Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nierówna praca
Witam, proszę o diagnozę, motocykl k750, oryginalny zapłon, po odpaleniu silnik nierówno pracuje, strzela, pochodzi trochę i gaśnie, iglica na trzecim rowku od dołu, jeden cylinder gorący, drugi ciepły, świece na obu czarne
Odpowiedz
Sprawdź w kolejności :
Zawory, zapłon, gaźnik,drożność kranika, zamień przewody miejscami, inne świece., iglica na środek, zobacz czy filtr nie zasyfiony,itd. :]

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
Zdemontuj filtr powietrza, trochę pojeździj i daj znać czy się coś zmieniło.
Odpowiedz
nagar napisał(a):Zdemontuj filtr powietrza, trochę pojeździj i daj znać czy się coś zmieniło.

zapomniałem dodac ze nie wkreca sie na obroty Sad
Odpowiedz
Po zdemontowaniu filtra powietrza jest to samo ?
Wiesz że tam jest przesłona powietrza.
Odpowiedz
nagar napisał(a):Po zdemontowaniu filtra powietrza jest to samo ?

sprawdze w poniedzialek i dam znac, dzięki zapodpowiedzi
Odpowiedz
astride napisał(a):Sprawdź w kolejności :
Zawory, zapłon, gaźnik,drożność kranika, zamień przewody miejscami, inne świece., iglica na środek, zobacz czy filtr nie zasyfiony,itd. :]

dzieki za podpowiedzi
Odpowiedz
nagar napisał(a):Po zdemontowaniu filtra powietrza jest to samo ?

zdjęcie filtra pomogło Smile mogłem zrobić pierwszą próbę i się przejechać, muszę trochę podregulować jeszcze gaźniki, miał trochę za wolne obroty po rozgrzaniu, ale mam jeszcze jedno pytanie... biegi w k750 jedynka jest do przodu, a dalej? 2, 3, 4? bo nie jestem pewny :/
Odpowiedz
Jak jedynka do przodu to reszta do tyłu :mrgreen: . Na poważnie. Jedynkę zapinasz naciskając palcami stopy na dźwignię zmiany biegów. 2, 3 i 4 załącza się naciskając piętą na tylną podstawkę dźwigni. Podstawoee pytanie, jaką masz skrzynię biegów? Oryginalną typu 6204 tzw. " jajko" czy z Dniepra ze wstecznym. Przy oryginale luz najłatwiej załączyć ręczną dźwignią znajdującą się po przeciwnej stronie nożnej. W Dnieprowej tego nie ma. Możesz mieć jeszcze skdcynkę z Urala ale tu jest tak jak przy jajku.
Odpowiedz
Jerzy napisał(a):Jak jedynka do przodu to reszta do tyłu :mrgreen: . Na poważnie. Jedynkę zapinasz naciskając palcami stopy na dźwignię zmiany biegów. 2, 3 i 4 załącza się naciskając piętą na tylną podstawkę dźwigni. Podstawoee pytanie, jaką masz skrzynię biegów? Oryginalną typu 6204 tzw. " jajko" czy z Dniepra ze wstecznym. Przy oryginale luz najłatwiej załączyć ręczną dźwignią znajdującą się po przeciwnej stronie nożnej. W Dnieprowej tego nie ma. Możesz mieć jeszcze skdcynkę z Urala ale tu jest tak jak przy jajku.

dokładnie nie wiem, ale jest wsteczny, to pewnie od dniepra, dopiero zaczynam przygodę z motocyklami stąd takie banalne pytania.
Odpowiedz