Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
M72 dziwny dzwięk z lewego cylindea
Skontaktuj się z Kaziem z forum
http://forum.redmotorz.eu/profile.php?mo...file&u=159
Może on będzie mógł Ci pomóc w Twoich rozterkach i kłopotach.
Odpowiedz
Witam Kolegów,

chcąc zakończyć ten wątek napiszę , że winowajcą był rozrząd - luz między kołem dużym a małym był 0,5 mm !!!! Musiało dzwonić !!
Kupiłem od Jacka Tomaszewskiego z Osiecka jego ciche koła i okazało się, że musiałem kupić komplet nr 4 bo taki miałem duży rozrzut otworów w bloku na koła ... Ponoć Ruscy mieli aż 9 grup kół !!

Tak więc dzwonienie/klepanie ustało.

Dziękuję Wam wszystkim za cenne uwagi i czas poświęcony na czytanie i odpisywanie w tym wątku.

Pozdrawiam,

Jacekniemiec
witam
Odpowiedz
jacekniemiec napisał(a):że musiałem kupić komplet nr 4 bo taki miałem duży rozrzut otworów w bloku na koła ... Ponoć Ruscy mieli aż 9 grup kół !!
Jacekniemiec

Napisz coś więcej bo nie bardzo rozumiem o jaki rozrzut otworów chodzi.
Odpowiedz
To i ja dopiszę (dla potomnych), bo dźwięki miałem podobne, acz niosło na prawy cylinder. Winny okazał się regulator ciśnienia (odma) w której wyrobionym otworze bolec blokujący (ten na kole rozrządu) powodował takie wesołe dzwonienie.
Odpowiedz
Czyli standardowy problem "rusków" brak osiowości. :cry:
Odpowiedz
Jacek_CK napisał(a):To i ja dopiszę (dla potomnych), bo dźwięki miałem podobne, acz niosło na prawy cylinder. Winny okazał się regulator ciśnienia (odma) w której wyrobionym otworze bolec blokujący (ten na kole rozrządu) powodował takie wesołe dzwonienie.

Też u mnie dzwoniło - wymieniłem na jakiś chiński wyrób i miałem ciszę przez może 100km Big Grin a potem znowu to samo Big Grin tu pomaga chyba już tylko tulejowanie z brązu.
Kawał żelastwa .......
Odpowiedz