Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
instalacja 6V w czy problem
Pisał na początku że aku ma 5,5v. Akumulator 6V powinien mieć powyżej 6V napięcia bez obciążenia a ładowanie w zakresie 7,2-7,6v (jeżeli wszystko działa idealnie). Tak więc proponował bym pożyczyć od kogoś zdrowy akumulator i sprawdzić czy na nim też będą takie efekty, czy też już będzie wszystko OK. Jeżeli na zdrowym aku będzie lepiej to nie zostanie nic innego jak kupić nowy akumulator.
Odpowiedz
Pierwsze co bym zrobił to wypiął Digitech-a. Podłącz jak w fabryce zrobiono i przetestuj. Ja mam ładowanie na poziomie 6,7V i wszystko śmiga jak należy. Elektroniczny zapłon wariował.
Odpowiedz
Czekam na sprawny mechaniczny regulator może jutro będzie u mnie to zacznę od tego a jak nie pomoże to sprawdzę na zwykłym zapłonie...
Odpowiedz
No i dzisiaj wrzuciłem zwykły mechaniczny regulator kopie, kopie, kopie i nic czasem coś strzeli w tłumik coś zaskoczy na obrót silnika i to na tyle... Zmieniłem zapłon na tradycyjny zmniejszyłem przerwy na świecach i pali od kopa.... Kontrolka ładowania świeci ale motocykl nie gaśnie przy włączaniu świateł jak to miało miejsce wcześniej nie ma problemu z odpalaniem jak to miało miejsce wcześniej...
Ładowanie na wolnych świeci na średnich przygasa i na wysokich dalej świeci czyli do sprawdzenia jeszcze bo na elektronicznym gasło na obrotach....

Jeszcze sprawdzę czy odpali na elektronicznym zapłonie ale na takiej przerwie na świecach jak teraz jest...
I zwykły zapłon a regulator elektroniczny....
Odpowiedz
Korzystając z wolnej chwili podłączyłem elektroniczny zapłon jawy zostając przy fabrycznym zapłonie efekt taki....
* Motocykl odpala za każdym razem od kopa (jedynie całkiem zimny miał maly problem)
* Na wolnych ładowanie swieci ale wystarczy trochę gazu i gaśnie (delikatnie żarzy prawie nic)
* Po odpięciu + od aku na wolnych gaśnie ale mając trochę obrotów silnik pracuje dalej bez świateł...

Pozostaje sprawdzić jak to wszystko działa w czasie jazdy

Winą za spadki napięcie i problemy z odpalaniem obwiniam w takim razie elektroniczny zapłon...
Odpowiedz