Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
gażniki k 37 pz 28
Witam
Mam problem z gażnikami i może szanowne grono fachowców pomoże mi go rozwiązać
posiadam gażniki k 37 oryginały. po trasie świece są koloru kawa z mlekiem czyli ok
po przejażdżce po mieście świece okopcone ,czarne jak węgiel , w dodatku na tych gażnikach spalanie 14 l ,dysze 160
posiadam również gażniki pz28 prawie nówki dysze 92 , świece białe jak papier silnik mocno się grzeje w dodatku trudno ustawić wolne obroty
czy coś uda się z tymi gażnikami zrobić i które próbować reanimować a które wywalić
motocykl m 72 z koszem
darek
Odpowiedz
Spróbuj dać do pz większe dysze...
Odpowiedz
Do pz dysze 108-110 lub przełóż z k37 razem z plywakami jak dobre i pokrywkami pływaków
Odpowiedz
może jakieś namiary gdzie kupić nowe dysze,
czy na allegro oferowane dysze wszystkie mają taki sam gwint
darek
Odpowiedz
popełniłem małą gafę
najpierw napisałem a nie sprawdziłem
dysze mają różne gwinty
ale dalej nie wiem gdzie kupić
darek
Odpowiedz
Larsson
Wszystko było na forum
Odpowiedz
667 110 046
Zadzwoń tu.pzdr

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
dzięki za informację
darek
Odpowiedz
Ten nr co podał Astride jest nieaktualny( gościu mówi że już dawno nie ma takich dysz i nie będzie miał).
Też chcę zakupić większe dysze do moich PZ bo się silnik grzeje dosyć odczuwalnie. Kombinowałem z wysokością iglicy itp. ale bez pozytywów. Wiem że gwint to M5 i znalazłem na kolasce że pasują dyszę Dellorto ale które dokładnie nie było napisane(chodzi o kształt).Czy to o takie chodzi?
http://stary.larsson.pl/index.php?c=r&no=NzI0NjI5MQ==
Z tej firmy w rozmiarach które mnie interesują są tylko takie w larssonie. Te dłuższe mają mniejszą przepustowość.
Jestem na wyjeździe obecnie (gaźnika ze sobą nie zabrałem niestetyWink) ,więc nie mogę sprawdzić jak ta dyszą wygląda. We wszystkich PZ były takie same? Nie chodzi mi o rozmiar ale o kształt. Po powrocie chciałbym mieć już dysze gotowe do montażu i nie marnując czasu na czekanie na kuriera.
Odpowiedz
Jak by ktoś jeszcze szukał rozmiarów to dysza M5 i 8 mm wysokości.

I przy okazji znalazłem taki ładny "przewodnik" gaźnika PZ 28. Autor ma na koncie jeszcze inne gaźniki. Może się komuś przyda

http://cvkustoms.com/PDF/Part_2B-PZ-24_a...illing.pdf
Odpowiedz
witam
znalazłem i zakupiłem dysze na allegro /pewnie chińszczyzna/
wpisz dysze gaznika na pewno coś znajdziesz
kupiłem do pz 28 dysze 110 silnik mniej się grzeje kolor świec się poprawił
ale dalej na wolnych obrotach silnik żyje własnym życiem nie koniecznie tak jak ja bym chciał
do k 37 kupiłem dysze 130 zamiast oryginalnych 160 ale jeszcze nie testowałem
darek
Odpowiedz
DYSZA GAŹNIKA M5-110 (6698137272) na allegr
DYSZA GAŹNIKA M5-120 (6945620229)
DYSZA GAŹNIKA M5-130 (6956097013)
darek
Odpowiedz
Już zdążyłem też zakupić jak tylko wrócę do domu to zamontuje. Co do wolnych obrotów to czy po zakupie rozbierałeś gaźniki w drobny mak aby wypłukać / przedmuchać wszystkie śmieci? Pozatym mogą być jakieś wady odlewnicze, niedowiercone/ niedogwintowane otwory, itp. Warto się temu przyjrzeć.
Odpowiedz
wszystko co było można zrobić zrobiłem
ale słuchając i czytając opinie o gaznikach pz 28 nowej produkcji to co się otrzyma to jest loteria albo będzie chodzić albo nie
darek
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości