Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wolne obroty
oki !
Odpowiedz
wszystko popatrzyłem i komora pływakowa nie ma regulacji na samym pływaku. Co do obrotów to chyba źle wyregulowane gaźniki. Ledwo reaguje na powietrze. udało mi sie tak ustawic, ze nie zgaśnie, ale nieco faluje na obrotach paskud jeden : o
Odpowiedz
Zacznij najlepiej od pomiaru ciśnienia sprężania bo jak nie masz dobrego ciśnienia to wolnych już nie ustawiszSmile))).JAk jest już słabsze przykręca się śrubę regulacyjną od powietrza żeby miał więcej paliwa to wtedy jeszcze jakoś chodzi albo więcej na iglicy i dostroić śrubą.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
to musze od jakiegoś majstra pożyczyć sprzęt zeby zmierzyć i się zobaczy Big Grin
Odpowiedz
Dzisiaj też dłubnąłem. Ustawilem zawory i wymienilem uszczelki w gaznikach no i generalnie jest to do akceptacji bym powiedzial, ale jak sie juz silnik rozgrzeje to nadal jak mu odkrece manetka to strzeli troche cos tam nie ogarnia. Jak puszcze gaz to najpierw na chwile ma takie wyzsze i potem schodzi na niskie fajne, ale po chwili znowu zabuja, ale nie gasnie :o
zanim sie mocno rozgrzeje to jest super. Jedzie fajnie i obroty ekstra, a potem to juz loteria Big Grin
Odpowiedz
Podnieś iglicę w przepustnicy o jeden wrąbek. Powinno pomóc.
Odpowiedz
takie podciąganie obrotów przy gwałtownym zamknięciu przepustnicy może wskazywać na nieszczelność przed nią np.wypaczony kołnierz gaźnika.Nieszczelności takie uniemożliwiają prawidłową pracę szczególnie na wolnych obrotach.Stosując grube uszczelki termiczne pod gaźnik,łatwo zdeformować kołnierz poprzez zbyt mocne dociąganie śrub mocujących.Sprawdzenie płaskości kołnierza,szczelności dysz i rurek emulsyjnych,przepustnicy,to podstawowe czynności oprócz prawidłowego poziomu paliwa.Umiejętne posługiwanie się "samostartem"ułatwia wykrywanie miejsc ,którymi dostaje się tzw.fałszywe powietrze.
Odpowiedz
faktycznie kiedys w motorynce za dzieciaka tez tak dokrecilem gaznik, ze sie zrobil banan, al nie spodziewalem sie, ze dotyczy to tez ruskich Big Grin
ok, sprobuje z ta iglica jeszcze i szczelnoscia
Odpowiedz
Jeszcze nie widziałem gaźnika eksploatowanego w radzieckim bokserze, żeby nie miał wygiętej przylgni w gaźniku. Kontrola tego to podstawa, od której trzeba zacząć prace przy gaźnikach.
Odpowiedz
profilaktycznie jezeli będą banany to jak je naprostować ?
jakoś papierkiem ściernym objechać ?

Takie ma obroty jak jest taki, że da się jeszcze dotknąć cylindry. Potem jak gorący to tak jak wyżej pisałem.

https://youtu.be/qwKzuVJECpA
Odpowiedz
Jeżeli masz takie możliwości to najlepsza będzie frezarka lub szlifierka do płaszczyzn. Jeżeli nie to pilnik i papier ścierny na szkle lub innej twardej i równej powierzchni i prace ręczne załatwią sprawę.
Odpowiedz
Kołnierze w gaźnikach "prostuje" się zwyczajnie, pilnikiem lub jak jest na czym to płótnem ściernym położonym na płycie traserskiej lub innej twardej gładkiej i równej powierzchni. W takim przypadku gaźnik bierzesz do ręki i robiąc ruchy koliste planujesz powierzchnię styku. Na koniec zamiast oryginalnych podkładek dajesz zrobione z tekstolitu + 2 cienkie podkładki z miękkiego preszpanu lub podobnego materiału. No i trzeba też zadbać by miejsce gdzie przylega nakrętka też było równoległe do planowanej krawędzi bo zwykle tak nie jest, a to powoduje skrzywienie szpilek mocujących gaźnik.
Odpowiedz
preszpan taki ?
http://allegro.pl/gdansk-preszpan-tektur...90479.html

a tekstolit płyta?

czy na tym filmie słychać jakieś niepokojące dźwieki pracy silnika ?
Odpowiedz
Preszpan lub dowolny dostępny materiał na uszczelki, grubość ok. 1 mm. Tekstolit płyta ok. 5 mm.
Filmu nie oglądałem więc się nie wypowiem. :rotfl:
Odpowiedz
tekstolit to cene trzyma ! Big Grin
poszperam za jakimis odpadami zeby nie kupowac calej plyty metr na metr Smile

http://allegro.pl/plyta-uszczelkarska-af...29992.html
http://allegro.pl/plyty-tekstolit-plyta-...37357.html

taki zestaw będzie optymalny ?Big Grin

i jeszcze jedno może troche z innej beczki. normalne jest, że prawy cylinder szybciej nagrzewa się niż lewy ?
Odpowiedz