Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbiornik K-750 spawanie
Ogromna prośba: czy możecie polecić kogoś,kto podejmie się pospawania zbiornika kaśkowego (puszcza paliwo w dolnej części lewego szwu)? Najlepiej Warszawa i okolice.
Dzięki serdeczne z góry
Odpowiedz
Jak już to raczej lutowanie a nie spawanie. Ja swój sam lutowałem. Nic trudnego.
BMW-Boxer Może Więcej
Vivere militarie est!
Odpowiedz
ja swój w m72 spawalem po napełnieniu wodą spawaerką elektryczną na elektrodę , woda szybko odbiera cieplo,ale dało rade ,ale lepiej byłoby spawaać migomatem ,a w MW spawałem migomatem po napełnieniu zbiornika CO2 coby nie wylecieć w powietrze , bardzo fajnie wyszło , potem sprawdzenie szczelności oczywiście
KarolSawiak
Odpowiedz
Pospawa Ci to mój kumpel k/Jaktorowa ale śmiało możesz lutować-drobne nieszczelności załatasz cyną,kiedyś dwa baki Junaka lutowałem i było git.
only diesel
Odpowiedz
Jeśli jakieś małe dziury to lutowanie wystarczy w zupełności.
Sowa nie bydle nie ubodzie
Odpowiedz
Dzięki za info.Brak czasu nie pozwala mi na samodzielne zajęcie się sprawą. Oddałem do jednej firmy, ale to banda krętaczy i raczej nie zrobią.
Dzięki Stepa-po namiary odezwę się na priva
Odpowiedz
LUTOWAC I LUTOWAC! Ale jeszcze trza koledze powiedzieć jak . Bo jeżeli żle do tego podejdzie to powie że pierdoły , i że ta robota do dupy!
Duża lutownica (wcale , wręcz nie koniecznie palnik na gaz) , dobrze przetrawiony kwas , i co bardzo ważne dobra cyna! Z doświadzczenia polecam 60-tkę
AA zapomniałem dodać żę w miejscu lutowania blacha wyczyszczona że tak to powiem do żywego .
ale jak widzę problem juz rozwiązany
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą...
Odpowiedz
bardzo ładnie spawa się zbiornik tigiem
GJGW72
Odpowiedz
Witam
Odgrzeje temat mam trochę inny problem w moim baku jakaś złota rączka ucięła rurki które od spodu łączą połówki baku. W związku z ty prośba o zwymiarowanie i jakieś dokładne zdjęcie tych rurek żebym mógł coś dorobić.
Odpowiedz
A co możecie zaproponować (lutowanie czy spawanie) dla przesunięcia króćca do mocowania kranika. Jest ciasno z alternatorem i trzeba by go przesunąć na zewnątrz miejsca tam jest dużo.
Bo lubię ten wiatr co w ryj dmucha
Odpowiedz
Lutować na twardo. Mosiądzem.
Odpowiedz
kawak75 napisał(a):Witam
Odgrzeje temat mam trochę inny problem w moim baku jakaś złota rączka ucięła rurki które od spodu łączą połówki baku. W związku z ty prośba o zwymiarowanie i jakieś dokładne zdjęcie tych rurek żebym mógł coś dorobić.
Króćce mają fi 8mm i są skierowane ku sobie pod kątem około 45stopni tak aby można było pod ramą połączyć je wężykiem gumowym. Wystają po około 3 cm. W każdym baku te wartości pewnie będą inne. Możesz zrobić jeszcze jedno, zaślepić je i zamontować drugi kranik na drugiej połówce. Zyskasz w ten sposób możliwość zdjęcia zbiornika z paliwem, niezakłócony grawitacyjny spływ paliwa, dwa razy większą powierzchnię filtrowania i możliwość odpowiadania ciągle na pytanie - dlaczego?
Piłeś sok z dziwnych jagód - nie podskakuj !!!
Odpowiedz
Wszystkie baki i zbiorniki są spawane więc trzeba spawać , i nie radzę robić tego samemu , lutowanie też zda egzamin lecz nie uzyskacie takie wytrzymałości jak przy spawaniu i sprawa najważniejsza lut mosiężny czy srebro jest duzo droższe niż kawałek drutu stalowego :mrgreen:
Odpowiedz
mariusz.spa napisał(a):i nie radzę robić tego samemu
tak tak, absolutnie nie robić tego samemu, bo robią to wykwalifikowani kosmici z odległej galaktyki o swojsko brzmiącej nazwie XVFR567/458/FGKTUC/J/3491. żadnemu przedstawicielowi naszego gatunku jeszcze ta sztuka się nie udała.

Tak na poważnie to lutować mosiądzem albo spawać gazowo lub Tigiem. tyle wiedza oficjalna, ale znajdą się tacy co to "w swoim Junaku zakleili silikonem i działało 10 lat...."

zbiornik na fula napełniony wodą, dla bezpieczeństwa pozostała przestrzeń CO2 lub Argon, nie przegrzewać za mocno i tyle.
Odpowiedz
Pospawałem kiedyś zbiornik mosiądzem całkowicie na sucho-nie wybuchł-ale nie róbcie tak,ja też już nie będę.Ostatnio spawał mi dobry fachowiec,kazał napełnić wodą,sam ulał z litr,dwa i tym powietrzem ustawił do góry miejsce spawania,lutował mosiądzem,żadna siła tego nie urwie nigdy.
only diesel
Odpowiedz