Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zalewa świece w Dnieprze
Witam po zrobionym remoncie silnika; nowy wał,szlif tłoki ładoskie, filtr ze smarta itp pierwsze odpalenie pięknie zaskoczył pracował na 2 gary tylko nierówno. Zacząłem regulację gaźników k68 china i tu zaczął się problem bo nie zawsze pracował na lewym garze. Zamieniłem gaźniki to samo? Później zamiana świec , przewodów to zaczął pracować na lewym a prawy przerywał założyłem przewody z samochodu i znowu prawy pracował a lewy nie do końcaSad wymiana cewki na nową moto przestało pracować. Zakupiłem do fiacika 126 butelkową z 2 przewodami tak jak mi niektórzy z was radzili moto zaczynał gadać ale tylko na prawy garnek lewy zalewało chwilowo dałem temu spokój (wyjazd za granicę). Wróciłem do tego ale przyprowadziłem sobie gościa który rzekomo naprawia motocykle i kiedyś naprawiał silniczek tylko ze dolniaka. K...... jak mi zaczął ustawiać zapłon na żaróweczkę i te gaźniki to moto skończyło palenie zalewa obie świecę. Gośc stwierdził ze to gaźniki liche i kazał kupić drugie najlepiej te starsze to kupiłem K302 i dalej ten sam problem zalewa świecę[Obrazek: icon_sad.gif] ręce mi opadły już myślałem żeby to opchnąć ale trochę mi szkoda było. Znowu dłuższa przerwa i od wczoraj zabrałem sie do roboty wróciłem do k68 opuściłem do końca iglice śrubka pionowa wkręcona do końca i 1 obrót wykręcona nie pomogło zalewa świece a mnie krew. Regulacja zapłonu 7mm przed G.Poł. tłoka moto sie odzywało ale odbijało w kopkę i po kilku kopnięciach zlewało świecę, ustawiłem na 3mm też zalewa świecę teraz na 2mm to samo. Odczekam dzien dam mu pod świecę silnik pare razy obróci i tyle świecę mokre.Co jest nie tak? może ktoś podsunie jakiś pomysł co można jeszcze zrobić czego spróbować ?

Załóż zapłon elektroniczny .
Jak kopiujesz wiadomość z innego forum to popraw ją aby dało się przeczytać, mała czcionka.
Odpowiedz
Sprawdź ustawienie rozrządu. Moim zdaniem coś jest nie tak z momentem generowania iskry co wynika z niewłaściwego zazębienia kół rozrządu lub niewłaściwego miejsca nacięcia gniazda na wpust w wałku rozrządu. Jeśli na różnych kompletach gaźników jest tren sam problem to nie one za niego odpowiadają tylko zapłon, który z racji konstrukcji jest ściśle związany z kołami łączącymi wał korbowy i wałek sterujący zaworami i zapłonem.
Odpowiedz
Dokładnie tak jak Jerzy pisze. Jeżeli miałbyś dobrze ustawiony zapłon to po zalaniu benzyną cylindrów nawet bez gaźników silnik zapali. Sprawdź zapłon tylko nie na znaki a na kąty ( lub odległość przed GMP) zapłonu.
Odpowiedz
Właśnie o to chodzi ze pali po wlaniu benzyny do cylindrów kilka razy zakręci a jak tylko otworzę kranik to zaraz koniec palenia świecę mokre. Kombinowałem juz z blaszkami przy pływakach w K68 podginałem je ale dalej zalewa i nie wiem juzdlaczego. Sprawdzałem go jeszcze na K302 kupionych na allegro używkach niby sprawnych ale po rozebraniu jeden ma nieszczelny pływak i muszę teraz kupić zestaw naprawczy. A możliwości sprawdzenia na innych to nie mam bo nie orientuje się kto w okolicy by mógł mi takie pożyczyć.
Odpowiedz
Co za silnik masz ?
Odpowiedz
650 górnozaworowy od dniepra
Odpowiedz
No jeśli przed remontem miałeś jakieś gaźniki i na nich silnik chodził, to je zakładaj bo wiadomo że sprawne. A może głupie pytanie, świece wymieniłeś?
Odpowiedz
do górnego zakłada się gaźniki K301
do dolnego zakłada sie  gaźniki K302

Jak założysz na odwrót nie będą właściwie działać.
Odpowiedz
Poza tym jak kombinowałeś z blaszkami w pływakach k68 to stawiam że pływaki się już napiły :-)
Pozdrawiam,
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
Świece mieniałem parę razy. Czyli na tych mój nie bedzie chodził ja mam K 302? A miałam kupić do jednego zestaw naprawczy.
Odpowiedz
Te zestawy to wyrzucanie pieniędzy. K302 mają komory pływakowe pod kątem prostym. Ty potrzebujesz k302 z komorami pochylonymi .jednak dałbym sobie spokój .pożycz gdzieś inne k68.
Pozdrawiam,
Tomek
"Łune takie chodziły panie!"
Odpowiedz
brader 8888 piszesz ze założyłeś tłoki od Łady ?
Jakie zabiegi techniczne wykonałeś że spasowały te tłoki ?
Odpowiedz
To akurat gość mi taki robił szlif i załatwił nowe tłoki.
Odpowiedz
A jakbym spróbował jeszcze wstawić cieńsze dysze do tych moich k 68 co sądzicie o tym? jakie mają najcieńszy otwór?
Odpowiedz