Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szlifowanie popychaczy k750
Witam,

Popychacze w mojej Kasi są troszeczkę wytarte pytanko czy to się szlifuje, czy kupuje? ewentualnie czy zostawić jak jest? (powierchnia styku z krzywką, choć i ta z drugiej strony wygląda jakbym miał mieć problemy z ustawieniem luzu Smile

No i ewentualnie czy ktoś ma jakiś pomysl na wyrównianie tej powierchni bo nie mam dostępu za bardzo do szlifierki.

Czy wogóle można kupić to w częściach czy muszę cały popychacz kupić?

No jest na allegro ale nie bardzo chce płacić aż tyle piniendzów.

Pozdr.
Odpowiedz
Na magnesówkę daj jeśli nie jest jeszcze za bardzo wytarty. Są określone wymiary graniczne zużycia po których nie opłaca się szlifować.
Odpowiedz
Są nawęglane na jakąś-ruskie wykonanie głębokość, po zeszlifowaniu możesz pozbyć się utwardzonej powierzchni i będzie kupa. Jak mało wytarte to delikatnie wyrównać tarczą z papierkiem ściernym tylko wystający kawałek i sprawdzić pilnikiem na końcówkach czy twardy i może polata.
Pozdrawiam
Pietroni
Odpowiedz
Witam może sie podłączę pod temat żeby nie zakładać nowego a mianowicie czy te popychacze oferowane na allegro do urala są coś warte np te http://allegro.pl/popychacze-zaworowe-ur...03360.html
Pozdrawiam Maniek
Odpowiedz
Jak masz wałek z cienkim kołem napędu pompy to są dużo lepsze od tych młotkowych.
Pozdrawiam
Pietroni
Odpowiedz
te popychacze z linku są do urala tak jak poprzednik napisał do wąskiej zębatki
do dolniaka się to wogle nie nadaje
Odpowiedz
Tak mam napęd pompy z wąskim wieńcem ale remontuje swojego urala i ktoś do tego wałka załozył popychacze młotkowe i teraz muszę założyć nowe okrągłe i chodzi mi o to czy te na allegro sprzedawane są coś warte pod względem jakości.
Pozdrawiam Maniek
Odpowiedz
Dla porządku dodam, że nowy popychacz do K750 ma długość (bez śruby regulacyjnej) 69,6 mm. Minimalna długość to 68,5 mm, czyli do szlifowania jest maksymalnie 1,1 mm.
Odpowiedz
daj do Świątka - tam szlifują. Pracownik zajmujący się rozrządami motocyklowymi mówił mi że te stare ruskie popychacze są utwardzane nawet do 1,0mm. Rozmawiałem kilka dni temu, bo dałem tam blok z wałem rozrządu i popychaczami od Urala M61.
Odpowiedz
Ruskie wałki czy popychacze sa głęboko nawęglone.Światek na walkach robi azoto-nasiarczanie max 0,1mm i pomiaru można dokonać na mikrotwardosciomierzu bo jak dasz na zwykły przebijesz warstwę ulepszoną i wychodzą głupoty.
Odnośnie jakości to loteria z ruskimi.
NA 6 szt popychaczy wybrałem 3 lub 4 różnie bywało.
JAk ma kolo 50HRC będzie trybić na lajcie.
Szlifuj i badanie twardości albo przejedz po rancie pilnikiem i ma jechać jak po szkle to jest kolo 60 HRC a jak będzie sie ślizgać ale coś tam zbierze to jest 50 HRC.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Cześć ! Może trochę po czasie , ale pewna sprawa nie daje mi spokoju , czy te popychacze do kaśki i m72 nie były z odbielonego żeliwa . Może do nowszych Urali były nawęglane i hartowane , ale nie wyroby z Kijowa (może nieliczne wyjątki ).
Oprócz szlifowania na płasko można to zrobić na zwykłej wiertarce stołowej.

Pozdrawiam !
Mirek
Odpowiedz
Nemo napisał(a):Cześć ! Może trochę po czasie , ale pewna sprawa nie daje mi spokoju , czy te popychacze do kaśki i m72 nie były z odbielonego żeliwa . Może do nowszych Urali były nawęglane i hartowane , ale nie wyroby z Kijowa (może nieliczne wyjątki ).
Oprócz szlifowania na płasko można to zrobić na zwykłej wiertarce stołowej.

Pozdrawiam !

Smile nie.Stal na banka gatunkowa.
Odpowiedz
To dlaczego w instrukcji technicznej k-750 MON 1966 na stronie 29 napisane ,że jest z żeliwa?
A w kniżce Remont ciężkich motocykli ze specjalnego żeliwa i końcówka robocza o twardości 51-61 HRC ,a reszta 207-255 HB. Może to była jakaś ściema komunistyczna ? Smile . W sobotę sprawdzę pilnikiem , zobaczymy czy będzie leciał pył brudzący na czarno . Taki test już kiedyś robiłem i było to żeliwo .
Mirek
Odpowiedz
Obawiam się, że wspomniana powyżej twardość końcówki roboczej jest nie do uzyskania w żeliwie.
boxer ponad wszystko
Odpowiedz
W sumie popychacze sie wykonuje i z tego i z tego.Przy stalowych nawęglamy i hartujemy a przy żeliwnych odbielamy (zabielamy)w procesie odlewniczym poprzez stosowanie ochładzalników ,hartujemy powierzchniowo lub nadtapiamy skoncentrowanym źródłem energii w wyniku czego uzyskamy duża twardość.

Popychacze są nierównomierne na brzegach wiec możliwe że to odlewy żeliwa sferoidalnego czy szarego ale nie wszystkie bo w dolniaku miałem popychacze na 100% stalowe dorabiane na rynek niemiecki i były w całości obrabiane i szlifowane bardzo dobrej jakości pod względem twardości i obróbki .

MAm jakieś stare oryginały to zrobię odwiert w miększym miejscu albo na tokare i zobaczymy jak się wiór zachowujeSmile). Sugerowałem się głownie wagą bo żeliwo ma mniejsza gęstość i jest lekko lżejsze.Po przełomie też można zobaczyć strukturę -w sumie nigdy się nad tym nie zastanawiałem Smile) z czego to opanowane bo osobiście wolę stalSmile heh.
Odpowiedz