:
Jestem za porządkami w tym temacie.
I szacunek Ci Nagar za to :brawo: , nie wszyscy tak potrafią jak widać.

Daro napisał(a):Ja nigdzie nie twierdziłem,że są z mosiądzu,a jedynie zacytowałem producenta i też znalazłem się na liście skazańców.
No znalazłeś się, ale jak twierdzisz już parę głowic zrobiłeś:
Daro napisał(a):Osobiście wymieniłem wiele prowadnic i zawsze korzystałem z gotowych produktów(z małym odstępstwem),a najstarsza zregenerowana przeze mnie głowica świetne się spisuje przez ponad 20 lat.
zajmujesz się tym zawodowo?
Czy nie uważasz że to trochę nie halo nie wiedzieć, nie interesować się co zakładasz jaki materiał masz w ręce Wink

Balu napisał(a):Nie słusznie opierdzielony
Paweł a w którym momencie i kto Cię opierdzielił, ja tylko próbuję dojść do prawdy i pokazać że nie powinno się wypisywać nie sprawdzonych informacji zasłyszanych od pana Zdzisia np., ot co :!:
Balu napisał(a):Chodzi o to że kilka dnieprow jeździ na prowadnicach z mosiądzu a nie brązu. Jutro będę wiedział co to za stop.
Jeżeli tyko oto Ci chodzi, bo masz takiego fachowca i tylko na nim i jego wiedzy się podpierasz to nie pisz o współczesnych samochodach:
Balu napisał(a):Na przykład nam w pracy teraz silnik rozebrany od renauta mastera 2.5 dci i wszystkie są z mosiądzu.
Na jakiej podstawie to stwierdziłeś, na oko, organoleptycznie :?:
Bo tu jest napisane co innego:
http://centercar.pl/prowadnica-zaworu-fr...235,a.aspx
http://e-katalog.intercars.com.pl/#/prod...aworu.html
Paweł w kwestii prowadnic wypowiadają się ludzie z wiedzą i doświadczeniem, a Ty masz tylko
Balu napisał(a):gościa co robi nam głowice i powiedział mi jasno i wyraźnie że robi się prowadnice z mosiądzu.
Stawiasz na szali słowa jednego gościa na przeciw wiedzy i doświadczeniu wielu ludzi :?:
Ja nie twierdzę że nie masz zrobionych prowadnic z mosiądzu, tylko wszyscy jak wyżej piszący twierdzą że nie jest to dobry materiał, a są po szkołach i z doświadczeniem!
Więc coś w tym chyba jest Wink

cacek napisał(a):To ja dorzucę swoje trzy grosze do tego tematu. Mam spore doświadczenie teoretyczne a jeszcze bardziej praktyczne w temacie prowadnic zaworowych.
Jacek a słyszałeś coś może o mosiężnych prowadnicach :?:
Odpowiedz
Nie zajmuję się zawodowo regeneracją głowic i nigdzie nie twierdzę,że jestem w tej dziedzinie autorytetem.Nie interesuję się z jakiego stopu wykonane są tloki,ale dowiaduję z wielu źródeł,który producent produkuje dobry towar,tak też jest z prowadnicami które Cię dręczą.Rozwój techniki jednak postępuje i to,że kiedyś produkowało się z danego materiału nie znaczy,że tak będzie na wieki,ja nie muszę śledzić rozwoju metalurgii i jest mi wygodniej posługiwac się terminem"kolorowe",bo to forum skupia raczej amatorów,a nie societę branży metalurgicznej.Teraz ja zapytam Ciebie ze swojej wyuczonej dziedziny,czy jak idziesz do sklepu kupić przekaźnik np.Finder,dopytujesz o skład materiału z jakiego zrobione są styki,czy renoma marki jest dla Ciebie wystarczającą informacją?.Tak zrobilem kilka,a może i naście glowic i dlatego przestrzegam wszystkich amatorów korzystania z uslug p.Zdziśia,ktory zawsze nam powie,że pasowanie jest takie jak chcemy,a materiał prima sort.Wszystkie moje posty są napisane w formie informacji i dzieleniu się pewnym doświadczeniem.A,ze mnie nie znasz i uważasz,że moja wiedza jest nie halo.... Smile
Odpowiedz
Wszystkich zainteresowanych tematem prowadnic, rowniez tym slusznie i nieslusznie opierdzielonych zapraszam do mojego tematu o remoncie Triumph T150V gdzie obecnie prowadze nierowna walke z walem korbowym.
To wszystkim pozwoli odprezyc sie i zapomniec o prowadnicach ( ca chwile, bo do nich w swoim temacie tez kiedys dojde ) Smile.
Adam M.
Odpowiedz
Na prowadnice zaworowe nie stosuje się mosiądzu.
Powrót do korzeni
Odpowiedz
cacek napisał(a):Na prowadnice zaworowe nie stosuje się mosiądzu.

czyli w mysl zasady wszystko co zółte to mosiadz?
Odpowiedz
Nie wszystko co żółte to mosiądz.
Powrót do korzeni
Odpowiedz
Owszem nie stosuje się a jak już to bardzo rzadko. Wiem że powinien być brąz lub żeliwo ale mosiądz też da radę. I mam na to przykład swój i tyle. A co do stopu to jak dzisiaj dzwoniłem to mi nie powiedział. Także kończę tym postem. A u brata w uralcu też zrobię z mosiądzu ot co...
Odpowiedz
Balu jedno drobne pytanko czy jesteś pewien na 100% że to z czego masz zrobione prowadnice to jest mosiądz?Czy może mówisz tak bo prowadnice są żółte? Jeżeli jesteś pewny to podaj tylko jego symbol. Bądź dobrym kolegą i pozwól zaoszczędzić kasę innym kolegom.
Odpowiedz
Były już na forum mechanizmy różniczkowe , będą i prowadnice mosiężne. Ja stawiam na braki w wiedzy w zakresie metalurgii / metaloznawstwa "Pana Zdzisia".On cię nieświadomie oszukał. Później jeden drugi i trzeci powtarza takie pierdoły i mamy to co mamy. Paweł...nie zamykaj wątku...broń swojego stanowiska i udowodnij nam że to materiał na klamki i pięciogroszówki. Zrób spektroanalize , daj jakiś papier na to. Później jest płacz że silnik wybuchł, sezon przeszedł a na liczniku 300km , widok komina , garaż / trasa 80/20 %
emka wpOrzoo!!
Odpowiedz