Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cisnienie ural
Ja wiem o tym i tloki z poloneza mają takie wybrzuszenie jagby na gurnej czesci tloka które jak pamietam musiałem zmniejszyć o jakieś 1.5mm bo jeśli bym tego nie zrobił to musiał bym dać wyższe podkładki pod cylindry a co zatym idzie brakło by mi wtedy regulacji luzu zaworowego i jak wspomniałeś czym cisnienie większe tym silnik lepiej zapala i do czego zmerzam gdy to wybrzuszenie tłoka wchodzilo mi troszkę w głowice to automatycznie komora spalania się zmniejszała a zatem wzrastało ciśnienie sprężania i silnik lepiej zapalał i jak juz wczesniej wspomniałem nawet ssania nie używałem i maszyna odpalala zawsze lekko.
Pozdrawiam Maniek
Odpowiedz
Zrobiłem dzisiaj próbę olejową i ciśnienie nic nie wzrosło, ale też zdiołem pokrywy zaworów i wychodzi ze zawór ssacy całkowicie zamkniety jest dopiero jak tlok przejdzie około 1cm do góry. Wiec zarobiłem taki patent że popuscilem całkowicie regulacie od luzu zaworowego zeby mi się zawór wczesniej zamknął i wtedy cisnienie mi wzrosło do 9.5 bar, na zimnym silniku :lol: I tu się nasuwa pytanie czy ruskie mogly jednak porypać te znaki na kołach rozrządu, przecierz zawór ssacy powinien być juz zamkniety jak tlok idzie ku górze. Jak coś zle mówię to mnie poprawcie.
Pozdrawiam Maniek
Odpowiedz
[Obrazek: rrrrrrrrrrrr7dee1.md.png]

http://www.kolyaska.pl/katomierz.pdf

Może to coś pomoże.
Odpowiedz