Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nowe chińskie k302 dają za malo paliwa
Witajcie, Kaśka już po remoncie ponad 300km, puki co wszystko jest ok, prawie...

Problem jest taki że na oryginalnych k302 mimo obniżenia iglic na sam dół spalanie bez wozu 12-14 litrów do 70km/h. Bebechy oryginalne, później z zestawu naprawczego przepustnica, iglica, dysza główna. Rózne kombinacje pływaków. Na wolnych obrotach przy przegazówce zakopci na czarno, świece czarne od sadzy. Ewidentnie za dużo paliwa. Mało co reaguje na śrubki od składu mieszanki. Ale jedna zaleta - idze jak burza.

Zakupiłem z allegro kpl takich samych k302, z wyglądu ok, ładne wykonania, rozkręciłem co by w środku ew wyczyścic, wszystko wydaje się być ok. Jest jeden problem - Kaśka nie ma siły jechać, nawet po podwyższeniu iglic na maxa, 65km/h z wozem i tylko buczy. Przekładka dysz, pływaków, pokrywek itp. Ale bardzo ładnie reaguje na śrube składu mieszanki i wolne obr też ładnie ustawia. Świece aż białe, wypalone. Dysze w starych i nowych wyglądają identycznie.
Wielu z was pisało że będzie ciut więcej palił niz k65/68, będzie mocny dół itp. A tu dupa.

Jakieś pomysły??
Odpowiedz
Załóż większe dysze i wstaw oryginalne iglice. Możliwe, że kanały w gaźniku są mniejszej średnicy i dla tego ich przepustowość jest niewłaściwa. No i jeszcze jeden szczegół. W nowych gaźnikach są wstawiane ograniczniki podniesienia przepustnic. Trzeba obowiązkowo je wywalić.

W starych gaźnikach sprawdź i porównaj dysze wolnych obrotów. Najczęściej nowe z zestawów naprawczych made in china mają zupełnie inne wymiary i po prostu puszczają dużo więcej paliwa. Dla tego zapewne gaźnik nie reaguje na regulację i kopci.
Odpowiedz
dysze mam oryginalne i te od chinczyków, zamiana nic nie daje... Iglice przekładane, do tego i wyzej i niżej ustawiane. W starych gaźnikach dysza wolnych została stara bo z zestawu naprawczego jest innego kształtu. Ograniczniki od razu wywalone.

Chyba jeden komplet dysz rozwierce na próbe wiertełkami Smile Bo nawet nie wiam jaki mają wymiar, a z tego co wyczytałem jedni podają wymiar dyszy w mm, inni w przepustowości ml/min więc jednostki różne...
Odpowiedz