Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne obroty
Sowiet dostał nieco czkawki, bo jak chodzi na obrotach to tylko przez jakiś czas dajmy na to z 30 sekund poczym albo nagle zdechnie albo jakby na chwile wypadl zaplon i spowrotem wchodzi na obroty. Nie trzyma tez mocno niskich tylko musza byc nieco wyzsze ustawione.
Zaplon jest sovek, gazniki K302.

Wydedukowalem jeszcze, ze gazniki musze poprawic, bo jak odkrece manetke energicznie to jest zaduszony - za malo paliwa i trzeba w tym celu ustawic poziom plywaka. Tak wedlug instrukcji regulacji.

Wlasciwie to jak je ustawie, ze ma fajne wolne obroty to i tak po chwili pyrkania trach nagle zdycha albo kaszlnie i wbija sie na obroty - co robie zle ? :o
Odpowiedz
1. Do poprawy poziom paliwa.
2. Musi być dobra izolacja termiczna między gaźnikiem a cylindrem. Najlepsze są podkładki z tekstolitu + 2 szt. uszczelek.
3. Podnieś iglicę do góry lub daj większą dyszę.
Odpowiedz
1. ok tak myslalem
2. uszczelki mam takie grube jakies. Nie wiem czy jak założę dwie to starczy gwintu na nakrętkę
3. ok !

w wolnej chwili zdziałam i dam znać co i jak
Odpowiedz
a ja obstawiam usterke zaplonu. Gazniki sprawdz na szelność motostarterem
Odpowiedz
Zapłon raczej nie, bo ta sama dolegliwość występowała na tradycyjnym zapłonie Smile
Odpowiedz
podpinałeś zapłony na ostro z naładowanego akumulatora?
Odpowiedz
po przelaniu gaźników nic sie nie zmienia?
Odpowiedz
co znaczy zapłony na ostro ?
nie sprawdzałem po przelaniu. Jak odpalam to przelewam, kopie i działa machina Smile
Odpowiedz
Chodzi o to aby podpiąć zapłon pomijając stacyjkę, podać prąd prosto z akumulatora. Usterki zapłonów powstają często gdy zaśniedzieją styki elektryczne.
Zapłony, bo pisałeś ze były dwa i było to samo.
Odpowiedz
Właściwie to stacyjka jest ominięta, bo własnie ze względu na rozłączanie styków jest zrobiony osobny włącznik do zapłonu Big Grin
Odpowiedz
Ja bym sie czepił poziomu paliwa w komorach pływakowych skoro po przelaniu chodzi dobrze ewentualnie przewodów paliwowych ponieważ sam mialem taką przypadłość że z powodu zbyt poziomego puszczenia przewodów aliwo przelewalo sie do jednego gaznika a do drugiego nie nadążało i w pewnym momencie zaczynalo brakować i obroty swirowaly a po wciśnięciu przelewu wszystko wracalo do normy 
Odpowiedz
Sprawdz też drożność kranika i wężyków. Może jakieś fluchy nazbierały się w odstojniku/filtrach i hamują przepływ
Odpowiedz
Grek napisał(a):Ja bym sie czepił poziomu paliwa w komorach pływakowych skoro po przelaniu chodzi dobrze ewentualnie przewodów paliwowych
Racja.Mialem podobnie.Problem znikł po założeniu dwóch kranikow i zaspawaniu tych zj...ch rurek przelewowych :[
Podaj paliwo do każdego gaznika z osobnego zbirorniczka np. butelki i zobAcz co się dzieje?

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
dobra Big Grin
bede grzebał jak już jakieś wolne będzie
Odpowiedz
To jak będziesz grzebał to majstruj tylko przy jednym układzie. Jak gaźniki to gaźniki jak zapłon to zapłon. Smile
Odpowiedz