Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śruby mocujące gażniki Dniepr 16
Witam! Od kilku miesięcy ,,śmigam" Dnieprem16. Chcę zamontować tzw. ruskie turbo. Przeczytałem wszystkie posty na szanownym Forum dotyczące tego ,,urządzenia". Ogólnie poznałem wszystkie za i przeciw... urządzeniu Mam pytanie, czy pojawiały się jakieś problemy z wykręcaniem z głowicy starych śrub (szpilek) mocujących gaźniki do głowicy? Bardzo proszę o uwagi od tych którzy ,,turbo" montowali osobiście Confusedmile:
Odpowiedz
Głowice są aluminiowe a szpilki stalowe więc trzeba grzać głowice jak nie chcą się wykręcić.
Ja nie miałem z tym problemu ale to było lata świetlne temu.
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
Próbuj bez grzania nie zdarzyło mi się w nowożytnej historii, aby szpilki wyjść nie chciały
CBR XX, 232, 2328, 2350, 2361 - sport, MT16
Odpowiedz
Z wykręceniem szpilek nie powinno być problemu, może być tak że twój poprzednik mógł je wkleić , standardowo szpilki gaźnika mają gwint 8x1 , nakręcasz dwie nakrętki 8x1 , kontrujesz je ze sobą, i kluczem 13 wykręcasz. Co do turbo to miałem kiedyś zamontowane , wyrównuje pracę gaźników i może trochę pomaga na pierwszym biegu jak jeździsz w terenie.
Piotr
Odpowiedz