Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wydech 2w1
Witam,

Panowie i panie, korci mnie wydech do Urala 2w1, tylko tak się położyłem koło motoru i tak sobie patrzę jak się rury z ramą układają i ewidentnie była by kolizja z miską olejową (płytką, zresztą chyba nawet by pojechało po bloku)

Jak to jest w rzeczywistości? Rura ta "skośna" omija miskę przodem?

I jakbym sobie trzasnął zestaw hartmannowski (foto poniżej kradzione z jego strony)
[Obrazek: Untitleddd5d2.th.png]

to co się montuje za kolankami ? Długie cygaro?
Czy jest coś czego tak naprawdę nienawidzę? Śruby na płaski śrubokręt...
Odpowiedz
U mnie mija przodem i dalej powinno być długie cygaro. Swoją drogą można dostać gdzieś długie cygaro?
Odpowiedz
Też u Hartmanna. Kolizji nie bedzie, możesz też dać przedłużkę i dowolny tłumik. Chyba że ma być oryginalnie. Znasz cenę tego 2w1??
Odpowiedz
Pytałem pana Grzegorza H o cenę odpisał mi enigmatycznie:

"Cena będzie jak za kolanka Ural z łącznikiem.
Może będę robił też z nierdzewki"

szybka wizyta na jego stronie podpowiada mi "280pln"

Generalnie cały czas dopytuję o szczegóły.

Jakbym sobie wsadził przedłużkę i małe cygaro ? To nie spowoduje jakichś problemów z ograniczeniem przepływu spalin?
Odpowiedz
Oryginalne tłumiki sa liczone na wymiar, czyli jeśli ktoś policzył że ma być dwa to powinny być dwa.

Co do wynalazków to kiedyś myślałem nad pustym krótkim cygarem i db-kilerem

https://www.google.pl/search?q=db-killer...87&bih=825
Odpowiedz
I jeszcze jedna sprawa, to taka żę Hartman czy Fruba robią układy wydechowe, ale nie trzymają się oryginalnych wymiarów, chodzi mi o wkłady.
Odpowiedz
nagar napisał(a):Oryginalne tłumiki sa liczone na wymiar, czyli jeśli ktoś policzył że ma być dwa to powinny być dwa.

(...)
No właśnie to mnie martwi - że pojedyńcze cygaro ma połowę przepustowości i będzie przydławiało

To że wkład jest inny niż oryginał to mnie nic a nic nie obchodzi, to ma jeździć Wink
Odpowiedz
Jak się nie mylę, to w Uralu z pojedynczym tłumikiem cygaro jest zdecydowanie bardziej pękate niż w wersji z podwójnymi rurami, dla których tłumiki są cienkie i długie. Jak chcesz mieć zmieniony wylot to i tłumik musi być inny. To tylko fizyka.
Odpowiedz
nagar napisał(a):Oryginalne tłumiki sa liczone na wymiar, czyli jeśli ktoś policzył że ma być dwa to powinny być dwa.

Nie sądzę. Ten sam silnik występuje 2w2 i 2w1. To nie dwusuwy żeby snuć teorie. No chyba że ktoś wpadnie na ekstremalny pomysł wciśnięcia tłumika od komara albo innego z drastycznie mniejszym przelotem.
Oczywiście nie dyskutuję z tym, że ktoś chce mieć oryginalny wkład w tłumiku.

Cena za ten 2w1 całkiem ok. Mi co prawda zamiast cygar krótkich przysłał rybki, ale na jakość/cena u Hartmanna nie narzekam i gdybym chciał założyć 2w1 to pewnie też u niego zakup.
Odpowiedz
W rusku oryginalne dwa wydechy zabierają jego moc a co dopiero jeden wydech to lipaaaaaaaaaaaaaa maxymalna hahaha.

W 4T jak najbardziej sie liczy wydechy (komora rezonansowa,podciśnienie) i połączenie wydechu jeden z drugim w rusku jak najbardziej Smile.
W starszych typach silników jest tyle zapasu ze można grzebnąć w wielu miejscach a w nowych juz nie ma takiego pola manewru bo cienkie ścianki na odlewach i wydech i cała reszta już jest bardziej szczegółowo policzone i wiadomo ze normy euro też maja znaczenie w teraźniejszych pojazdach.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz
Sprawdziłem ostatnio empirycznie jak to jest z tymi 2 w 1.
Cygaro jest oczywiście takie samo jak w wersji podwójnej.
A jeśli chodzi o moc, to jeśli jakieś zmniejszenie mocy jest, to jest absolutnie niezauważalne.
W 4T oczywiście wydech ma znaczenie, ale cygaro najwidoczniej ma duży zapas przelotu.
Odpowiedz
Będę próbował z przedłużką i krótkim cygarem "bo tak mi się uwidziało". Jak zauważę jakieś objawy dławienia to po prostu lekko rozwiercę wkład cygara, ale mam nadzieje że nie będzie takiej potrzeby - lubię cicho.
Odpowiedz
W dolnym zakresie obrotów oczywiście się nic nie odczuje ale góra????. Chyba ze się jeździ max 70-90 i nie kręci się na maxa na biegach to oki bo będzie pomykał bez problemu.Kolega śmiga na takim uralu 2 w 1 i daje radę.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz