Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wal korbowy hz dolniaka z skokem 82mm
Napiszę o jednym ciekawym projekcie który już jest realizowany i testowany w żelazie. nosił jego w głowie dawno, ale nie było możliwości jego stworzyć. jednym słowem wal korbowy od dolniaka, łożyska korbowodu od motocykla Ural ( 50mm#40mm#17mm), czopy nowe z ekscentrykiem dla łożyska. właściwie sekret w czopah-

[Obrazek: 29219838m.jpg]

[Obrazek: 27716882m.jpg]

wsadzony wal na skadaka: blok silnika od Urala 650, cylindry i glowice od Ural 750. średnica cylindra 81 mm z chodem tłoku 82mm daje 850 cm. pracuje ciekawie, ale uczciwie mówiąc katować jego nie chcę, bo żal napiedowca Smile
tabula rasa
Odpowiedz
Należałoby napisać, że katować nie możesz, bo się rozjedzie na tych mimośrodowych sworzniach. Przy większym katowaniu rozłazi się zwykły wał, a co tu mówić o takiej kombinacji.
Nie prościej (a raczej trwalej) byłoby wsadzić wał od 750 albo dorobić nowe przeciwwagi i od razu zrobić 1000-kę? :-)
Szklanka wódki zamiast papierosa!
Odpowiedz
brzytwa napisał(a):Należałoby napisać, że katować nie możesz, bo się rozjedzie na tych mimośrodowych sworzniach. Przy większym katowaniu rozłazi się zwykły wał, a co tu mówić o takiej kombinacji.
Nie prościej (a raczej trwalej) byłoby wsadzić wał od 750 albo dorobić nowe przeciwwagi i od razu zrobić 1000-kę? :-)
o standardowym wale możesz mi nie pisać - to jest zawsze loteria.
na wal otrzymałem gwarancję - tak że tu jestem spokojny.
poza tym człowiek który ich remontuje całe życie zajmuje się remontem walow. takie waly zaczęły robić jeszcze dwa lata temu, i już kilka motocyklów jeżdżą po ukraińskich drogach. prosto tylko teraz stworzyłem temat o tym, że taki przerób istnieje i ma prawo do życia.
o 750 wale mogę wielu rzeczy napisać. on dobrze jest wymyślony ale jak zawsze źle realizowany. przetiwwaga tak samo albo powracają, albo pęknę na czopie, łożyska tak samo rozsypują się. cena prawie 400 dolcow za nowe kolano z gownolitu również nie mocno cieszy.
tabula rasa
Odpowiedz
brzytwa napisał(a):Należałoby napisać, że katować nie możesz, bo się rozjedzie na tych mimośrodowych sworzniach.
Teraz mam na dolniaku ( dniepr-12) garne 82mm z skokem 82mm. w sumie 866 sm3. półroku eksploatuję i na razie nic nie rozleciało się. ale muszę zaznaczyć, że 301 gaźników zabrakło. będę stawiać Chiny.
tabula rasa
Odpowiedz