Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Brak iskry na jednym cylindrze-prawym!
Witam wszystkich!jak w temacie,nie pali mi na jeden garnek,wymieniłem przewody,cewke kondensator,świece,fajkę myslę że wszystko i niestety ale nie ma iskrySad( :cry: co ciekawe jak zdejmę fajkę ze świecy i delikatnie zbliżę ją do świecy to iskra jest i pali,ale jak tylko założe to nie!(mam taką przeżroczystą fajkę-kapturek i widzę jak iskra idzie do świecy ale jak tylko oddalam,a jak zalożę tak jak ma być iskry nie ma!co robić?doradzcie,może ktoś już przerabial ten problem?
dodam że mam dwa ruskie kondensatory i jeden polski od malczana i też nic nie dajeSad
tylko surowość kształci doskonałość!
Odpowiedz
Eeeee a może wymień świece jeszcze raz, czasem bywa że złośliwośc rzeczy martwych naśmiewa sie z ukrycia. :wink:
Pozdrawiam
Pietroni
Odpowiedz
świece wymieniałem.....17razy w tym była cztero elektrodowa boscha i NIC!!to samo!!jak fajke zaloże brak iskry delikatnie zdejme gra....ki diobeł?
Odpowiedz
Wymień kopułkę,i może palec rozdzielacza.Czy jak zmieniasz kondensator to wypinasz poprzedni-bo tak trzeba robić.
only diesel
Odpowiedz
robie tak jak napisałeś,kopułke i palec rozdz.wymienie jutro!zobacze czy to coś da,oby dałoSmilea jeśli nie to,Sadto co to może być?ma ktoś jakiś pomysł,albo spotkal sie z czymś takim?jak dla mnie to jest to BAAARDZO DZIWNE-ale odkąd mam ruska mało rzeczy mnie już dziwi....hehe
Odpowiedz
A przerwy na świecach jakie masz? Objawy wskazują na troszkę za dużą przerwę. Być może jest ona jak podaje księga, ale z jakiegoś powodu iskra nie może przeskoczyć i gdy jej energia nieco wzrośnie daje radę. No i czy przypadkiem cewki nie masz podłączonej odwrotnie?
Bierni Mierni ale Wierni
Odpowiedz
Przerwa będzie raczej w porządku,czteroelektrodowa też nie dała rady a tam odstępu się nie ustawia,cewka żle podłączona?hmm a jak według Ciebie Gumiś ma być?ja mam tak na minus idzie prąd z aku.a na plus z zapłonu dobrze?
Odpowiedz
No, ale jak wkręcisz zwykłą świecę i zmniejszysz jej przerwę to za bardzo się nie napracujesz.
Cewka powinna być tak podłączona, że "+" trafia do "+" akumulatora, a minus do minusa, jeśli masz cewkę oznaczoną numerkami to wyższy numer do "+" a niższy do "-" akumulatora. Na świecy wykręconej będziesz miał iskrę niezależne od podłączenia, ale w cylindrze to juz gorzej.
Ja osobiście podejrzewam raczej coś mechanicznego w cylindrze nisz elektrykę.
Bierni Mierni ale Wierni
Odpowiedz
Wyprowadzenie nr "15" na cewce do plusa instalacji, a wyprowadzenie "1", poprzez przerywacz do masy.
"made in charaszo", czyli pasowanie lekko wpadane, albo mocno wbijane.
Odpowiedz
a może spróbuj pominąć fajkę, ewentualnie zamień przewody wysokiego napięcia i wtedy zobaczysz co się dzieje, widziałem kilka takich fajek i zazwyczaj są niezbyt dobrej jakości - zatopione pęcherze powietrza i takie tam, pozdrawiam
mirek
Odpowiedz
No i co,doktorze-wyleczyłeś sprzęta?Iskra wróciła?
only diesel
Odpowiedz
Tłok skradajet sie skradajet a iskra jeb
Sowa nie bydle nie ubodzie
Odpowiedz
:mrgreen: wieć tak;,nie wiem co,nie wiem jak,i czemu ale iskra sama powrócila i jest gitara :mrgreen: a jak to się wyleczyło??niewiadomo!
były problemy na starych gażnikach(K-302),palił świece-prawy cylinder,wymieniłem gażniki na Pekary i po problemie...o co chodzi???-chodzi prawie bez zarzytu :mrgreen:
Odpowiedz
Witam, ostatnio złożyłem do kupy k 750 i się wziełem za odpalanie, zdziwiłem się że odpalił za pierwszym razem ale po sprawdzeniu czy równo chodzą gary okazało się że jeden jeśli ma to znaczenie prawy nie chodzi, od czasu do czasu tylko szczeli jaka może być tego przyczyna?

z góry dzieki za odpowiedz
Odpowiedz
Kompresja. Iskra. Gaźnik. Zawory. Chyba, że tłoka zapomniałeś założyć...
Odpowiedz