Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Drgania po wymianie tarcz sprzęgła
Sad 
Witam, tak jak w temacie, po wymianie tarcz sprzęgła pojawiły się dziwne drgania silnika. Co zrobiłem źle?.Wyważa się jakoś koło zamachowe czy są jakieś patenty na poskładanie sprzęgła?

Druga sprawa to dźwignia sprzęgła, po tej wymianie jest mocno pochylona w stronę skrzyni i czuję że sprzęgło jest dużo twardsze. (Stare tarcze miały mniej niż 5mm a nowe ponad 6) Poza tym sprzęgło działa poprawnie,nie ślizga,biegi wchodzą bez szarpnięć.

pytanie poza konkursem,awaria nastąpiła przez uszkodzony uszczelniacz wałka sprzęgłowego lub oringu pod tulejką na tym wałku. Pytanie moje,czy ten oring jakoś się mocuje czy tylko zakłada na wałek a na niego tulejkę która wspołpracuje z zimmeringiem?
MT 11
Odpowiedz
Skoro nikt nie podrzucił pomysłu to znów wyjąłem silnik,rozebrałem sprzęgło ( z pomocą"przyszedł" moto sancho z youtube) niestety dniepr nie ma żadnych znaków, poskładałem więc na ślady zużycia. 

Druga sprawa to dźwignia sprzęgła, winnym okazało się połączenie samej dźwigni z elementem który ta dźwignia wciska. W jednym wytarty dość spory dołek a dźwignia ze 3mm starta. Naspawane, wyszlifowane, dźwignia stoi ładnie a po złożeniu na manetce duuużo lżej. Przy okazji doregulowałem sobie automat do włączania sprzęgła nogą.

Trzeci problem to wyciek z wałka sprzęgłowego, niestety wymiana zimmeringu i oringu nie pomogła,olej wylewał się między wałkiem a tulejką. Tu z pomocą moto sancho wytypowałem winnego. Tulejka powinna byc nabijana/wprasowywana a moja leciutko wchodzi palcami. Klej polimerowy i tulejka siedzi ciasno a ja mam kolejny punkt na liście zakupów.
A ponieważ podczas składania nawadniałem się napojem ziołowym z dodatkiem chmielu,testy przeniesiono na jutro Angel
MT 11
Odpowiedz
no i kolejny szczęśliwy
darek
Odpowiedz
JAk masz tą wneke co widać wałek od żębatek startera to daj tam na przód wyciety kawałek korka lub kartonu i wciśnij go w tą wnękę i zaklej to silikonem bo z tego miejsca też lubi olej uciekać.
Wszystko co się kręci Smile
Odpowiedz