Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zbiornik K-750 spawanie
sekuwawa napisał(a):Pospawaj na ile się da szczelnie Migiem, a potem żywica poliestrowa na to i po sprawie. Benzyna nie rozpuszcza żywicy więc nawet jak spaw puści to jest OK. testowane i działa.

No właśnie z tym jest ból- bo może taka benzyna jak powinna być to żywicy nie rusza. Ale znam kilka przypadków gdzie nie powinna a rozpuściła. Takie cuda na stacjach mamy i takie tankujemy- właściwie nie wiadomo co. W jednym z przypadków rozpuszczona w zbiorniku żywica zamurowała przewody, gaźniki, i cylindry w tulejach na amen. Całe szczęście nie u mnie. "Szczęśliwy właściciel" jest zalogowany na forum ale chyba rzadko bywa.
Odpowiedz
Migiem spawamy też na szczelność jeśli nie umiemy spawać idzemy do spawacza jaka żywica chłopaki dajcie spokój , może dlatego że spawam już 24lata trochę dziwią mnie taki pomysły.
Odpowiedz
Mam człowieka który takie tematy ogarnia "jednym paluszkiem" tylko jaka cena pojęcia nie mam jeśli chcesz mogę zapytać, wiem że trzeba mu to podrzucić pod Gerdę na łopuszańskiej robi spawy ciśnieniowe i regeneruje formy wtryskowe napawaniem,alu i wszystko co tylko się da pospawać a spawy wyglądają jak po automacie spawalniczym.
Pozdrawiam
Pietroni
Odpowiedz
Pójdę w jedno miejsce w Piasecznie gdzie podobno mogą to ogarnąć - jak się uda to wrzucę zdjęcia tego co wydali,a jak nie to zgłoszę się do Ciebie abyś tego człowieka podpytał.W każdym razie dzięki za informację Smile
Jestem za młody na Heroda.
Odpowiedz
Prince napisał(a):W jednym z przypadków rozpuszczona w zbiorniku żywica zamurowała przewody, gaźniki, i cylindry w tulejach na amen. Całe szczęście nie u mnie. "Szczęśliwy właściciel" jest zalogowany na forum ale chyba rzadko bywa.

Jeżeli to wszystko stanęło to tą żywicą chyba był ten zbiornik klejony lub był z niej cały bo i takie rzeczy widziałem, a ja mówię o przesmarowaniu po spawaniu na szczelno. Mieliśmy takie przypadki, że z czasem po spawaniu mimo że była testowana szczelność po jakimś czasie pod lakierem pojawiały się bąble co świadczyło o tym że w spawie pojawiają się jakieś mikropęknięcia. Posmarowanie żywicą zapobiegało temu zjawisku i był spokój na lata.
Odpowiedz
No i w końcu w Piasecznie mi pospawali. Koszt niestety duży bo 180 zeta :/. W cenie sprawdzenie szczelności całości zbiornika,które mają mi dopiero zrobić bo jak widać sztrucel w farbie jeszcze.

[Obrazek: 242IMG_0494_1__tn.jpg]

[Obrazek: 425IMG_0492_1__tn.jpg]
Jestem za młody na Heroda.
Odpowiedz