Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koło zamachowe
Witam.
Panowie docieracie koło zamachowe na wale przed montażem ? Jaką pastą ,ręcznie?
Jaką funkcję pełni podkładka pod kołem ?
Czym mocujecie panewkę wałka rozrządu ? Dziś okazało się że na zimno
mogę nową wycisnąć bez problemu a nie chciał bym by się kręciła Confusedad:
roszjan
Odpowiedz
1.Pasta do zaworów, ręcznie
2.Niby ma blokować śrubę przed odkręceniem, ale wywal ją , a śrubę wklej na klej do gwintów
3.Niczym nie blokujemy, stosunek siły tarcia wałka w panewce do siły trzymającej panewkę w bloku jest taka , że nie wiem co mogłoby obrócić panewkę.chyba , że luz jest taki, że wciskasz panewkę palcem, wtedy bym się martwił
Odpowiedz
Pewnie codzi ci o podkładkę wewnątrz silnika a nie tak jak pisze poprzednik pod śrubą mocującą koło zamachowe. Jeśli tak to podkładka falista trzyma odrzutnik oleju. Ten występuje w dolniakach.
Odpowiedz
W uralach też występuje. Powinieneś mieć odrzutnik (taka podkładka z uskokiem) i potem falista. Ponoć obydwie można z powodzeniem zastąpić simmeringiem.
Odpowiedz
Panewka wchodzi z lekkim oporem w palcach.
A stara wyszła na ciepło i z oporem chyba nową trzeba będzie toczyć a nie allegro. Chyba ze na kleju?
roszjan
Odpowiedz
Generalnie kleje są OK ale w takim przypadku jak u ciebie wytoczył bym nową z właściwym pasowaniem. To akurat miejsce, które nie da się poprawić bez rozmontowania całego silnika. Lepiej raz a dobrze.
Odpowiedz
Może daj tam zamiast tej tulejki łożysko igiełkowe.
Odpowiedz
Pasta zaworowa BEWIR z firmy POLOK WELDING.
Tulejkę wałka dorobić nową z żeliwa szarego lub brązu i wbić na trzpieniu i wytoczyć po wbiciu albo wbić i zrobić przed wbiciem odpowiedni luz i też będzie malina. Na kleju w tym miejscu nie polecam bo może wylatac heh.Można wbić z pasowaniem na kleju Smile)) i pamiętaj że ile wcisku tyle zaciska wiec trzeba dodać luz jeszcze .
Oczywiście otworek zrobić i frezikiem tarczowym rowek na olej który spływa opadowo z kieszeni.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
dzięki za pastę .Panewka się toczy .
dziwi mnie tylko fakt że na aleegro niby nowa i jopa.
Natomiast w bloku otwór nominał i panewka stara siedzie super.Pewnie hinszczyzna na alledrogo .
roszjan
Odpowiedz
Zrobiłem kilka takich i chyba we wszystkich blokach były inne miary hahah Smile))
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Jak kupowałem wałek u Świątka to wysyłałem im blok i oni dopasowywali tulejkę i montowali wałek - gość tłumaczył że obrabiają na wymiar dopiero po wbiciu w blok żeby uniknąć owalu. Koszt to chyba ze 70zł było?
Ema(56), Kacha(59), Dniepr(73)+ 2xWSK Bąk(76), WSK B1(71), HD Road King.

..wolny wydech i wolne życie!!!

Odpowiedz