Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
pompa oleju większej wydajności do dolniaka
Cześć,

pytanie do tych którzy zamontowali i jeżdżą na tych extra wydajnych i extra drogich pompach z allegro. Wysokość kół zębatych to chyba 16 mm.
Jak się sprawdzają? czy pierścienie nadążają ze zbieraniem? nagar???
Mam pierścienie od malucha - ze sprężynkami więc i tak lepsze od oryginalnych.

Chodzi mi ten pomysł od czasu do czasu...szczególnie po pierwszym.
weterany się nie starzeją...
Odpowiedz
Pierścienie zgarną tyle oleju ile pozwoli im na to pasowanie pomiędzy tłokiem a cylindrem.
Bardziej mnie martwi czy wytrzyma zazębienie pompy z wałkiem rozrządu ?
Odpowiedz
Nie wiem jaka jest z allegro , ale u mnie jest robiona też wysoka , nie pamiętam jak bardzo , 2x większa niż orginalna uralowska i wałek spokojnie wytrzymuje , pierścienie też dają sobie rade.
Odpowiedz
Tylko po co??????? Oryginalna dobra w zupełności styka Smile)). Mój były Dolny lata u kumpla już 10 tys na pełnym ogniu i nic się nie dzieje.Trzeba tylko zapodać odpowiednie tłoki maluch,polonez i za tulejować i dać odpowiednie luzy .
Tryba pompy zahartować bo niestety zazwyczaj są miękkie jak kupa ,przeszlifować dekiel tryba i obudowę i śmiga długo i szczęśliwie.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Dla spokoju Wink U mnie to idzie na chłodnice a im częściej przez nią przeleci tym większa szansa na to że będzie mu lżej , chłodniej. 10k na raz jeszcze nie przejechałem , ale takie 10cio dniówki po 5kkm w temperaturach w okolicy 40 stC przeżył. Na autostradach - tranzytowych staram się nie przeginać 100-110 kmph , na widokowych do 80 - za to tak układam żeby trochę zakrętów było.
Większa pompa daje mi wiarę w to że może się nie ugotuje gadzina , zawsze to zwiększenie szansy Wink
Tuleje mahle, CC700 - tak jak Dawid pisze to jak najbardziej sensowne rozwiązanie - też pomaga spać spokojnie Wink , a i dobry olej też by się przydał.
Odpowiedz
Witaj, włóż sobie do kaśki pompe od urala ma o 2 mm większe zęby, do tego jak pisał Dawid podszlifuj dekiel i obudowę i juz masz wiekszy przepływ.
Odpowiedz
https://www.youtube.com/watch?v=cNfMmefA4jM
a ja sobie dorobiłem taką szt.jak coś to mam jeszcze szt...
Odpowiedz
Hej Jany. Jakby Zimny nie chciał, to jestem zainteresowany tą pompą.
Odpowiedz
cześć, to miło. Jakby co jesteś oczywiście drugi. Poszło pytanie na PW
weterany się nie starzeją...
Odpowiedz