Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prowadnice zaworów dniepr - brąz czy żeliwo
Gdybym miał je przy sobie to już była by rozebrana głowica. Gość ewidentnie mówił ze zrobi z mosiądzu a nie brązu. Tyle w temacie.
Odpowiedz
Podjedź do swojego majstra od głowic weź od niego jedną prowadnicę z mosiądzu i prześlij do mnie, a ja zrobię analizę na skład chemiczny. Może tak wyjaśnimy "problem". Do tej pory nie odpowiedziałeś mi na zadane pytanie (tj. z jakiego konkretnie gatunku mosiądzu zakładasz prowadnice zaworowe), czekam prawie tydzień na odpowiedź.
Odpowiedz
Nie wiem z jakiego mosiądzu robił. Nigdy w to nie wnikałem. sprawę wyjaśnie jak będę dawał głowice brata do roboty ale to pewnie na wiosne.
Odpowiedz
krzaku napisał(a):Podjedź do swojego majstra od głowic weź od niego jedną prowadnicę z mosiądzu i prześlij do mnie, a ja zrobię analizę na skład chemiczny. Może tak wyjaśnimy "problem". Do tej pory nie odpowiedziałeś mi na zadane pytanie (tj. z jakiego konkretnie gatunku mosiądzu zakładasz prowadnice zaworowe), czekam prawie tydzień na odpowiedź.

Za tydzień będę się widział z mechanikiem,pozbieram jakieś resztki.
Tomek
Odpowiedz
Nom sprawa jest ciekawa i do wyjaśnienia. Sam jestem bardzo ciekaw czy ten mosiądz to faktycznie mosiądz.
Odpowiedz
Balu napisał(a):Nom sprawa jest ciekawa i do wyjaśnienia. Sam jestem bardzo ciekaw czy ten mosiądz to faktycznie mosiądz.

W paru % na pewno :mrgreen:
Tomek
Odpowiedz
Znalazły się prowadnice,świecą się jak łuski :razz:[Obrazek: 256prowadnice_tn.jpg]

Po lewej A4 TDi oryginał,lewa jakiś VW zamiennik.
Wg fachowca skupianie się na materiale jest bezsensowne-jeśli taka prowadnica wytrzymuje w samochodzie 200tys,a w motocyklu 10tys to musi być po prostu skopane coś konstrukcyjnie.
Tomek
Odpowiedz
Fachowiec nie zdaje sobie sprawy z tego ze warunki pracy prowadnicy w chlodzonym plynem silniku samochodowym sa inne niz w chlodzonym powietrzem silniku starego motocykla.
Czy przekazales te prowadnice do analizy materialowej ?
Adam M.
Odpowiedz
A ja mówię - fachowiec idzie dobrą drogą. Wie już że dzwonią - jeszcze nie wie gdzie.
Adamie - warunki pracy nie są aż tak skrajnie inne, aby elementowi skrócić żywotność 20 razy
CBR XX, 232, 2328, 2350, 2361 - sport, MT16
Odpowiedz
Ja też uważam,że warunki pracy zaworów w Dnieprze i np.Golfie,to zupelnie inna bajka.Temperatura głowicy oraz sposób uruchamiania zaworów nie dają się w tym przypadku porównać.Oczywiście nie twierdzę,że tematu nie można opanować,boxery BMW dają radę.
Odpowiedz
Adam M. napisał(a):Fachowiec nie zdaje sobie sprawy z tego ze warunki pracy prowadnicy w chlodzonym plynem silniku samochodowym sa inne niz w chlodzonym powietrzem silniku starego motocykla.
Czy przekazales te prowadnice do analizy materialowej ?

Fachowiec zdaje sobie sprawę,zresztą ma sporo do czynienia z motocyklami.Jako przykład podawał zmagania Junakowców z materiałem na prowadnice.
Materiał jeszcze nie przekazany,dostanę adres to wyślę.
Tomek
Odpowiedz
Ja do remontu głowic podchodziłem aż 3 razy. 1. Mechanik mnie wprowadził w błąd, 2. Sprzedający prowadnice wysłał wadliwy towar, 3. Zawiozłem głowice do szlifierza w Czarnożyłach i tam wszystkie niedociągnięcia zostały usunięte. Na materiał do prowadnic użyli brązu, parametrów tego materiału nie pamiętam ale mogę powiedzieć że jestem zadowolony z wykonania, resztę czas pokaże.
Odpowiedz
Jak juz brąz to zazwyczaj uzywaja najbardziej pospolitego i ogolnie dostępnego gatunku B101.
Super pasuja do dniepra jak i urala prowadnice zeliwne super jakosci ze 126p dostepne na alleee w 3 nadwymiarach ktore mozna osadzic na klej do polaczej pasowanych dodatkowo ale nie koniecznie.Podgrzac glowice i wcisnac czy wbic na trzpieniu prowadnice po skróceniu .Pozniej oczywiscie frezowanie gniazd na 3 kąty wzgledem nowych prowadnic ,podocierac i gotowe Smile)).Zawory te tanie maja często trzonki za cienkie o 18 setek i sie nie nadaja.Ale są lepszej jakosci radzieckie gdzie wymiary pasuja do tych prowadnic lub przerobic z nissana i multikara do dniepra od paradowskich.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Oczywiscie ze dobre prowadnice zeliwne dadza rade w kazdej glowicy, jedyny problem zeby je w prawidlowy sposob i z prawidlowym wciskiem osadzic. Ten wcisk bedzaie wiekszy niz dla prowadnic brazowych, rowniez sposob osadzania ma znaczenie - lepsze jest wciskanie niz wbijanie do tego zrobienie gniazd obowiazkowe.
W starych i delikatnych sprzetach najlepsza metoda jest wciskanie wkladek w istniejace prowadnice - nie niszczy sie w ten sposob glowicy.
Adam M.
Odpowiedz