Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wałek rozrządu - demontaż.
Chcę wyjąć wałek rozrządu bez demontażu cylindrów i głowic. Widziałem kiedyś na forum post jak to zrobić, ale za cholerę nie mogę tego znaleźć... Podeprzeć czymś zawory ? Cofnąć popychacze ? Za wszelkie sugestie będę niezmiernie wdzięczny.
Jestem za młody na Heroda.
Odpowiedz
Teoretycznie jest to mozliwe, wystarczy wyjąć popychacze i cofnąć szklanki. Ale czy szklanki nie wyjadą za bardzo i nie wpadną w oslony popychaczy tego nie wiem. Nie pamietam co bylo grubsze. Ja zdjalem glowice i po kłopocie
MT 11
Odpowiedz
Zapomniałem dodać - rzecz tyczy się dolniaka.
Odpowiedz
W dolniaku bez odkręcenia i odsunięcia cylindrów jakoś sobie nie wyobrażam zdemontowania wałka rozrządu. Może ktoś w jakiś sposób potrafi podnieść i podeprzeć wszystkie zawory. Ja nie wiem jak to miało by być zrobione. Może w trasie samo odkręcenie cylindrów i ich odsunięcie od bloku ma sens, ale w domu, jak dla nie prościej zdjąć je i po odciągnięciu od bloku trzeba by było podnieść maksymalnie do góry popychacze. Wówczas wałek powinien się dać zdemontować.
Odpowiedz
Nie zdejmując cylindrów w dolniaku- co nie jest wskazane jeśli chcemy dalej na nich jeździć bez dodatkowej obróbki i wymian np pierścieni.

Odkręcasz głowice. Obracasz silnikiem przez kopkę albo kołem (wykręcone świece) tak żeby za podnieść zawory rozrządem. Wtykasz pod grzyby kłapanów coś gumowego albo z miękkiego plastiku lub drewienka. Ja akurat podtykam zawory z kół samochodowych, ale mogą być np i spinacze do bielizny albo kołki z wkrętów do betonu. Następnie luzujesz popychacze i możesz odkręcać mocowanie wałka nierządu. Raczej nie trzeba wyjmować kółka napędu pompy ale to ruskie więc lepiej miej na uwadze.

Następnym razem pytaj o jaki silnik chodzi. To jest naprawdę wqrwiajace jak każdy zakładający temat myśli tylko o sobie, a nie o tych co to mają czytać i później zgadywać co autor maił na myśli. Zupełnie jak u nas na drogach. Ja jadę i w dupie mam innych.
Odpowiedz
Dziękuję za radę i kajam się za nieprecyzyjne przedstawienie problemu - to się więcej nie powtórzy Smile

Ogarnąłem temat już jakiś czas temu, ale patent faktycznie działa, wyjęcie wałka w dolniaku okazuje się dziecinnie prostą sprawą.

Pozdr!
Krzycho
Odpowiedz