Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stojak na silnik do ruska
Przydałby mi się stojak na silnik do Sowieta, mam teraz 2 tygodnie urlopu i siedzę w domu, chętnie wyspawalbym sobie jakąś konstrukcję taką żebym mógł uruchamiać, przeglądać i naprawiać silnik bez wsadzania w ramę. Problem w tym, że jakoś nie mam w głowie koncepcji, internet milczy na ten temat. Czy mógłby ktoś wrzucić przykładowe foto takiego stojaka? A może ktoś ma do sprzedania swoją wydumkę?
Odpowiedz
Na zdjeciu po prawej . Można chyba sobie powiększyć zdjęcie by więcej szczegółów zobaczyć?

https://drive.google.com/open?id=1u90daF...zHzV1SrcHa

i tu:
https://drive.google.com/open?id=1oD8hTg...h9zwESoG-V

Pozdrawiam
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
Ja sobie zrobiłem taki stojak do AWO, w wolnej chwili pofocę.
Odpowiedz
W sumie dobrze się naprawia silnik wstawiony do starej ori ramy przypiętej do stojaka do naprawy motocykli oraz atv.
Odpowiedz
Ten stojak od Astride wygląda dość profesjonalnie, to chyba nie jest samoróbka? A może kupić jakąś starą ramę od wieprza i z niej coś wymodzić. Zdarza się, że wpadają mi w ręce silniki bez ramy i nie mam ich jak przetestować
Odpowiedz
Ja ostatnio popełniłem taki stojak. Wrzucę parę fotek jak trafię za dnia do garażu.

Na razie czysto teoretycznie... wyszło mi, że pracując samemu, przesrane jest trzymać silnik jedną ręką a drugą wkładać z boku szpilki, dlatego zrobiłem w tych pionowych elementach "bruzdy" dostępne z góry. Wtykam szpilki w silnik i cały taki komplet obsadzam w stojaku. Potem ściągam nakrętkami na szpilkach i trzyma.
Druga sprawa to taka, żeby pod silnik na stojaku wszedł podnośnik... najlepiej taki jaki kto ma w garażu. Jak już całe żelazo jest zmontowane, razem z cylindrami waży całkiem sporo i warto to wszystko trochę "podlewarować" w stronę motocykla. Przydaje się więc też możliwość dokręcenia kółek, żeby podjechać bliżej docelowej ramy.
Według mnie materiał to już rzecz drugorzędna. Mój stojak powstał z kątowników, które kiedyś były bramą wjazdową. Przy okazji pospawałem je tak, by łatwo można było złapać stojak ręcami nie miażdżąc sobie palców przy okazji jakiegoś "omsknięcia".
Odpowiedz
meter30 napisał(a):Ten stojak od Astride wygląda dość profesjonalnie, to chyba nie jest samoróbka? A może kupić jakąś starą ramę od wieprza i z niej coś wymodzić. Zdarza się, że wpadają mi w ręce silniki bez ramy i nie mam ich jak przetestować
Cześć. Stojak na stół a stojak do odpalania i testowania silnika to 2 różne bajki. Pierwszy powinienem być stabilnym i zajmować jak najmniej miejsca na stole i umożliwiać swobodny dostęp do elementów silnika. Stojak do odpalania najlepiej aby był na kółkach z możliwością zamontowania przynajmniej rur wydechowych. Ponadto musi mieć jakiś zbiornik na paliwo i uchwyt za który będziesz mógł się trzymać gdy będziesz go odpalać. W sieci jest masa filmów z takich pierwszych odpaleń z użyciem lepszych lub gorszych stojaków. Poszukaj, popatrz i pewnie coś tam sobie wymyślisz. Powodzenia w pracy twórczej.
Odpowiedz
Racja. Mój stojak na stół jednakowoż od biedy może służyć do odpalenia. Tu próbna odpalka silnika od Perkunasa :

Pt https://drive.google.com/file/d/1o2wzbA6...p=drivesdk
Stojak robiony przez kumpla komercyjnie. Jeśli kogoś interesuje odsyłam do kolegi ( dane na pv)
Tylko co na to RODO? Tongue

Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
Duży i masywny stojak do odpalania. Wydechy też się mieszczą.

[Obrazek: 20160414_12031608ead.th.jpg] [Obrazek: 20160503_1639333b7fd.th.jpg]
Odpowiedz
No i takie cos ja popełnił z profila 30x50x3

[Obrazek: IMG_20180724_134325b1d00.md.jpg]
[Obrazek: IMG_20180724_1344015532d.md.jpg]
[Obrazek: IMG_20180724_13433861e8c.md.jpg]
Odpowiedz
No i sztos :okok: Solidnie wygląda.
Jeszcze koła i jazda. Confusedmile:

Pozdrawiam
Tomek
Odpowiedz
Jeszcze do tego przydał by się solidny wiatrak i można silnik wstępnie regulować.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości